Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    25
  • Гласањето ќе се затвори: .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.039
Поени од реакции
14.171
Значи после Борусија- Марсеј, вашата утакмица беше чиста намештаљка ... При водство од 0-2 и милијарда шанси и стативи на крај да примите 2 ефтини гола ...
Не ми се јасни луѓето како тебе, досадно ви е, па ајде ќе се расправам со некој. Дома нема никој, па ај со некој на форум. Вчера пишувавте за ова во темите за ЛШ и Сериа А, но ти реши и тука да провоцираш. После ќе си напишеш и нешто во вашата тема да се испокараш или ќе отвориш уште еден профил и ќе се расправаш сам со себе.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не ми се јасни луѓето како тебе, досадно ви е, па ајде ќе се расправам со некој. Дома нема никој, па ај со некој на форум. Вчера пишувавте за ова во темите за ЛШ и Сериа А, но ти реши и тука да провоцираш. После ќе си напишеш и нешто во вашата тема да се испокараш или ќе отвориш уште еден профил и ќе се расправаш сам со себе.
Jaс нигде ништо не сум напишал освен овде, башка само прееска кога го напишав ова отворив кајгана форум ниту вчера ниту сабајлето не сум отворил и тоа што го забележав од утакмицата и моите импресии ги пишав тука... Негирај ако мислиш поинаку ..
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Jaс нигде ништо не сум напишал освен овде, башка само прееска кога го напишав ова отворив кајгана форум ниту вчера ниту сабајлето не сум отворил и тоа што го забележав од утакмицата и моите импресии ги пишав тука... Негирај ако мислиш поинаку ..
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.524
Поени од реакции
47.867
Агентот на Таиво рекол дека во јануари ќе проценеле дали ќе си оди или ќе остане. Истиов до пред недела дена збореше дека нема шанси Таиво да си оди и дека ќе се бори за местот, ама изгледа дека му е укажано дека на Таиво не се смета за иднина па снемил став.
Реално, ако некој не може да му земе место на Антонини нема што да бара повеќе.

Ждрепкава не ме секира нешто посебно, јасно е дека ќе се падне некој од најјаките пошто Милан е ова и никад немало лесен пат. Ако се истемпира формата добро, може со секој да се носат, па и со Реал. Лично јас, Челзи ги сакам, со нив се неаме пробано мнооогу одамна
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.039
Поени од реакции
14.171
Jaс нигде ништо не сум напишал освен овде, башка само прееска кога го напишав ова отворив кајгана форум ниту вчера ниту сабајлето не сум отворил и тоа што го забележав од утакмицата и моите импресии ги пишав тука... Негирај ако мислиш поинаку ..
ХАХАХА

Ај ти докажи дека е така! :) А бе, нема врска, како и да било, желбата ти е да провоцираш и да се расправаш. Тоа е како јас да дојдам кај вас и да ви го спомнам Калчополи, ај не протумачи го тоа како провокација. ;) Ве има неколку што сте секогаш спремни за глушење, нема проблем, но тоа правете го во други теми, ваму оставете чист простор, доволно ни се нашите спамери. Па еве и јас веќе два поста офф топик. :) Доста беше.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
http://www.football-italia.net/node/13580

Најдобро е вака, Шарави и Де Шиљо на 6 месечена позајмица во Новара во Јануари... Де Шиљо изгледа има потенцијал, само не знам како ќе се наметне во првиот тим покрај еден ваков Абате...
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Значи после Борусија- Марсеј, вашата утакмица беше чиста намештаљка ... При водство од 0-2 и милијарда шанси и стативи на крај да примите 2 ефтини гола ...
Ахххааа, значи сакаш да кажиш нешто ова-она демек? :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
ХАХАХА

Ај ти докажи дека е така! :) А бе, нема врска, како и да било, желбата ти е да провоцираш и да се расправаш. Тоа е како јас да дојдам кај вас и да ви го спомнам Калчополи, ај не протумачи го тоа како провокација. ;) Ве има неколку што сте секогаш спремни за глушење, нема проблем, но тоа правете го во други теми, ваму оставете чист простор, доволно ни се нашите спамери. Па еве и јас веќе два поста офф топик. :) Доста беше.
Па ја не дојдов да ве провоцирам .. Напротив си профитира Милан така, ги боли таквото што ја и ти се расправаме и ти мислиш дека сум дошол да провоцирам ...
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Ја незнам што ве испровоцира во првиот пост на овој сладоледов...зашто сте такви? се палите на вода...дај малце кул даун... голем К дали вчерашната утакмица со плзен била местена..дај оладете стварно , многу ја пуните со глупости темава... :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Ај бе олабавете го сладолеџијава,мислам дека не му беше намера да провоцира. А и реално во најмала рака "сумљиви" беа головите што ги примивме така да.....
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Што ми станаа смешни овие квази-експертиве со ваквиве изјави... Агентот на Паулињо изјавил дека Милан немал пари да го купи неговиот клиент! :D

Уствари коа ќе видиш Милан никад нема пари.. Овие сите големи играчишта се,а Милан,греота..нема пари за толку големи играчишта. И одеднаш,од никаде се наоѓаат некои 25 милиони за Пато, 10 милиони за некојси непознат Шарави, се зема еден Ибрахимович на милион рати по неколку долари месечно или некој Ночерино за џабе..

Не знам целта која им е.. Уствари претпоставувам..Пробуваат цената да ја кренат. Играчот кој ќе останеше непознат за сите ако Браида не му го запамтил името да го кренат мислиш којзнае за кого се работи.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Баерн, Бенфика, Реал, Челзи, Апоел и Арсенал можни противници на Милан во 1/8 финале :) .

П.С. Утре е ждрепката или петок?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom