Љубовни совети од Стеф

  • Креатор на темата Stef Bachatero
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
N

Nessa Alcarin

Гостин
Еј, дај доста ме деваулираш со тие изјави за несакање. Океј, ја ти се пуштив аматерски и попив корпа. И живеам со тој товар секој ден, верувај. Се`уште не можам да те сфатам и се`уште си една голема енигма за мене. Али се трудам, биди фер и не ме омаловажувај. Ќе помислам дека стварно си фуфла.
Од сите тие изјави ти извлече дека те омаловажувам? Абре Петре тоа мое Не те сакам повеќе! сфати го како изјава која мало девојче му ја кажува на татко и, оти тој ја искарал и и докажал дека не е во право! :) Тоа е само моја одбрана кога муабетот не оди во моја полза .... :love:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Од сите тие изјави ти извлече дека те омаловажувам? Абре Петре тоа мое Не те сакам повеќе! сфати го како изјава која мало девојче му ја кажува на татко и, оти тој ја искарал и и докажал дека не е во право! :) Тоа е само моја одбрана кога муабетот не оди во моја полза .... :love:
Еј значи стварно не ме бива со жени. Кај е Стеф коа највише ми треба...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.142
Поени од реакции
21.780
вака сега ај да не цитирам.
многу забегавте со муабетот и ти и другарти.
можеби стев е супер дечко, не го знам и немам ништо против него. ама стев си е супер за него. каде е вашето его, каде е вашето јас. одиш и му се пушташ на некоја и и велиш јас не сум ништо посебно ама другарми стев да беше тука одма ке те ќарев. и таа на тоа вика ...
па што не кажа дека на стев му си другар, тоа ке заврши работа.
немој да ме сватите погрешно ама изградете си ја сами вашата самодовореба, а не тука стев ова стев она, стев вака стев така.
знаете колку лузерски звучи. ова ви е најдругарски совет што можам да ви го дамам, сакате прифатете го сакате не.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
вака сега ај да не цитирам.
многу забегавте со муабетот и ти и другарти.
можеби стев е супер дечко, не го знам и немам ништо против него. ама стев си е супер за него. каде е вашето его, каде е вашето јас. одиш и му се пушташ на некоја и и велиш јас не сум ништо посебно ама другарми стев да беше тука одма ке те ќарев. и таа на тоа вика ...
па што не кажа дека на стев му си другар, тоа ке заврши работа.
немој да ме сватите погрешно ама изградете си ја сами вашата самодовореба, а не тука стев ова стев она, стев вака стев така.
знаете колку лузерски звучи. ова ви е најдругарски совет што можам да ви го дамам, сакате прифатете го сакате не.
Стеф, не стев. Има огромна разлика. Твоите совети се добредојдени но го немаат оној квалитет и ударна моќ на Стеф. Извини.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
многу забегавте со муабетот и ти и другарти.
можеби стев е супер дечко, не го знам и немам ништо против него. ама стев си е супер за него. каде е вашето его, каде е вашето јас. одиш и му се пушташ на некоја и и велиш јас не сум ништо посебно ама другарми стев да беше тука одма ке те ќарев. и таа на тоа вика ...
па што не кажа дека на стев му си другар, тоа ке заврши работа.
Ние само признаваме дека Стеф е доминантната фигура и му го отстапуваме тронот. Јас не можам да му се пуштам на некоја како што може да му се пушта Стеф и не сум толку самобендисан да го тврдам спротивното.
Ете и Кајзер си призна дека не е тој во муабетот кој е кој, вети дека нема да закачи слики во албум и дека ќе го слуша Стеф.
Со тек на време, ќе се освестиш и ти, па кога ќе го запознаеш твојата идна сопруга благодарение на Стеф, ќе зажалиш за ваквите коментари.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Со тек на време, ќе се освестиш и ти, па кога ќе го запознаеш твојата идна сопруга благодарение на Стеф, ќе зажалиш за ваквите коментари.
Не си го читал ти Владе, Владе веќе има жена, чак што више жена му не смее да му писне, ни ги раскажуваше на друга тема неговите методи за покорување на женскиот род и доведување во состојба на целосна субмисивност.

порано или покасно ке налетате на некоја која сака да биде со вас, сега можи пијана, можи разочарана или едноставно ке ја шармирате, ама што е тоа битно. битно е да ја фатите.
Ја едно време се чудев како уопште си нашол жена, ама коа го прочитав ова, многу работи ми се разјаснија.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Stef,или по страо STEVO MC....колку што има јадено ремет на форумов,толку мислам ни нејзиното височество Одмазничка нема изедено.

А порано Стево си беше обична маскота,зошто сега му го кршите филмот со прекор кон неговиот лик и дело.

Сетете се значи колку ремет има изедено за да дојде до овој love guru степен....т.е тој е веќе гуру гуру мастер.

Ајде сеа сите гитла од овој оваа тема,и не му се мешајте у штипки на гуру мастерот.

п.с совет до Стево....брат не биди бледа копија на Шмекачот...мењај стил потхитно.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.142
Поени од реакции
21.780
Не си го читал ти Владе, Владе веќе има жена, чак што више жена му не смее да му писне, ни ги раскажуваше на друга тема неговите методи за покорување на женскиот род и доведување во состојба на целосна субмисивност.

Ја едно време се чудев како уопште си нашол жена, ама коа го прочитав ова, многу работи ми се разјаснија.
ти незнајш колку сега ми е мило и топло на душата дека сега ти е појасно. како камен од срце да ми падна. просто се преродив.
ништо од утре свеќа ке ти палам за здравје, да ми те поживеј гопод.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
ти незнајш колку сега ми е мило и топло на душата дека сега ти е појасно. како камен од срце да ми падна. просто се преродив.
ништо од утре свеќа ке ти палам за здравје, да ми те поживеј гопод.
владе, какодасе поставам кун некоја шо вака многу се прајт фуфла? ај додека се вклучи Стеф, ти дај некоја идеја, прибидејќи си женет и имаш веќе искусво.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.142
Поени од реакции
21.780
владе, какодасе поставам кун некоја шо вака многу се прајт фуфла? ај додека се вклучи Стеф, ти дај некоја идеја, прибидејќи си женет и имаш веќе искусво.
ја мајката, па цел нејзин гнев да го навлечам на мене.:cenzura:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
No happy family oh i thought wrong :).
Работата е дур си млад да искусиш што е можно повеќе пред брак да станеш мирна душа.Ако на сите им се свиѓав светов ќе беше розив и немаше да биде интересен.Јас од никој не барам да ме брани камоли да ми се претстави како портпалол и мој адвокат.Јас на никој не можам да му го сменам мислењето за било што,затоа што мое е да си кажам а ваше е да го прифатите и одбиете.Јас не сум курва на вниманието,а камоли да изигравам нешто што не сум.Јас сум отворен човек и се што сакам е да се запознавам со луѓе.Никој ама баш никој нема да ме девалвира,камоли да понижувам некој што воопшто не го знам,камоли да се спуштам на негово ниво и да почнам да играм негова игра.Можам да се зезам да се правам што но јас сум најнормален човек,ако има грешно во моето размислување нека отиде да се преиспита себеси прво,па после сите други.Јас си ги знам сите мои сите слаби и добри страни не сум најсовршената личност.Тоа што ми го дале моите е да ги љубам сите личности без разлика дали се добри или лоши личности.Како што сум рекол правете што сакате со мене правете сеир или бидете ми пријатели.Друго неможам да понудам освен мојот мозок и моите размислувања за животот.Ако има некој свадба може ви ја разубавам со тоа што ќе играм валцер тоа ме правело што балерина хаха.И за крај ќе кажам дека жената е сликата а без цврста рамка таа виси во облаци и ништо прави во животот.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
No happy family oh i thought wrong :).
Работата е дур си млад да искусиш што е можно повеќе пред брак да станеш мирна душа.Ако на сите им се свиѓав светов ќе беше розив и немаше да биде интересен.Јас од никој не барам да ме брани камоли да ми се претстави како портпалол и мој адвокат.Јас на никој не можам да му го сменам мислењето за било што,затоа што мое е да си кажам а ваше е да го прифатите и одбиете.Јас не сум курва на вниманието,а камоли да изигравам нешто што не сум.Јас сум отворен човек и се што сакам е да се запознавам со луѓе.Никој ама баш никој нема да ме девалвира,камоли да понижувам некој што воопшто не го знам,камоли да се спуштам на негово ниво и да почнам да играм негова игра.Можам да се зезам да се правам што но јас сум најнормален човек,ако има грешно во моето размислување нека отиде да се преиспита себеси прво,па после сите други.Јас си ги знам сите мои сите слаби и добри страни не сум најсовршената личност.Тоа што ми го дале моите е да ги љубам сите личности без разлика дали се добри или лоши личности.Како што сум рекол правете што сакате со мене правете сеир или бидете ми пријатели.Друго неможам да понудам освен мојот мозок и моите размислувања за животот.Ако има некој свадба може ви ја разубавам со тоа што ќе играм валцер тоа ме правело што балерина хаха.И за крај ќе кажам дека жената е сликата а без цврста рамка таа виси во облаци и ништо прави во животот.
Ме трогна со постов, најискрено.
Јас ќе те викнам на мојата свадба да ми играш валцер ако знаеш може и за чочек да те земам кај музикантите, еве уште од сега те резервирам.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.577
Поени од реакции
34.974
No happy family oh i thought wrong :).
.Ако има некој свадба може ви ја разубавам со тоа што ќе играм валцер .
Секоја чест,
После свадбата на Leandra, запиши таму, те резервирам на мојата свадба,(y), па уште и чочек ако знаеш да играш, има да летаат $$$$ на сите страни, сакав да резервирам танчарки, ама знам дека ти со твојот шарм ќе ги засениш:vozbud:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Секоја чест,
После свадбата на Leandra, запиши таму, те резервирам на мојата свадба,(y), па уште и чочек ако знаеш да играш, има да летаат $$$$ на сите страни, сакав да резервирам танчарки, ама знам дека ти со твојот шарм ќе ги засениш:vozbud:
Знам да играм на Есма на Пиволенд растурав :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom