Препораки за игри

Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Што и фали на Titan Quest како замена за Diablo?
Не не настрана наслови.
Финтава е што неможи тој однапред да знае како ќе ја оцени. Па уште вика 70-80. Што не кажа 71,345-82,0009.
Ама не е тој крив, индустријата е крива.

Човеков претпоставувам дека бара игра од средна големина (значи не масивно-епска) за која е доволно да е течно игрива па да можи да се речи добра е играва.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
36
Симни си ја најновата legend of zelda skyward sword ептен бесна е :)
--- надополнето: Nov 20, 2011 9:26 PM ---
и да симни ја најновата верзија од 3.0 т.е 3.0 rev 201. :)
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Не не настрана наслови.
Финтава е што неможи тој однапред да знае како ќе ја оцени. Па уште вика 70-80. Што не кажа 71,345-82,0009.
Ама не е тој крив, индустријата е крива.
Човеков претпоставувам дека бара игра од средна големина (значи не масивно-епска) за која е доволно да е течно игрива па да можи да се речи добра е играва.
Ја играм доволно долго за да имам некаква претстава за неа. Башка, никаде не донесов некој конечен, краен заклучок, т.е. оцена, туку изнесов мислење (кога би ја оценувал). Белки не е забрането. И мислењата еволуираат, се менуваат. Рангирањето и оценувањето, по број, или по други критериуми не е ничија привилегија, ниту пак е знак за од индустријата испран мозок, барем не секогаш. Тоа, иако е сосем релативно и зависи од нечиј не/вкус, служи и за, како што можеби си забележал, поедноставено споредување со други полоши или подобри наслови.
Е да, не сум ја завршил, не знам каков ќе биде мојот краен впечаток, не знам ни дали би ја играл пак, ама ете, сметам дека во оние 2/3 кои сум ги поминал, не е лоша.
Си можел и некоја препорака да дадеш.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ја играм доволно долго за да имам некаква претстава за неа. Башка, никаде не донесов некој конечен, краен заклучок, т.е. оцена, туку изнесов мислење (кога би ја оценувал). Белки не е забрането. И мислењата еволуираат, се менуваат. Р0ангирањето и оценувањето, по број, или по други критериуми не е ничија привилегија, ниту пак е знак за од индустријата испран мозок, барем не секогаш. Тоа, иако е сосем релативно и зависи од нечиј не/вкус, служи и за, како што можеби си забележал, поедноставено споредување со други полоши или подобри наслови.
Е да, не сум ја завршил, не знам каков ќе биде мојот краен впечаток, не знам ни дали би ја играл пак, ама ете, сметам дека во оние 2/3 кои сум ги поминал, не е лоша.
Си можел и некоја препорака да дадеш.
Ништо лично, ништо поврзано со некој наслов. Не ни знам каква е Titan Quest... ниту diablo, ниту sacred. Едноставно тоа што го кажа ми дава некое си... грешно чувство.
Едно заради скалата (пример Battlefied e 3.1% подобра од Call of Duty)
Друго заради претпоставката дека игра од рангот/големината/буџетот на Titan Quest би ја оценил со 7ка или 8ка. Причината за тоа е самата индустрија оти до пред две-три години горе долу работите така стоеја. Колку помасивно толку подобро, незнаеја поинаку изгледа.
Финтава е што игра и многу помала од TQ може да биде за 10ка и многу поголема од неа да биде за 4ка.

И сега препорака... шознам On the rain slick... итн (долго е името). РПГ е, игрива е, течно се игра, смешна е, се занимаваш и тоа. И ја би и дал.. нека биди 69.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Симни си ја најновата legend of zelda skyward sword ептен бесна е :)
--- надополнето: Nov 20, 2011 9:26 PM ---
и да симни ја најновата верзија од 3.0 т.е 3.0 rev 201. :)
Дај некој линк по ПП ако имаш :)
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Фала за препораката.
Инаку мене лично никогаш не ми било важно играта да биде масивна, голема, да има набилдан буџет, или зад неа да стои некој развикан издавач од типот на ЕА или Близард. Не ми била премногу важна ни графиката. Играта пред се` и над се` треба да е игрива. Затоа се вика игра. Секој друг добар додаток е супер (музика, звуци, графика), ама најбитна е игривоста. И тоа е оној момент во конкретниов случај, кога спомнував 70-80 (ако помалку ти боде очи, може и 7-8, но никаде не зебегував со 72,008% или 79,089%).
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
Помеѓу 70 и 80 има бесконечно многу броеви. My 5 cents.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ништо лично, ништо поврзано со некој наслов. Не ни знам каква е Titan Quest... ниту diablo, ниту sacred. Едноставно тоа што го кажа ми дава некое си... грешно чувство.
Едно заради скалата (пример Battlefied e 3.1% подобра од Call of Duty)
Друго заради претпоставката дека игра од рангот/големината/буџетот на Titan Quest би ја оценил со 7ка или 8ка. Причината за тоа е самата индустрија оти до пред две-три години горе долу работите така стоеја. Колку помасивно толку подобро, незнаеја поинаку изгледа.
Финтава е што игра и многу помала од TQ може да биде за 10ка и многу поголема од неа да биде за 4ка.

И сега препорака... шознам On the rain slick... итн (долго е името). РПГ е, игрива е, течно се игра, смешна е, се занимаваш и тоа. И ја би и дал.. нека биди 69.
Играш игри што не ги игра ни тој што ги направил, а никогаш не си ги играл Diablo, Titan Quest и Sacred????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom