Скандалозно: Србија ни украде туристички спот

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ми се пријаде од нашиов спот, спрксине јадења многу штури и никакви изгледаа.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Кај нашиот спот акцентот е ставен на готовите јадења а кај српскиот на начинот на приготвување и потеклото на состојките,инаку српскиот е премногу долг околу 4 минути така што нека му ја мислат кога ќе го рекламираат на некоја странска тв ,бидејќи за 1 минута цената е милионска,инаку и за српскиот спот србите имаат забелешки во смисла на тоа дека нема ниту едно јадење од Косово и Метохија (нели во согласност со она Косово је Србија),а нашиот спот да не знам за која земја станува збор ќе помислам дека се работи за Турција најмногу поради лошиот избор на музиката,а и она бурекон,баклавата со ф'стаци ,се некако влече на пусто турско
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
инаку и за српскиот спот србите имаат забелешки во смисла на тоа дека нема ниту едно јадење од Косово и Метохија (нели во согласност со она Косово је Србија)
да они се жалат дека ги нема ќебапите:D
 

TheIks

Fork & spoon operator
Член од
1 октомври 2007
Мислења
712
Поени од реакции
469
Ја се израдував стварно ни украле, оно врска нема. :pos:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131


Само мене ми личат на лајна или грешам? :pos:
Нејќев сабајлето да пишам да не го сјебам апетитот на сите, ама ми заличи и се газев од смеење уште сабајлето.Национален српски специјалитет - Шитиџес :pos:
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Премногу е долг на Србите. Нашиот е бољи.
И не, мене ич не ми личат еден на друг спотовите. Може само идеата од нас да ја земале :P
 
A

Auditore

Гостин
Ја викам дека овие станале бетер од бугарите вие велите не, епа сега..
Пред некој ден на работа слушнав на радиото некоја српска песна(турбофолк мислам дека беше) со саундтрак од Блејд, се крстев со левата нога.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Нашиот спот не е реален. Да беше реален на маса ќе имаше само леб, сирење и сметки. ;)
и жилети за сечење вени затоа што се е тука црно сите ќе се самоубиеме еден ден ! ... абе не замарај човек ......
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
и жилети за сечење вени затоа што се е тука црно сите ќе се самоубиеме еден ден ! ... абе не замарај човек ......
Па што ме читаш, ако те замарам. Уживај во својата Утопија. ;)
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Па што ме читаш, ако те замарам. Уживај во својата Утопија. ;)
не па ја темава ја читам и тап еден гледам нешто како досетлив бил па пишал дека на македонската маса имало леб сирење и сметки као ние сиромашни ти текнуе хехехх -.-
 

Kajgana Shop

На врв Bottom