Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
има ли некоја програма која го успива хард дискот доколку не го пристапувам. Иам 2 хард диск-а да не дојде до забуна :)
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
бидејки премногу се загрева тој хард диск и неможе да работи на голема тепмература а го користам само како "storage" не ми е потребен во поголемиот дел од времето, потребно ми е некое програмче кое ке го успие(исклучи) за да не дојде до прегревање, а коа ке ми е потребен да се уклучи. (ваљда ме свати :))
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Имам проблеми со симнување преку торенти ми симнува со премногу мала брзина околу 3.5 кбс тука некаде се движи. сега знам дека не е до интернетот и до торентот и кога симнувам преку пребарувач ми симнува со одлична брзина . Значи не е до ограничувањето на брзината на торентот ставена е на неограничена
 

LeBlanc

Д-р на неуки
Член од
4 август 2010
Мислења
58
Поени од реакции
7
во зависност од тоа кој прелистувач го користиш(фајрфокс/хром/интернет експ. итн) провери дали има некој адд он од програмот останато во него...
работата е што кој било прелистувач да го користам го дава тој линк кога го копирам линкот од youtube...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.667
работата е што кој било прелистувач да го користам го дава тој линк кога го копирам линкот од youtube...
симни и инсталирај hijackthis

симни RSIT, пушти го, continue/agree блабла, кога ќе заврши ќе направи 2 текст документа во C:\Rsit
прати ми ги по приватна порака
 

LeBlanc

Д-р на неуки
Член од
4 август 2010
Мислења
58
Поени од реакции
7
Дали е ова добра конфигурација за Windows 7?
intel E7400 core2duo (2.8 GHz)
MB Gigabyte GA-P31-ES3G
HDD 320 GB, 16 MB SATA
VGA Gigabit HD4650 1 GB DDR2
RAM DDR2 800 2 GB
 
Член од
11 август 2011
Мислења
266
Поени од реакции
169
Дали е ова добра конфигурација за Windows 7?
intel E7400 core2duo (2.8 GHz)
MB Gigabyte GA-P31-ES3G
HDD 320 GB, 16 MB SATA
VGA Gigabit HD4650 1 GB DDR2
RAM DDR2 800 2 GB
Добра е, ако е 64 битен би препорачал повеќе рам. За што ќе го користиш?
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Имам проблем подесување на слушалките во лаптопот не работат во друг пс работат а додека музика си има без слушалки се утепав од пробување да работат на лаптопот нејќе ако знае некој кај се праи нека каже!
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Имам проблем подесување на слушалките во лаптопот не работат во друг пс работат а додека музика си има без слушалки се утепав од пробување да работат на лаптопот нејќе ако знае некој кај се праи нека каже!
Што оперативен систем имаш/ Прочепкај по опциите за звук, сигурно ќе најдеш.. Ако не можно е и џекот да е цркнат.. Ама неверувам, пробај по опциите. Има да избереш уред за слушање и сл..
 

beto10

Теле со визија
Член од
5 јануари 2009
Мислења
234
Поени од реакции
78
Имам проблем при ре-инсталирање на виндоус.Поточно имам едно постаро ЦД ( 2009 June ако не се лажам ) со кое веќе подолго време го "освежувам" компијутерот па сакав да пробам нешто поново и секако да не правам смешни апдејти после секое преинсталирање. Всушност проблемот е што друго ЦД не ми прифаќа компијутерот или пак незнам да го подесам правилно . Значи си спуштам торент со последен апдејт на икс-пе сервис пак 3 го ставам на цд , го бутирам и го пуштам ... почнува да го чита блу скринот со текстот долу ( предпоставувам сфаќате ) и одкако завршува таа церемонија ми дава дека неможе да продолжи инсталацијата стисни F9 за Quit. Е сега , за да проверам дали е проблемот до мене го имам пробано истото тоа ЦД кај другар и работи перфектно , значи не е до ЦД-то него е нешто до мене/мојот компијутер или биос или незнам што .. се надевам некој од вас знае :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom