Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Roma (4-3-1-2): Stekelemburg; Taddei, De Rossi, Heinze, Josè Angel; Pjanic, Viviani, Greco; Lamela, Totti, Osvaldo. A disp.: Curci, Cicinho, Rosi, Simplicio, Perrotta, Caprari, Borriello. All.: Luis Enrique.
Juventus (4-3-3): Buffon; Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Vidal, Pirlo, Marchisio; Pepe, Matri, Estigarribia. A disp.: Storari, Pazienza, De Ceglie, Elia, Giaccherini, Del Piero, Quagliarella. All.: Conte.
Arbitro: Orsato di Schio. Assistenti Di Liberatore e Romagnoli. IV uomoCeli
Мислам дека ова се официјални состави :) ... добар е составот на Рома, само не ми се свиѓа што Тадеи е пред Роси како десен бек ...
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Roma (4-3-1-2): Stekelemburg; Taddei, De Rossi, Heinze, Josè Angel; Pjanic, Viviani, Greco; Lamela, Totti, Osvaldo. A disp.: Curci, Cicinho, Rosi, Simplicio, Perrotta, Caprari, Borriello. All.: Luis Enrique.
Juventus (4-3-3): Buffon; Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Vidal, Pirlo, Marchisio; Pepe, Matri, Estigarribia. A disp.: Storari, Pazienza, De Ceglie, Elia, Giaccherini, Del Piero, Quagliarella. All.: Conte.
Arbitro: Orsato di Schio. Assistenti Di Liberatore e Romagnoli. IV uomoCeli
Мислам дека ова се официјални состави :) ... добар е составот на Рома, само не ми се свиѓа што Тадеи е пред Роси како десен бек ...
Па не ме бендисува многу многу овој на Рома, али ај да видиме...:)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ќе се игра бе? :D
Видов нешто пред малце на Телма горе идеше на екранот не успеав да видам што пишува само Јуве видов на крај.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Незнам, јас ојдов да гледам, недај боже телма можеби имаат некој проблеми во преносот :confused:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Шта је било, Пупоне? :icon_mrgr:
Ќутии :icon_lol:

-Средниот ред е катастрофа на моменти, посебно кога се брани Рома, лесно ги исфрлаат средњаците од игра и се останува на одбраната, Вивиани се гледа дека е малку збунет, ама очекувам да биде подобар во продолжение, ај Вивани млад и неискусен, ама овој Греко бе каква нинџа е ц ц ц .... Перота или Симплицио на местото на Греко ...

нападот ми се бендисува, Освалдо дава 200% од себе, Ламела нафуран тинејџер кој треба малку да се консолидира ;) ... Тоти ? Де Роси ? немам зборови :cuc: .. Хајнце такоџе :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Пред утакмицата си викав нерешено не би било лошо, со овој состав и противникот со кој игравме што можев повеќе да очекувам, но по завршувањето на мечот ми беше криво што не победивме ... сега едно нешто се двоумам, дали Рома изигра добра утакмица или на Јувентус не му беше денот ... неможам да ги кревам во воздух што извадоа нерешено, бидејќи можеби Јувентус едноставно слабо изиграа ... како и да е нема да претпоставувам, натпреварот со Наполи ќе каже до каде сме ..

Ахх Тотиии јеботе, како неуспеа да постигне гол од пенал, браво за Буфон ...
Енрике денеска морам да го пофалам, од играчите кои ги имаше на располагање извади максимум, имам многу работи да зборувам, ама ајде да видам што ќе се случи во Неапол :)

-нерешениот исход беше реален резултат ;)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
чекам видео!!! од ова школово не можам ни хајлајтс да видам на мира :cautious: ме интересира како играше вивиани и како се снаожаа ламела и тоти
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Пред утакмицата си викав нерешено не би било лошо, со овој состав и противникот со кој игравме што можев повеќе да очекувам, но по завршувањето на мечот ми беше криво што не победивме ... сега едно нешто се двоумам, дали Рома изигра добра утакмица или на Јувентус не му беше денот ... неможам да ги кревам во воздух што извадоа нерешено, бидејќи можеби Јувентус едноставно слабо изиграа ... како и да е нема да претпоставувам, натпреварот со Наполи ќе каже до каде сме ..

Ахх Тотиии јеботе, како неуспеа да постигне гол од пенал, браво за Буфон ...
Енрике денеска морам да го пофалам, од играчите кои ги имаше на располагање извади максимум, имам многу работи да зборувам, ама ајде да видам што ќе се случи во Неапол :)

-нерешениот исход беше реален резултат ;)
Еве самиот гледаш дека Рома има итекако капацитет (во еден пост ми велеше ради што играле со Милан сум бил за Рома :D) , доста технички потковани играчи, полека но сигурно се враќате во игра, вечерва заслуживте победа, многу подобра игра имавте. Де Роси феноменален, нека игра боље како штопер бољи е и од Кјаер и од Хуан :D .
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Еве самиот гледаш дека Рома има итекако капацитет (во еден пост ми велеше ради што играле со Милан сум бил за Рома :D) , доста технички потковани играчи, полека но сигурно се враќате во игра, вечерва заслуживте победа, многу подобра игра имавте. Де Роси феноменален, нека игра боље како штопер бољи е и од Кјаер и од Хуан :D .
Што знам, можеби си во право, сепак гостувањето во Неапол ќе ни каже многу работи ;)
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.494
Поени од реакции
4.340
Дечки спортски поздрав супер утакмица вечерва и морам да ви го пофалам Греко.(y)Страшен Фудбалер...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Дечки спортски поздрав супер утакмица вечерва и морам да ви го пофалам Греко.(y)Страшен Фудбалер...
благодариме, фер утакмица и реален резултат, но и да тепаше некој од двете екипи немаше да биде незаслужено ;)

за Греко сигурно се зезаш :D
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Дечки спортски поздрав супер утакмица вечерва заслужено нерешено имаа и јуве и рома шанси за победа
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Дечки спортски поздрав супер утакмица вечерва заслужено нерешено имаа и јуве и рома шанси за победа
Тоа е тоа, на некој начин и двете страни задоволни со нерешено, но сепак и двете екипи по малку жалат за пропуштената победа :)

еве нешто од вечерва :)
http://vimeo.com/33566442
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953

Kajgana Shop

На врв Bottom