Шест фонтани за да заличи влезот на Аеродром

Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
до тоа второто е .. и Кисела Вода има скоро ист буџет, и Карпош.. и Куманово има 20 и кусур милиони евра ...а цела година само се крпат дупки и чат пат ќе се исфарба некоја зебра ..:mad:
Карпош работат и се едни од посредените и поактивните општини во Скопје
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.739
Поени од реакции
9.864
искрено појма немам ај ти кажи ми ?
зашто се гласа за партија а не за човек.. зашто нашиов народ не сваќа дека парламентарни и локални избори не се исто..
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Башка од нова година бесплатен паркинг у аеродром. (не дека не не ограбија со платниот па сеа се радуваме на беспари, али боље ишта него ништа)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
искрено појма немам ај ти кажи ми ?
Па и јас прашувам, не можам да разберам. Кај нас во општина и Коце (порано беше градоначалник на Гази Баба) и сегашниот Тони Трајковски одлично работат и не ми е чудно што се гласа за нив. Но има општини - Кисела Вода пример, каде што не ми е јасно зошто воопшто некој гласа за типот, не сум сигурна дека самиот е присутен во К.Вода, не би имал како да си стигне на работно место од дупки, канали кратери а да не зборувам и нарокомани.
 

Messanger

Аскер
Член од
15 октомври 2011
Мислења
380
Поени од реакции
344
• Градиме, Градиме, правиме, поправаме - Скопје држава стана, многу лошо со Велес, Штип (катастрофа), - Би требало градби од ваков тип да никнат низ цела Македонија...
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Со среќа да се туширате ајродромци. :D

Шала на страна 6 фонтани не се малце...многу !?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
зашто се гласа за партија а не за човек.. зашто нашиов народ не сваќа дека парламентарни и локални избори не се исто..
точно. најлошо од се е што имаш избор од змија и магаре. епа сеа ти види за кој ке гласаш.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
точно. најлошо од се е што имаш избор од змија и магаре. епа сеа ти види за кој ке гласаш.
Не мора да значи! Општина Аеродром колку што знам има градоначалник од СДС и всушност човекот работи ОДЛИЧНО, исто и општина Карпош. Исто како што кај нас има градоначалник ВМРО... итн. Важно (во овој случај) е каков е самиот човек, а не од која партија е.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Цццццццц на какви глупости пари трошат :eek: зар малце фонтани никнаа во Аеродром, па уште и 6 нови.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Мачкање очи :)
Ама добро. Добро мачање очи :)
Поштуем...
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Не мора да значи! Општина Аеродром колку што знам има градоначалник од СДС и всушност човекот работи ОДЛИЧНО, исто и општина Карпош. Исто како што кај нас има градоначалник ВМРО... итн. Важно (во овој случај) е каков е самиот човек, а не од која партија е.
ја не го оспорувам тоа. претежно во секоја општина има градоначалник или од сдсм или од вмро али тоа е најмалку битно. убаво си кажа ти стварта е до човекот прво дали сака нешто да направи второ кололку би можел да направи. кај мене у бутел имаш змија ( вмро ) или магаре ( сдсм ) и другиве некои од албанскиве дуи дпа и другиве помали партии на кој не им се дава ни простор да се опкажат. и муабетот беше - дали ке дојде змијата или магарето како градоначалник никој ништо не прави! ама баш ништо! ко да се натпреваруваат кој помалце ке направи а повеќе ке украде! а дека крадат е неспорен факт зашо откако станаа градоначалници и двајцата за недела дена си го променија животот ( финансиски мслам )

инаку ти у која општина живееш?
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Мачкање очи :)
Ама добро. Добро мачање очи :)
Поштуем...
Ја мислам ова им е повеќе за миење очи. ;)

Сега кога ќе сакаш да се напиеш вода можеш да тркнеш до ајродром, таму има фонтани колку сакаш. ;)

А ко шо приметив фонтаниве се скоро на самиот булевар, дали тоа значи дека ќе има и гратис перење на возила !?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
ја не го оспорувам тоа. претежно во секоја општина има градоначалник или од сдсм или од вмро али тоа е најмалку битно. убаво си кажа ти стварта е до човекот прво дали сака нешто да направи второ кололку би можел да направи. кај мене у бутел имаш змија ( вмро ) или магаре ( сдсм ) и другиве некои од албанскиве дуи дпа и другиве помали партии на кој не им се дава ни простор да се опкажат. и муабетот беше - дали ке дојде змијата или магарето како градоначалник никој ништо не прави! ама баш ништо! ко да се натпреваруваат кој помалце ке направи а повеќе ке украде! а дека крадат е неспорен факт зашо откако станаа градоначалници и двајцата за недела дена си го променија животот ( финансиски мслам )

инаку ти у која општина живееш?
Напишав дека живеам во Гази Баба, и не би на оваа тема(офтопик е) да зборувам за таа општина. Инаку, не знам што да ти кажам, колективна глупост е тоа да гласам за некого (градоначалник, претседател) само зошто е од мојата партија. Јас ниту за Ѓорѓе гласав (претседател) ниту за Коце (градоначалник на Скопје), зошто едноставно не ги сакам, и мислам дека имаше подобри кандидати од нив.

Како и да е, за пофалба е работата на Аеродром, и со самото правење на паркчето како авионска писта и авион ставено, е одлично. Тоа е на влезот, од страна на Ново Лисиче, покрај мостот Близнаци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom