Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Norwich - Newcastle.....3+ @1.85
Newcastle bez dvajcata defanzivci Taylor & Coloccini....Norwich rasutura doma so golovi a posebno u poslednite 3 meca doma..

Arsenal......1 @1.55

Hibernian - Rangers....0-2 @1.80
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Пееска ја гледав на Џаро емисијата....и едно бате се јави и кажа еден тип што јас не го разбирам...цитирам "утакмицата саутемптон да се пише "тим 1 прво полувреме,и тим 1 второ полувреме".....е сега ме интересира како се впишува овој тип на ливче...и што значи овој тип(оти дефинитивно не се работи за 1-1,бидејќи зборуваа за два коефициенти споени во еден тип)?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Пееска ја гледав на Џаро емисијата....и едно бате се јави и кажа еден тип што јас не го разбирам...цитирам "утакмицата саутемптон да се пише "тим 1 прво полувреме,и тим 1 второ полувреме".....е сега ме интересира како се впишува овој тип на ливче...и што значи овој тип(оти дефинитивно не се работи за 1-1,бидејќи зборуваа за два коефициенти споени во еден тип)?

DP1 (dupla pobeda za domakjinot t.e da gi dobie dvete poluvreminja treba ...)
 
М

Мартин`

Гостин
Пееска ја гледав на Џаро емисијата....и едно бате се јави и кажа еден тип што јас не го разбирам...цитирам "утакмицата саутемптон да се пише "тим 1 прво полувреме,и тим 1 второ полувреме".....е сега ме интересира како се впишува овој тип на ливче...и што значи овој тип(оти дефинитивно не се работи за 1-1,бидејќи зборуваа за два коефициенти споени во еден тип)?
Мислам дека е и прво да тепа и второ да тепа, пример прво води 1:0 а и второ победува 2:1 за вкупен резултат 3:1. Значи и да го добие и прво и второ полувреме. Се пишува D1 (дупла победа, дупл 1) инаку за таа утакмица дупла победа коефициентов е 5.10 гледам во моцарт ..

Ја пак ги наслушнав демек местени ќе биле, иако чисто сумњам дека ќе испаднат ..
Leicester - Peterborough 2-1
Southampton - Blackpool 2-1
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Тикет:

Интер 1
Јунајтед 1
Келн т1да
Барса т2да
Ливерпул 1
Леверкузен т2да
Милвал Кардиф 0-2 или 30+ (као бонус типче ова :D)

на 500 мислам дека се вадат некои 2-3000 ...
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
DP1 (dupla pobeda za domakjinot t.e da gi dobie dvete poluvreminja treba ...)
Мислам дека е и прво да тепа и второ да тепа, пример прво води 1:0 а и второ победува 2:1 за вкупен резултат 3:1. Значи и да го добие и прво и второ полувреме. Се пишува D1 (дупла победа, дупл 1) инаку за таа утакмица дупла победа коефициентов е 5.10 гледам во моцарт ..
Значи од ова до 1-1 разликата е што тука кај дуплата победа,победникот мора и во второ полувреме да даде плус гол....т.е не би била фатена ако ставиме дупла победа 1(D1) a резултатот остане ист од првото полувреме...на пример 2:1 ??
 
М

Мартин`

Гостин
Значи од ова до 1-1 разликата е што тука кај дуплата победа,победникот мора и во второ полувреме да даде плус гол....т.е не би била фатена ако ставиме дупла победа 1(D1) a резултатот остане ист од првото полувреме...на пример 2:1 ??
Не, мора да водат и прво и второ.. значи ако биде прво 1-0 а второ не даде никој гол и заврши 1-0 не ја фаќаш ..
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Некој поназад ја пиша Нови Пазар - Јагодина 1 и мислам дека ќе испаднит. Ако се сеќавате, Нови Пазар си ја намести и со Смедерево 1 кога многу кладилници ја имаа и блокирано. Единствено се плашам да не замеша "прсти" некој од поголемите кладилници како на bwin пример, па да не влезе 1. Но и против Смедерево и повеќе паѓаше коефицент од сега (тогаш падни дури и на 1.45 ако не се лажам) и си влезе онака лагано 1-0 од 4минута.

Во Спортлајф е 1.90 и се игра во 13:00, но уплатете ја побрзо, би требало да ја блокирет.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Некој поназад ја пиша Нови Пазар - Јагодина 1 и мислам дека ќе испаднит. Ако се сеќавате, Нови Пазар си ја намести и со Смедерево 1 кога многу кладилници ја имаа и блокирано. Единствено се плашам да не замеша "прсти" некој од поголемите кладилници како на bwin пример, па да не влезе 1. Но и против Смедерево и повеќе паѓаше коефицент од сега (тогаш падни дури и на 1.45 ако не се лажам) и си влезе онака лагано 1-0 од 4минута.

Во Спортлајф е 1.90 и се игра во 13:00, но уплатете ја побрзо, би требало да ја блокирет.
На 1.30 падна тогаш од два квота. Многу се шушкаше за таа утакмица ја имаше дури и на pecheli.net како наместена утакмица и испадна 1:0. Наредната полусезона чекајте ја Смедерево - Нови Пазар 1 :).

Исто и за оваа се зборува дека ке биди 1, викаат дека Нови Пазар има матно потекло, сопственост на мафија и ред други работи. Квотата е во пад и мислам дека вреди да се проба.
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
тикет за утре
манчестер 1-1 3+
тотенхем 2
арсенал 1-1 3+
интер 1
палермо 1

Мое мислење, кој како сака не да ме пцуе утре :)
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
И 10 пати да пишиш на некоја утакмица ал ин и 10 пати да погодиш, јас никогаш нема така да те испратам. Побрзо би играл од некој шо има футнато 10 утакмици со ред, но барем оставил какво-такво инфо или свое гледиште на утакмицата, отколку вака ко тебе.

Не ме сфаќај погрешно, ништо лично, но кој си ти за да ти верувам тебе за алл ин утакмица(само мене ми е смешно ова во спортскава алл ин зборов :D) ?

пс.
За утре од мене:
Металург - Охрид 7+ @ 25.00(mozzart) ALL IN!

:D
Сериозно, се шушка нешто во Охридов дека може да се намести утакмицата 7+ или пак некој прелаз, ама јас ќе ја пуштам само 7+ со 100ден колку да не ми е мака.
Наведи ми ти причина од кај Охрид 7+?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Наведи ми ти причина од кај Охрид 7+?
Па ето пишав, се зборуваше низ градов дека 7+ ќе биде, бидејќи играчите немаат земено плата 6-7месеци и треба некако да ги истат парите (ако не ги истадоја досега од Шкендија). Ама ова е рекла-кажала, не е ни 3% сигурна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom