LCD телевизори

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Чекај ти преку усб ги пушташ на телевизор? Јас мислев PC-то ти е конектирано...

За преку USB да ти кажам неам појма, не сум конвертирал видеа многу многу - ама добар конвертор е AVS видео конверторот. :)
Фала. Баш ќе го пробам/
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ај ја пак да си ја пробам среќата пошо ме одјебавте првиот пат :ROFLMAO:

Барам телевизор до кај 26\27 илјади, 37 инчи пошо толку ми е просторот. Главно користење за гледање хд филмови преку компјутер(hdmi) и пуштање некоја игрица за групно играње со пријатели. Растојание некои 2, 2.5 метра, мислам ќе биде океј големината.

Ја го глеав овој(PANASONIC TX-L37U3), има некое намалување на цена а и 5 години гаранција наместо 2 а и читав поназад во темата дека го фалат IPS панелот.

После го видов и овој(PANASONIC TX-L37U2E) и ептен ме збуни што е 1000ка поскап и нема 5 години гаранција а незнам која е разликата и кој е подобар.

Може и некој друг модел како предлог, дали има усбиња лан нет и слично не ми е многу битно пошо секако ќе иде се тоа преку hdmi, али не би ми ни пречело да има екстра заебанции на твто.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ај ја пак да си ја пробам среќата пошо ме одјебавте првиот пат :ROFLMAO:

Барам телевизор до кај 26\27 илјади, 37 инчи пошо толку ми е просторот. Главно користење за гледање хд филмови преку компјутер(hdmi) и пуштање некоја игрица за групно играње со пријатели. Растојание некои 2, 2.5 метра, мислам ќе биде океј големината.

Ја го глеав овој(PANASONIC TX-L37U3), има некое намалување на цена а и 5 години гаранција наместо 2 а и читав поназад во темата дека го фалат IPS панелот.

После го видов и овој(PANASONIC TX-L37U2E) и ептен ме збуни што е 1000ка поскап и нема 5 години гаранција а незнам која е разликата и кој е подобар.

Може и некој друг модел како предлог, дали има усбиња лан нет и слично не ми е многу битно пошо секако ќе иде се тоа преку hdmi, али не би ми ни пречело да има екстра заебанции на твто.
За истите пари ја би ти го предложил овој

PHILIPS 37 PFL 4606 H/58

http://www.neptun.com.mk/mk/proizvodi/tv_-_lcd_displej/lcd_37''.aspx?catId=8

иста цена се ама филипсот е 100 херци
 
Член од
16 ноември 2011
Мислења
222
Поени од реакции
67
Ај ја пак да си ја пробам среќата пошо ме одјебавте првиот пат :ROFLMAO:

Барам телевизор до кај 26\27 илјади, 37 инчи пошо толку ми е просторот. Главно користење за гледање хд филмови преку компјутер(hdmi) и пуштање некоја игрица за групно играње со пријатели. Растојание некои 2, 2.5 метра, мислам ќе биде океј големината.

Ја го глеав овој(PANASONIC TX-L37U3), има некое намалување на цена а и 5 години гаранција наместо 2 а и читав поназад во темата дека го фалат IPS панелот.

После го видов и овој(PANASONIC TX-L37U2E) и ептен ме збуни што е 1000ка поскап и нема 5 години гаранција а незнам која е разликата и кој е подобар.

Може и некој друг модел како предлог, дали има усбиња лан нет и слично не ми е многу битно пошо секако ќе иде се тоа преку hdmi, али не би ми ни пречело да има екстра заебанции на твто.
gledaj da ima 5 god. garancija zasto za godina dve nesto otkazuva
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
6.836
Да прашам онака чисто информативно какви искуства имате со Philips телевизори, може некој од вас има земено таков? Јас кога би земал претежно сум за LG aма сакам да слушнам и за другиве марки мислења и искуства? На Сони исто има падна цената последниве години....?
 

Richie_81mk

United 4life
Член од
4 март 2010
Мислења
173
Поени од реакции
3
Да прашам онака чисто информативно какви искуства имате со Philips телевизори, може некој од вас има земено таков? Јас кога би земал претежно сум за LG aма сакам да слушнам и за другиве марки мислења и искуства? На Сони исто има падна цената последниве години....?
ЛЦД или ЛЕД Самсунг, а ако зимаш ПЛАЗМА само Панасоник.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Да прашам онака чисто информативно какви искуства имате со Philips телевизори, може некој од вас има земено таков? Јас кога би земал претежно сум за LG aма сакам да слушнам и за другиве марки мислења и искуства? На Сони исто има падна цената последниве години....?
LG нема утка, SONY се МАРКА (затоа поскапи).
Исто сега многу се добри и PHILIPS со тие 100Hz телевизорите.

И гледај ако зимаш, да биде со LED осветлување.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Да прашам онака чисто информативно какви искуства имате со Philips телевизори, може некој од вас има земено таков? Јас кога би земал претежно сум за LG aма сакам да слушнам и за другиве марки мислења и искуства? На Сони исто има падна цената последниве години....?
Да ти кажам од она што глеав во техномаркет деновиве, најдобра варијатна за цена/перформанси ти е Филипс. Овие другиве фураат нешто на SmartTV, 3DTV, бла бла, се забораваат, а Филипс со сериите 5xxx мислам дека се најдобар избор. 100Hz, одлична слика и уште подобра цена - што сакаш повеќе? :)

Е сеа нема скајп, јебига :0
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
973
Може да предложите некој телевизор од 32 инчи, макс. до 22.000 денари. :)
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Да ти кажам од она што глеав во техномаркет деновиве, најдобра варијатна за цена/перформанси ти е Филипс. Овие другиве фураат нешто на SmartTV, 3DTV, бла бла, се забораваат, а Филипс со сериите 5xxx мислам дека се најдобар избор. 100Hz, одлична слика и уште подобра цена - што сакаш повеќе? :)

Е сеа нема скајп, јебига :0
Друже тие моделите на филипс читаат ли од USB разни видео формати (hd divx, mkv, mov) ?
Пошто знам за ова LG-то за најдобри, ама се и поскапи по едно 5-6000 ден од филипсите.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ме интересира кроисниците на LG кои гледаат филмови преку усб или надворешен хард диск која не препознава дтс звук. Знам дека има латки за конвезација на звук па ме интересира дали се губи квалитетот псоле конвертирањето.

Кај панасоник пак друг е проблемот подржава дтс аам не чита превод и овде псотојат алатки кои го вметнуваат преводот или го лепат на самиот филм, и тука ме интерсира ваше искуство дали се губи квлаитето на филмот при овие конвертирања?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
6.836
Друже тие моделите на филипс читаат ли од USB разни видео формати (hd divx, mkv, mov) ?
Пошто знам за ова LG-то за најдобри, ама се и поскапи по едно 5-6000 ден од филипсите.
Ко шо гледам по реклами читаат :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Друже тие моделите на филипс читаат ли од USB разни видео формати (hd divx, mkv, mov) ?
Пошто знам за ова LG-то за најдобри, ама се и поскапи по едно 5-6000 ден од филипсите.
Таа серија 5ххх по дифолт мислам дека не чита mkv, не сум пробал на мојот преку усб. Ама телевизорот доаѓа со вграден HD филм (презентација), па сигурно се средува преку firmware и да не чита од прва. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom