Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Вака ... од она што го видов кај Таиво се работи за физички јак играч некако во белиот дрес на Марсеј како низок и се губеше ама денеска ми изгледаше како животиња... Јако беше дивеењето, овациите на публиката кога овој ќе се составеше со топката е сега она што го забележав е дека не дека игра слабо позади туку некако слабо се трудеше ... во ситуација кога голман добива топка позади ... бековите се отвараат странично за да добијат топка али он пасивен ми изгледаше во 2 такви ситуации седеше во место на средината на теренот... со оглед на тоа што се работи за Бате, во сериа а слабо играње во одбрана ќе ни се удри од глава...

Она што го сакав беше замена Бонера- Мексес ... не за друго да видам каков ќе беше соодносот на аплаузите со молкот во моментот на измената :ROFLMAO:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Аквилани и Мистер Икс ми се хитот овие две утакмици, ако успееме да направиме играчи од нив мислам дека све на светов е можно.
Коа можеше Абате да го напраемо играч, од крило од мука да стане еден од подобрите бекови у Италија, тогаш и од овие ќе биде нешто... а чим нема други, мора они да играат.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.913
Поени од реакции
41.876
Ај нека ни честито победата гледам сме здрвиле јаки голови.Ако може некој да ми ја опише утакмицава зш бев на факс од 10 ам / 10 пм.ФАЛА однапред!! :))
На Замунда ќе ја има цела утакмица симни си ја и анализаирај ја вака никој не може да ти објасни кој како е играл секој си има свое сваќање за играта. ;)
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
И СЕГА ПЛАНИРА ТОЈ ПРАНДЕЛИ ДА ГО ВИКНЕ АБАТЕ ВО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ИЛИ ТРБА ДА СЕ ПРЕВЗЕМАТ МЕРКИ?
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.122
Поени од реакции
14.276
Јас, Боатенг не би го ставил да игра, секоја чест за голот, но ако го тргнеме тој шут на страна најслаб играч беше. Башка што Аквилани и Ночерино играат сосема добро, па нема место и во средина за него.
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
599
Поени од реакции
407
Секоја чест на желбата и пожртвуваноста кај Боатенг ама да сум Алегри не би го играл треквартиста. Се труди ама џабе кога нема ни техника ни знаење да игра на таа позиција. Со Палермо триото Робињо, Ибра, Касано функционираше перфектно. Со нив тројца во тимот добиваме играч повеќе во средината кој може да повлече напред во било кое време со што ќе се остава дополнителен простор за Аквилани/Сидорф да се уфрлат како подршка во нападот.

За натпреварот нема многу што да се каже. Рутинска победа без многу залагање од страна на играчите(малце и неозбилно некои го имаа сватено натпреваров). Ама се знаеше веднаш по ждрепката дека Бате и Плзен се тука за билдање гол разлика. Таиво добро се покажа(криво ми е што Ибра не му го даде слободниот во прво да го шутира-паѓаше гол 99%). Абате треба малку да поработи на играта во нападот. Не е лошо да крене главата да види кој каде е пред да нафрли/додаде. Абиати(секоја чест за одбраната) и Ван Бомел уште ми делуваат како да се на одмор али ај искусни си се тие и ќе се покажат кога највише е потребно.

Овие 2 победи се добра отскочна даска де се врзе поголема серија на победи. Очекувам за 2-3 кола во Италија да дојдеме до врвот
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
И СЕГА ПЛАНИРА ТОЈ ПРАНДЕЛИ ДА ГО ВИКНЕ АБАТЕ ВО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ИЛИ ТРБА ДА СЕ ПРЕВЗЕМАТ МЕРКИ?
И ја да сум селектор на Италија при еден ваков Маџо не би го планирал у прв тим, а на клупа греота е да седи !
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.913
Поени од реакции
41.876
Champions League
Team Of The Round:
Matchday 3

GOALKEEPER: Diego LOPEZ
DEFENDERS: BOATENG, LUCIO, MERTESACKER,HOLEBAS

MIDFIELDERS: INIESTA,JANSSEN,AQUILANI :)
FORWARDS: DOUMBIA, TORRES, SCHURRLE
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
867
Поени од реакции
258
луѓе.. пазете шо сум нашла прееска.. http://martina22acm.wordpress.com/2011/10/20/milan-to-pounce-after-juventus-drop-captain-del-piero-bombshell/ - Берло сакал да го донесе Дел Пјеро! o_O очито ние или не сме со сите.. или сакаме да правиме отпад од старци.. првен амаури, па анелка, па сега вој, ајде на крај да го вратиме канаваро од пензија :D
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
луѓе.. пазете шо сум нашла прееска.. http://martina22acm.wordpress.com/2011/10/20/milan-to-pounce-after-juventus-drop-captain-del-piero-bombshell/ - Берло сакал да го донесе Дел Пјеро! o_O очито ние или не сме со сите.. или сакаме да правиме отпад од старци.. првен амаури, па анелка, па сега вој, ајде на крај да го вратиме канаваро од пензија :D
Не верувам дека ќе доаѓа оти сигурно нема да прифати да седи на клупа. Па и да дојде сметам дека Милан нема да биде зијан од него со оглед на тоа што ќе има слична функција ко Инзаги, по потреба да влезе во 80мин и да даде клучен гол.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
луѓе.. пазете шо сум нашла прееска.. http://martina22acm.wordpress.com/2011/10/20/milan-to-pounce-after-juventus-drop-captain-del-piero-bombshell/ - Берло сакал да го донесе Дел Пјеро! o_O очито ние или не сме со сите.. или сакаме да правиме отпад од старци.. првен амаури, па анелка, па сега вој, ајде на крај да го вратиме канаваро од пензија :D
Го донесовме Амаури? -НЕ!
Го донесовме Анелка? -НЕ!
Ќе го донесиме Дел Пиеро? -Прочитај ги одговорите на претходните две прашања.

П.с. Вчера го постигнавме 200 -от гол во ЛШ :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom