Фан Клуб: Пелистер

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
ПОБЕДААААААААААА :vozbud::vozbud::vozbud:Треба да сме презадоволни, се враќаме со 3 бода од жешкиот терен во Боговиње !!!
Шо е уште подобро за нас Миравци изгуби дома од Локомотива, а Треска изигра нерешено со Еуро Милк и Скопје изгуби од Кораб (y) :vozbud:
Се си оди по редослед :) Само 1 бод не дели од 1 место !!!

БРАВО МОМЦИ !!!
ИГРАЈТЕ СО СРЦЕ ЗА ЗЕЛЕНИОТ ДРЕС !!!
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
pelister.JPG

:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Едит: И Скопје се пред нас, 1:1 завршил натпреварот против Кораб.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.673
Поени од реакции
70.881
Каква црна Дрита, прашање на време е кога ќе почнат да ги местат утакмиците. Не ме сваќајте погрешно ама Ѓорче со новите засилувања скоро сигурно ќе биде прв на крајот.
Еуромилк има големи амбиции и мислам дека со нив, Миравци и Скопје ќе водите борба за втората позиција.
Миравци ме изненадува негативно со денешниот пораз. Очекував повеќе од нив. Скопје којзнае какви амбиции имаат.
Навивам да влезете вие и Ѓорче, ама да бидам искрен мислам дека нема да завршите втори особено ако останете во ваков состав. А со место во бараж тешко дека би стигнале до првата лига...
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Каква црна Дрита, прашање на време е кога ќе почнат да ги местат утакмиците. Не ме сваќајте погрешно ама Ѓорче со новите засилувања скоро сигурно ќе биде прв на крајот.
Еуромилк има големи амбиции и мислам дека со нив, Миравци и Скопје ќе водите борба за втората позиција.
Миравци ме изненадува негативно со денешниот пораз. Очекував повеќе од нив. Скопје којзнае какви амбиции имаат.
Навивам да влезете вие и Ѓорче, ама да бидам искрен мислам дека нема да завршите втори особено ако останете во ваков состав. А со место во бараж тешко дека би стигнале до првата лига...
Кој Ѓорче бе засилувања ќе земиме на полусезона јас ти гарантирам дека ќе бидеме или први или први на крајот од сезоната за 2 место нека се борат останатите !
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Чудна работа, не примивме гол :) . Причината ја гледам во страшните голмани кои ги имаме :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.673
Поени од реакции
70.881
Кој Ѓорче бе засилувања ќе земиме на полусезона јас ти гарантирам дека ќе бидеме или први или први на крајот од сезоната за 2 место нека се борат останатите !
Абе сега...
Јас ти зборам за моменталниве состави, и Руфеја да земе засилувања реку ноќ може за прво место да се бори.
Многу ветувате, малку исполнувате, така да и не верувам баш дека ќе се засилите, освен ако под засилувања не се сметаат играчи од Новаци и Могила :D
Дај боже да влезете, пошто фали едно олд скул дерби :D
И да се засилите не верувам дека ќе завршите пред Ѓорче....
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Абе сега...
Многу ветувате, малку исполнувате, така да и не верувам баш дека ќе се засилите, освен ако под засилувања не се сметаат играчи од Новаци и Могила :D
И да се засилите не верувам дека ќе завршите пред Ѓорче....
Не остваруваат малку, него ич не остваруваа... Сега шо ќе биди со оваа управа ќе видиме, однапред неможи никој да кажи шо ќе биди и како ќе биди.
Ѓорче ги гледав тука кога ги тепавме 3-1. Мене лично не ми оставија некој си впечаток дека се екипа конкурент за прва лига. Во средината 1-2 играчи нешто мрдаа другите тромави ми изгледаа, сеа не дека ние сме некоја си сериозна екипа :D, него нема некоја екипа која отскокнува со квалитетот ;)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.673
Поени од реакции
70.881
Не остваруваат малку, него ич не остваруваа... Сега шо ќе биди со оваа управа ќе видиме, однапред неможи никој да кажи шо ќе биди и како ќе биди.
Ѓорче ги гледав тука кога ги тепавме 3-1. Мене лично не ми оставија некој си впечаток дека се екипа конкурент за прва лига. Во средината 1-2 играчи нешто мрдаа другите тромави ми изгледаа, сеа не дека ние сме некоја си сериозна екипа :D, него нема некоја екипа која отскокнува со квалитетот ;)
Се сменија работите од таа средба :)
Дојдоа Клечка и Брња а ако ги задржат нема да имаат многу конкуренција.
Знаеш дека екипиве во лигава се горе доле израмнети. Носење на 2-3-ца искусни играчи од тим кој се бори за опстанок, може да направи тим кој ќе се бори за прва лига :D
 
Z

ziko bt

Гостин
Се сменија работите од таа средба :)
Дојдоа Клечка и Брња а ако ги задржат нема да имаат многу конкуренција.
Знаеш дека екипиве во лигава се горе доле израмнети. Носење на 2-3-ца искусни играчи од тим кој се бори за опстанок, може да направи тим кој ќе се бори за прва лига :D
Влегваме сигурно брат уживај,во клубо ептен се средени работие,барем спрема то шо беше последнава година,се делат плати,премии,сеа добивме меч со сигурен конкурент нагости не се сомневам дека вгодина сме прволигаши.
--- надополнето: Dec 4, 2011 6:04 PM ---
Иначе Дрита промашиле пенал 95 минута :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
69
Поени од реакции
14
Браво момцииииии.... ко ке се сака се се МОЖИ ....
Иначе пеналот беше одбранет од страна на Ристевски кој прошлото коло 2 прими за никаде но денес извади 3 бода од Боговиње...
како што иам информации денес играле повеќе млади играчи и тоа излеа вродило плод... Играле Анастасов , Магловски (помалиот) , Станковски , Ристевски , Котевски .... итн . Овие се сите млади фудбалери ии се надеваме иднината на ПЕЛИСТЕР :D :D :D <3 <3
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
Критикуваниот голман Дарко Ристевски го одбрани пеналот на Радевски во 94мин :)

Drita - Pelister 0:1 (0:0)

Deka Drita mu “lezi” na Pelister se uverivme pred dve sezoni, koga bitolcani go eliminiraa vtoroligaaot od Bogovinje vo xetrvtfinaleto na Kupot. Togas golot za polufinale go postigna Dragan Dimitrovski direktno od sloboden udar i toa vo gosti. Sega najvozrasniot pelisterec so svojot specijalitet, udarot so glava, ja donese tretata gostinska pobeda na bitolcani, po onie so Rufeja i Ohrid Lote. Domakinite bez nekolku standardni poedinci, koi “pozoltea” ili “pocrvenea” vo Avtokomanda (Skopje) minatiot vikend, postavija ofanziven sistem na igra. No zelenite mnogu dobro stoea takticki, so mladiot Toni Maglovski vo defanzivniot zid i potvrdata na Darko Ristevski na golot i pokraj dvata kiksa so Gostivar vo prethodnoto kolo. Podocna odlukite na trenerot Sekulovski se ispostavija kako ispravni.
Zelenite pocnaa pretpazlivo, no ne i defanzivno. Po sekoja cena cekaa protivnikot da ostavi prostor za brzi kontranapadi, a pri toa ne rizikuvaa voopsto nisto vo prviot del. Dimitrovski, koj stegna zabi i pokraj serijata sitni povredi na muskulot i na ramoto, cesto bese izoliran vo napadot. No ja cekase svojata sansa i ja doceka. Najdobriot aktiven strelec vo mak-fudbalot go odluci pobednikot vo 70 minuta. Filip Milenkovski izvede korner od levata strana, Dimitrovski prv stigna do topkata na prva stativa i so prefinet udar so glava go matirase golmanot na Drita. Golot gi “presece” liderite vo Vtorata liga. Sekulovski go vnese mladiot Stankovski, a potoa i Kotevski za cvrst blok vo finisot. Drita ostana bez odgovor i samo od prekini imase opasnost po D. Ristevski. Duri i Dimitrovski imase sansa za 2:0 vo 84 minuta. I koga se cinese deka se e gotovo, vo 95 minuta glavniot sudija Darko Stojcevski od Skopje pokaza na belata to~ka, zaradi nenamernata igra so raka na Panovski. Sepak pravdata bese zadovolena, koga mladiot Darko Ristevski, panterski go odbrani udarot na domasniot stoper Radevski. Tolku kritikuvaniot mlad golman, dobi zasluzen status na junak, mozebi na najvazniot mec vo polusezonata za Pelister. Ova e vtor odbranet penal na golman na Pelister, otkako prethodno Gonovski go skroti udarot na A. Toleski vo Ohrid. Ova posledno esensko kolo, kako da go reziraa bitolcani. Na pobedata vo Bogovinje, se nadovrzaa dvata nereseni rezultati na direktnite konkurenti Treska i Skopje. Taka so 28 boda Pelister prezimuva na delba na 3 i 4 mesto zaedno so Skopje, so samo bod pomalku od Drita i Treska. Odlicna pozicija pred proletnite 15 kola, vo koi Pelister ke ja “brka” Prvata liga. Vo prvoto proletno kolo, zelenite pak gostuvaat vo Debar, kaj noviot vtoroligas Korab.

Premija za pobedata vo Bogovinje

Upravata na Pelister, prodolzi da gi sledi fudbalerite i silno da gi motivira. Po redovnite plati i pozitivniot ciklus, koj donese specijalna premija, sleduvase novo motiviranje. Samo za mecot so liderot klubot izdvoi premija za remi ili pobeda na fudbalerite na Pelister. Toa bese vistinski poteg i zelenite odigraa takticki perfektno za boite na klubot, za tri boda i polni dzebovi.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.068
Поени од реакции
7.858
http://zoran-misevski.blogspot.com/2011/12/dimitrivski-i-d-ristevski-junaci-vo.html

Претходната утакмица Дарко најслаб. Главен кривец за 2та гола. Денес јунак во Боговиње, јунак бил и во Миравци. Шо се случва со Дарко?
недоволен број на утакмици..солиден голман е инаку а денес негова резерва беше друг дарко од младинците шо брани гоната повреда имал нешто.
инаку чим денес тепавме прво место не ни бега кој ѓорче кој бакрачи, пелистер ќе заврши убедливо прв :D
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
^ Moжи трема има од домашна публика која го бодри :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom