Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
А ако игра 18 часа на ден? И ако јас не му донесам/направам јадење нема ни да јаде? Не зборам друже за еден час, ако игра еден час од мене ќе добие гратис уште еден ...
Ах кутрата и ти си имаш проблем и тоа можда поголем од нејзиниот :D
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
и ти за 2-3 часа на ден правиш проблем?!
аууууу... на некои стварно не може да им се угоди...
е ајде ако не да те гледа тебе цел ден и со тебе 24/7 да мине па да бидеш задоволна..
ме интересира колку години имаш?
Види,2-3 h у дено секој мислам ќе најде слободно време за дома,дали ќе чита нешто,дали ќе гледа тв,дали музика ќе слуша....
Само сакав да кажам да се пренасоче на нешто друго,оти вака така пукање кантер тапа е скрос
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Ах кутрата и ти си имаш проблем и тоа можда поголем од нејзиниот :D
Да си имам :) Само мојата мазохистичка природа не ми дозволува да се ставам себе си пред сите други и да кажам „Крај“. Јбг ќе ми текне некогаш кога ќе биде касно за се...
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Види,2-3 h у дено секој мислам ќе најде слободно време за дома,дали ќе чита нешто,дали ќе гледа тв,дали музика ќе слуша....
Само сакав да кажам да се пренасоче на нешто друго,оти вака така пукање кантер тапа е скрос
А зошто мислиш дека треба да му кажеш како да го мине слободното време?
Ти си имаш свој живот... свои правила.. свои навики. Да сакаш некого не значи да се трудиш да го смениш и да го направиш тебе како ти одговара... туку да го прифатиш со сите негови маани и доблести.
Размисли за ова... сериозно..
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Види,2-3 h у дено секој мислам ќе најде слободно време за дома,дали ќе чита нешто,дали ќе гледа тв,дали музика ќе слуша....
Само сакав да кажам да се пренасоче на нешто друго,оти вака така пукање кантер тапа е скрос
Не си у право. Секој со своите марифети. Ако сакам ќе седам 2-3 саата на ден и ќе блеам у празна точка.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Види,2-3 h у дено секој мислам ќе најде слободно време за дома,дали ќе чита нешто,дали ќе гледа тв,дали музика ќе слуша....
Само сакав да кажам да се пренасоче на нешто друго,оти вака така пукање кантер тапа е скрос
Девојко дечко ти не е на даљинско па ти да го водиш да праи ова-она. Остај го чоекот нека ужива во своето слободно време. Како тебе шо ти е интересно да глеаш ТВ, да читаш, да слушаш музика, така и на него 2-3 саата у ден му е интересно да игра кантер. За да немаш проблем замисли си дека праи тоа шо ти сакаш.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А ако игра 18 часа на ден? И ако јас не му донесам/направам јадење нема ни да јаде? Не зборам друже за еден час, ако игра еден час од мене ќе добие гратис уште еден ...
Уф ти имаш сериозен проблем. Се надевам досега си најде настрана занимација за да можеш полесно да ја затвориш вратата од другата страна;)
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
problemce
mislam deka drugata nedela imam oficijalen vise sostanok so tipceto na vecera ke me nosi......a nisto se nemame ni muvano ni nisto samo prijatelski sme iskacale mislam zaedno....i sega ne znam sto da oblecam za da ostavam dobar vpecatok pa helppp me.....toa ke bide fustance ama kakvo po boja i izgled.... kuso dolgo crveno belo crrno kakvo?
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
problemce
mislam deka drugata nedela imam oficijalen vise sostanok so tipceto na vecera ke me nosi......a nisto se nemame ni muvano ni nisto samo prijatelski sme iskacale mislam zaedno....i sega ne znam sto da oblecam za da ostavam dobar vpecatok pa helppp me.....toa ke bide fustance ama kakvo po boja i izgled.... kuso dolgo crveno belo crrno kakvo?
Нешто елегантно. Не би можел за боја да ти помогнам, но како машко би ти рекол
да не биде над коленици :)
 
B

Borg_Drone

Гостин
Апсолутно те разбирам, маж како што старее треба да учи и да се надградува, а не кантер да игра, мора да е способен да се справи со све во животот, да заработува доволно за живот, да се грижи за жената и децата, едноставно кажано прав маж е способен маж, а играјќи нонстоп кантер може само да стане профи во кантер ;)
А што е најтрагичното во сето ова што го кажа: Да се најде во ситуација да избира жена помеѓу овој тип на маж и оние типови на мажи кои си ги задоволуваат своите фантазии со брцање свеќи во гз на жената, МК жената ќе го избере вториот тип, наместо првиот.
Навистина чудна работа........Од една страна цимолење по вистинскиот маж, а од друга кога ќе им се укаже шансата тие се обидуваат да го променат тој во мазохист и да го турнат заедно со нив во мизеријата, наместо да си ја признаат грешката и да се корегираат.Човечки е да се греши, нели?
Само гордоста не им дава, односно нивното второ ЈАС.Не знам од каде толкава горделивост црпат овие жениве, причината за толкава горделивост е што?
Измисливте лек за сидата па спасивте милијарди човечки животи?На покер партија го освоивте Господ и го најдовте идеалниот маж кој што се води по десетте божји заповеди?Успеавте да го фатите Господ за едното влакно од левото маде??
Ај и понатаму.......
Не ми е поентата да навредам некого, да потенцирам уште од самиот почеток со ова што го кажувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom