Љубовни совети од Стеф

  • Креатор на темата Stef Bachatero
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
S

Stef Bachatero

Гостин
Многу лесно е да кажеш, тешко е на дело, дај ми мене совет, телото стално ме издава, црвенеам, се тресам, се потам и гласот би дрхти а све тоа се приметува;)
Тогаш ќе речеш извини девојче имам срам и се црвенеам во присуство на девојка.Сакам да го избегам тој страв.И кажуваш искрено и чесно што ти се намерите и дека сакаш да ја запознаеш на едно кафе.Ако има други планови во моментот побарај и број.Девојка сака искреност и ако е слободна ќе се поврзе на твое ниво.А за да стигнеш до ниво пријателка да ти биде треба да се намачиш.Не е се така розево во животот.Но сепак твојот јазик на тело ќе те издаде колку си стварно искрен,а верувај девојка чита што ти се намерите од километар.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Тогаш ќе речеш извини девојче имам срам и се црвенеам во присуство на девојка.Сакам да го избегам тој страв.И кажуваш искрено и чесно што ти се намерите и дека сакаш да ја запознаеш на едно кафе.Ако има други планови во моментот побарај и број.Девојка сака искреност и ако е слободна ќе се поврзе на твое ниво.А за да стигнеш до ниво пријателка да ти биде треба да се намачиш.Не е се така розево во животот.Но сепак твојот јазик на тело ќе те издаде колку си стварно искрен,а верувај девојка чита што ти се намерите од километар.
За ова имам слушнато дека кога ќе признаеш дека се срамиш, срамот проаѓа (y)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Тогаш ќе речеш извини девојче имам срам и се црвенеам во присуство на девојка.Сакам да го избегам тој страв.И кажуваш искрено и чесно што ти се намерите и дека сакаш да ја запознаеш на едно кафе.Ако има други планови во моментот побарај и број.Девојка сака искреност и ако е слободна ќе се поврзе на твое ниво.А за да стигнеш до ниво пријателка да ти биде треба да се намачиш.Не е се така розево во животот.Но сепак твојот јазик на тело ќе те издаде колку си стварно искрен,а верувај девојка чита што ти се намерите од километар.
Е овде си у право 102.3%. Јазикот на телото увек ме издава пошто сум искрен до болка (иако имам одредена моќ за самоконтрола која ја стекнав вежбајќи боречки вештини). Намерите ми се увек јасни и тоа ме кине.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Фала друже ама и ти учиш ко мене, сепак јас од Стеф ќе ги следам советите, ти си ми несигурен може да се зезнам па да ми мавне корпа, нема лутиш ;).
Таман работа. Си праиме муабет...а за совети се знае кој е мајсторот овде. Иначе ја прошлата недела само 4 корпи попив (што е прогрес во споредба со претходните резултати).
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Тогаш ќе речеш извини девојче имам срам и се црвенеам во присуство на девојка.Сакам да го избегам тој страв.И кажуваш искрено и чесно што ти се намерите и дека сакаш да ја запознаеш на едно кафе.Ако има други планови во моментот побарај и број.Девојка сака искреност и ако е слободна ќе се поврзе на твое ниво.А за да стигнеш до ниво пријателка да ти биде треба да се намачиш.Не е се така розево во животот.Но сепак твојот јазик на тело ќе те издаде колку си стварно искрен,а верувај девојка чита што ти се намерите од километар.
Стеф, некој ден мора со тебе да искочам во град да бркаме жени :)
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Де ако толку ти е трема да збориш со било која девојка отиди на улица и прашај ја колку е часот.Тука можеш да треснеш некоја глупост или да и речеш колку добар часовник ти е од каде ти е.Почни да разговараш со било која девојка ќе видиш дека за нив тоа е исто како да ја поканиш на танц во дискотека непозната личност.
Добро Стеф, тоа сигурен сум дека успева, ти верувам и ветувам дека ќе го пробам.
Но, што ако успеам да го победам стравот и тремата и не се девуалирам кога и пристапувам, а сепак наидам на студен пристап, во смисла јас и давам комплимент за часовникот или и велам дека е криминал тоа колку е убава и треба...незнам, на... нотар да си ги осигура очите, а оваа сепак ме изигнорира или скорпира?
Како да бидеш алфа после тоа? Како да го преживее човек тој момент?
И најважно, како да се осигураш дека нема да дојде до тоа однапред? Некои знаци кај девојката, некој говор на телото. Било што. Ти сигурно знаеш, затоа со тебе разговарам.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Епа во Среда мојот Танцов Клуб има журка во Б2,забавата почнува од 22:22 часот влезот слободен.Освен тоа што ќе гледате како другите знаат да играат подобро од вас,ќе има и женски особи што сакаат да запознаат машки.Така да ако сте за слободно дојдете.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Епа во Среда мојот Танцов Клуб има журка во Б2,забавата почнува од 22:22 часот влезот слободен.Освен тоа што ќе гледате како другите знаат да играат подобро од вас,ќе има и женски особи што сакаат да запознаат машки.Така да ако сте за слободно дојдете.
Фала! Ја уште у 6 ипол ќе бидам таму.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Таман работа. Си праиме муабет...а за совети се знае кој е мајсторот овде. Иначе ја прошлата недела само 4 корпи попив (што е прогрес во споредба со претходните резултати).
Ти до корпи си стигнал јас ни до корпа не стигнувам :(. Последна надеж вака од некој искусен нешо да научам па да се опраам инаку не знам шо да праам од пуст срам.

Никако да станам алфа се на бета заглавувам ама читајќи ве дека сите имате успех добив воља и јас да пробам некој од советиве, мора еднаш и јас алфа да станам и да престанам да се деваулирам :unsure:.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Ти до корпи си стигнал јас ни до корпа не стигнувам :(. Последна надеж вака од некој искусен нешо да научам па да се опраам инаку не знам шо да праам од пуст срам.

Никако да станам алфа се на бета заглавувам ама читајќи ве дека сите имате успех добив воља и јас да пробам некој од советиве, мора еднаш и јас алфа да станам и да престанам да се деваулирам :unsure:.
Тачно за да попиеш корпа треба да прозбориш со неа, а ја цело време као да имам грутка во грлово, па ни корпи не пијам
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Добро Стеф, тоа сигурен сум дека успева, ти верувам и ветувам дека ќе го пробам.
Но, што ако успеам да го победам стравот и тремата и не се девуалирам кога и пристапувам, а сепак наидам на студен пристап, во смисла јас и давам комплимент за часовникот или и велам дека е криминал тоа колку е убава и треба...незнам, на... нотар да си ги осигура очите, а оваа сепак ме изигнорира или скорпира?
Како да бидеш алфа после тоа? Како да го преживее човек тој момент?
И најважно, како да се осигураш дека нема да дојде до тоа однапред? Некои знаци кај девојката, некој говор на телото. Било што. Ти сигурно знаеш, затоа со тебе разговарам.
Абе ќе ти дојдам во тој Велес и наместо со олово ќе ги отрујам Велешанки со мојот шарм.
Он топик:Доволно е девојка да се смее да те закачка да те допира ти дава знаци со нејзиното тело.Пример и велиш дојди да ти шепнам нешто ако не сака значи дека треба да се вратиш два чекора назад од каде што си почнал зашто не е уште комфортна со тебе.Кога збориш со девојка анализирај ја како ги гледа другите луѓе,како те гледа тебе.Потешкиот начин е да почнеш да читаш книга и нема никогаш да разбереш,освен ако некој не ти покаже,некој што му иде со девојки.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Тачно за да попиеш корпа треба да прозбориш со неа, а ја цело време као да имам грутка во грлово, па ни корпи не пијам
Ќе го збереме Стеф под рака и со него во диско и копирај, шо прави он прави и ти и нема утка, кога учиш секад учи од најдобрите. Јас така правам ама изгледа лошо копирам а сам коа сум ме убива срамот.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Абе ќе ти дојдам во тој Велес и наместо со олово ќе ги отрујам Велешанки со мојот шарм.
Он топик:Доволно е девојка да се смее да те закачка да те допира ти дава знаци со нејзиното тело.Пример и велиш дојди да ти шепнам нешто ако не сака значи дека треба да се вратиш два чекора назад од каде што си почнал зашто не е уште комфортна со тебе.Кога збориш со девојка анализирај ја како ги гледа другите луѓе,како те гледа тебе.Потешкиот начин е да почнеш да читаш книга и нема никогаш да разбереш,освен ако некој не ти покаже,некој што му иде со девојки.
Ако имаш време, намини и кај мене во Пинтија. За покажуење би ти бил ептен благодарен.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
И мене да ме викате, не само ти ќар да имаш не е фер.
Важи бе. Ја у кимоно ќе искочам. Само горниот дел. Како ми стои, немаш појма. Стеф, шо викаш за аутфитов, добар е?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom