Девојка ми сака да го абортира бебето

Член од
1 ноември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Девојка ми сака да го абортира бебето што да правам како да ја убедам јас имам 25 години а таа 18 :( ми вика дека е рано и дека сака да продолжи со учењето и дека нема време за дете. :confused:
Ве молам дајте некој совет да ја убедам оти ми се иде од нервоза да ја убијам :mad:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Како бе ќе ја убиваш? Па 18 години има, животот е пред неа. Таа ќе му биде мајката на детето. Ти ќе можеш да си тераш живот колку толку, нејзе младоста со пелени ќе и се окупира. Има целосно право да се реши на абортус.
 
С

сашенко

Гостин
Девојка ми сака да го абортира бебето што да правам како да ја убедам јас имам 25 години а таа 18 :( ми вика дека е рано и дека сака да продолжи со учењето и дека нема време за дете. :confused:
Ве молам дајте некој совет да ја убедам оти ми се иде од нервоза да ја убијам :mad:
Убаво ти вика, што мислеше ти дека ако ти си спремен и таа е спремна? Треба да мислиш за тоа на време другар.Кондомите се за тоа.А ако сакаш разбирање од нејзина страна, пробај и ти да имаш за неа.А нејзе и е понезгодно сега во оваа ситуација.Имаш 25 а она 18, не ви е баш исто и на двајцата.Ти си спремен за семејство и дете можеби ама она со нејзини 18 години има право да си посака вакво нешто.Биди фер и разбери ја
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Нека абортира што порано. А ти кондоми нареден пат. Ко да сме 19 век...
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Ако сака нека абортира тоа е нејзино право, не ја обврзува ништо да го зачува детето сепак цел живот е пред неа и сака да се посвети на образованието а не да остане со средно чувајки деца... И да иди убиј ја покажи го балканското во тебе. Бај да веј, ако се согласи да го роди детето а не сака ништо да има со него понатака би го чувал ли без неа?
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Како бе ќе ја убиваш? Па 18 години има, животот е пред неа. Таа ќе му биде мајката на детето. Ти ќе можеш да си тераш живот колку толку, нејзе младоста со пелени ќе и се окупира. Има целосно право да се реши на абортус.
Овој совет би и го дала и на мајка ти пред да те роди, мислам дај ЖИТИ СЕ !?

Младоста со пелени ќе и се окупира WTF? он е машкото он е провајдерот он ќе ги купува сите тие пелени и кашички башка на идеална возраст се и двајцата ништо нема да им пречи да станат родители.

Абортусот е убиство и за тоа се оди во затвор, пробај да удрш во стомак бремена жена и нека го изгуби плодот со сигурност ќе те осудат на најмалце 3 години затвор.
Ако сака нека абортира тоа е нејзино право, не ја обврзува ништо да го зачува детето сепак цел живот е пред неа и сака да се посвети на образованието а не да остане со средно чувајки деца... И да иди убиј ја покажи го балканското во тебе. Бај да веј, ако се согласи да го роди детето а не сака ништо да има со него понатака би го чувал ли без неа?
Баба ми исчувала четири деца и е со основно одделние пропалица ли е она според твоите мерила?
У кој филм живеете вие луѓе ????????????????????????????????????????????????????????????????????????
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Риспект за тоа што не си избегал до сеа, а уште поголем што сакаш да го роди.. ама тоа што она го мисли, со право го мисли и сосема е во ред да го абортира, освен ако не се жртвуваш ти и целокупна фамилија, за да она може некако да продолжи со донекаде нормален живот.

Се друго, паѓа во вода.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Овој совет би и го дала и на мајка ти пред да те роди, мислам дај ЖИТИ СЕ !?

Младоста со пелени ќе и се окупира WTF? он е машкото он е провајдерот он ќе ги купува сите тие пелени и кашички башка на идеална возраст се и двајцата нешто нема да им пречи да станат родители.
Мајка ми не забременила со мене на 18 години фала Богу и сакала да ме роди ко што гледам дека постојам. Ако таа не сака да го роди бебето, подобро нека не го раѓа. Може си има девојчето планови други за животот, кои сме ние да и се мешаме.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Избришав повеќе од 10 сеирџиски и тотално ретардирани коментари.
Ве молам, доколку немате нормален совет - не пишувајте на темава. Ова не е ЧДА.

Секој сеирџиски коментар носи бан. Размислете пред да прокоментирате нешто навидум смешно.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Како бе ќе ја убиваш? Па 18 години има, животот е пред неа. Таа ќе му биде мајката на детето. Ти ќе можеш да си тераш живот колку толку, нејзе младоста со пелени ќе и се окупира. Има целосно право да се реши на абортус.
После еб*ње нема каење ... :)
Шо мислеше шо мислеше кад се онадеше ... :)

Треба да изнајдете разумен компромис што би рекол нашиот прецедник.Позборувајте и најдете решение што ќе ви одговара и на двајцата.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А зошто машкото никогаш не се прашува во овие случаи? Јас го разбирам ставот на девојката, сепак е многу млада и очигледно сака да го посвети животот на други работи, но го разбирам и дечкото. Сепак и тој придонел за бременоста и неговата страна треба да се земе во предвид. Што ако ние жените го носиме детето? Тоа значи дека мажите немаат право на збор? А што кога машкото инсистира на абортус, а девојката сака да го задржи? Не е толку едноставна тема. Сепак мислам дека најубаво е зрел муабет да се направи, со сила убавина не бива. Како и да е, ваш живот е, ваша одлука.
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Убаво од твоја страна што си го прифатил тоа .. и што не бегаш од одговорноста. Ти си позрел и поинаку веќе гледаш на работите и на животот во целина за разлика од нејзе.. тука е уствари и проблемот. Она сеуште не е спремна да стане мајка нити да го промени својот живот. Можеби и ќе успееш да ја убедиш да не абортира.. али дали ќе успееш да направиш добра мајка од неа????
Детето е многу убава работа... искрено јас не можам да ги разберам жените што абортираат.. освен нели ако се малолетни.. али со сила не бива убавина...

ако она решила дека сака да го абортира .. тогаш со тешко срце.. али да .. ќе мораш да ја поддржиш во тоа..
џабе е ние тука да ти викаме сеа требало воа да направиш.. требало тоа.. веќе е направено тоа. И на секого може да му се деси.. дури и ако користи заштита.. затоа воопшто не се обвинувај за тоа.

Пробај да поразговараш смирено со неа... да и укажеш на некои работи.. дека ќе може да си продолжи со учење и дека ќе бидеш покрај неа цело време и ќе ја поддржуваш во се (секако доколку си сигурен дека навистина се сакате)... укажи и на тоа и дека абортусот не е баш некоја убава работа... али ако видиш дека не бива... ондак јбг..
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Мајка ми не забременила со мене на 18 години фала Богу и сакала да ме роди ко што гледам дека постојам. Ако таа не сака да го роди бебето, подобро нека не го раѓа. Може си има девојчето планови други за животот, кои сме ние да и се мешаме.
Аууу не сум знаел таа работа, видиш изгледа само циганките раѓале млади...
Некој погоре спомна батали што ќе ти е дете да чуваш на 25 години, браво друже со таков став за 25 години од сега ќе се раѓаат деца толку многу често што имињата ќе ги добиваат по Халеевата комета.
Многу себичен став...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom