Помош, софтверски проблеми и совети

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.143
Имам проблем со наоѓање на драјвери за лап топ Dell Inspiron N5110 за 32-битен Windows 7, поточно драјвер за мрежна картичка. Дали може да ми дадете линк од каде што би можел да симнам соодветен драјвер.
http://support.dell.com/support/downloads/driverslist.aspx?os=W764&catid=-1&dateid=-1&impid=-1&osl=EN&typeid=-1&formatid=-1&servicetag=&SystemID=INSPIRON_N5110&hidos=WV64&hidlang=en&TabIndex=&scanSupported=False&scanConsent=False

Колку што гледам на страната има поддршка само за 64бит Win 7.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Да ве прашам нешто во врска со Power Point, незнам дали е за тука прашањево ама ете.
Кога сакам да ставам песна, не ми се појавуваат песните и ми излегува некаков проблем во тоа што неможе да се стави, до шо може да е?
И за некои од дизајните што се, некои не ми ги отвара, има нешто што посебно се инсталира.

Инаку мене Microsoft ми е слегнат од нет, вероватно треба нешто додатно да се слегне.
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Абе луѓе дај помагајте .. !! значи со години го користам гоогле кром .. !! и сеа у последно време коа отварам youtube клипови почнуе да ми замрзнуе .. и ми пишуе дека adobe flash crash .. !! и ми замрзнуе се .. !! некоја помош околу воа .. ! иначи ја инсталирав и мозилата и на мозилата тоа ми го праи ... !! :(
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Имам проблем со наоѓање на драјвери за лап топ Dell Inspiron N5110 за 32-битен Windows 7, поточно драјвер за мрежна картичка. Дали може да ми дадете линк од каде што би можел да симнам соодветен драјвер.
На официјалната за овај лаптоп сите драјвери се за 64бит.....и зошто не ставиш 64 битен кога има 4ГБ РАМ?
 
D

dystopian

Гостин
Поздрав, да не знае некој средношколец кој е bios пасвордот на компјутерите. Сакам да инсталирам windows xp ама ми бара пас пред влегување во сетап.

Пробав ucenik, admin, password ама не се тие...

:unsure:
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Имам лаптоп Lenovo X60, бидејќи го купив на старо без полнач мораше да купувам нов, купив нов полнач арно ама после 2 дена користење полначот престана да работи ама имаше гаранција и ми го заменија со нов, е сега после Една недела користење на новиот полнач и овој престана да работи, од таму каде што го купив полначот ми викаат дека ми било да лаптопот, прашањето ми е дали може да биде до лаптопот и ако може што треба да се направи за да се среди проблемот ?
 
Член од
9 декември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
25
Абе луѓе дај помагајте .. !! значи со години го користам гоогле кром .. !! и сеа у последно време коа отварам youtube клипови почнуе да ми замрзнуе .. и ми пишуе дека adobe flash crash .. !! и ми замрзнуе се .. !! некоја помош околу воа .. ! иначи ја инсталирав и мозилата и на мозилата тоа ми го праи ... !! :(
Пробај реинсталирај го flash player-от
http://filehippo.com/download_flashplayer_ie/
 

LeBlanc

Д-р на неуки
Член од
4 август 2010
Мислења
58
Поени од реакции
7
вчера инсталирав youtube downloader, денес забележав дека секој линк кој ќе го копирам од youtube ми го дава вака http://www.savetubevideo.com/?v=FAPtTS0TYtU&feature=grec_index наместо http://www.youtube.com/watch?v=FAPtTS0TYtU, чаре?
инаку го деинсталирав програмчето, ама пак дава линк од каде да се симни истото тоа видео од линкот на youtube
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
29
Поени од реакции
0
Дали може да се вратат избришани фајлови како што беа во фолдери и по име од форматиран диск.
 

beto10

Теле со визија
Член од
5 јануари 2009
Мислења
234
Поени од реакции
78
Кога компијутерот ми работи повеќе време ( 5-6 саати да речеме ) почнувам да играм игра ( да ја замарам графичката [бар јас така мислам]) по некое време ми укочува во една слика 3 до 5 секунди и се гаси сам.Ако не го оставам да здивне 10тина минути пак да го вклучам и да продолжам да играм пак ке се случи истото само сега не за 5-6 часа него за 5-6 минути . Има некој искуство со пробмлемот?
 
B

BrunoFresh

Гостин
Вака сеа, можеби прашањево не држи место али сакам да ве прашам околу uTorrent-от.
Ми текнува порано во старите верзии имаше опција на клиентот , кога ќе го минимизираш, како и обично да се скрија кај сатот десно во taskbar-от но и кога ќе појдев над иконата можев да видам колку проценти е симнувањето без да го отворам клиентот. Но сеа во новите верзии на uTorrent-от, тоа го нема и неможам да најдам каде да го направам. Случајно да не знае некој како да го подесам тоа повторно да се гледа. Бидејќи ако во старите верзии го имало тоа, мора да го има и овде.
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
Кога компијутерот ми работи повеќе време ( 5-6 саати да речеме ) почнувам да играм игра ( да ја замарам графичката [бар јас така мислам]) по некое време ми укочува во една слика 3 до 5 секунди и се гаси сам.Ако не го оставам да здивне 10тина минути пак да го вклучам и да продолжам да играм пак ке се случи истото само сега не за 5-6 часа него за 5-6 минути . Има некој искуство со пробмлемот?
исчисти ги кулерите или смени ги
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
29
Поени од реакции
0
Пробав со Recuva ми ги даде измешани под броеви. Пробав со Power Data Recovery само едниот диск ми го даде како што беше. А FileSalvage не можам никако да го најдам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom