Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
14 април 2010
Мислења
4.688
Поени од реакции
6.008
Вашите играчи лежеа во теренот ко П... што не го кажеш ова ?!
Очекувам господата што пред две недели плачеа како пичиња засшто биле навредувани да искочат и сега со соопштение да кажат нешто во врска со навивањето на планинците
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Вашите играчи лежеа во теренот ко П... што не го кажеш ова ?!
Абе ти арен си?Кога му ја видов ногата на Столески почнаја морници да ме лазат...полошо нешто немам видено во животов,тој старт беше за во затвор а не само за ЖОЛТ картон.
--- надополнето: Oct 15, 2011 4:51 PM ---
Честито заслужена победа.

Прво за навивањето.
И двете групи има свои моменти,така да можам да заклучам дека и двете групи имаа лош ден.

Зошто се појавивте само со еден мал транспарент?? И зошто го тргнавте 10 мин пред да заврши натпреварот?

За тоа што ви заплениле.Па и нам ни запленија бакљи,но голем број не можеа да ги најдат и ги запаливме.

Сега да кажам за тоа што се случи кај нас.На врата бараа по 200 ден за карта,некој плаќаше карта но поголемиот број не плаќаа па пак не сакаа да ги пуштат...и сето тоа им се удри во глава кога комплетно вратата беше извадена од место и влегоа сите.Да беа барем по 100 денари картите ќе добиеа повеќе пари отколку вака што направија.
Слабо навијавмо неможем да речем не,ама затоа вие бевте 3 пати послаби...инаку имаше само еден транспарент зашто требаше до него да седат некои други работе наопаку,али ете јбг наредила бркото да не се ствара тензија.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
314
Поени од реакции
165
Futbalski, igracite na teteks izigraa podobro, povise ja sakaa pobedata i zasluzeno pobedija. Problemi vo taborot na Shkendija !!

Sudiite - Komedija,

Navivacki plan:

Vizuelno Transparenti, Koreografija, Paroli, Baklijada i Brojnost - daleko podobri Ballisti,
Vojvodi samo eden transparent, a domakini, slaba baklijada i samo edna setalica VOJVODI i parola za bifsite igraci!
Ballisti so kup transparenti, 4-5 paroli, koreografija miksirana Baklijada perfektna(150).

Navivanjeto bese slaba kaj dvete grupi.

Bese interesno kaj vlezot kaj tribinata na Ballistite, kaj sto pokraj policija specialci i obezbeduvanje, bukvalno bea ruseni vratite :D

Vo vreme na incidentot megu igracite i toa bacanje kameni ono ovo...Vojvodi ekspresno go simnaa i toj edintstven trans :P

P.S posle natrprevarot od stadion do centar imalo golema frka so specialcite, i golem broj ballisti bile apseni taka da muabetive ballisti gi cuva policija i slicno ne drzat voda
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: B92
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ А што сакаш, да ви дозвоља да праете што сакате? Сте гаѓале со камења низ цел град, па после мие смо биле тиа што тепаа невини људи, а исто и Комити. Само се брукате со ова што го праете, ама ајде ќе ви пројде. Кој губи има право да се љути.

За транспарентите, ви кажа дечкото погоре зошто немаше други транспренти. Покрај единствениот денеска, требаше да седат вашите знамиња свртени наопаку. Ама ете, полицијата како што кажав ни зеде 50 димни (може и појќе), една кореографија, вашите знамиња па башка и казна му лупнаја на дечкото со димните.
 
П

Паспарту

Гостин
Честито победа!

Ова со инцидентиве не ме чуди, никогаш нема да научат пораз да прифатат, па уште од "послаба" екипа...

Иначе не се секирајте за уапсените "ултраси", лисиците пред камери ви ги вадеа, а не па вака, кажете само дека по боза или чај сте биле и онака оние што ве уапсиле со мозокот се тука некаде како вас IQ12, сигурно ќе ви простат.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
314
Поени од реакции
165
^ А што сакаш, да ви дозвоља да праете што сакате? Сте гаѓале со камења низ цел град, па после мие смо биле тиа што тепаа невини људи, а исто и Комити. Само се брукате со ова што го праете, ама ајде ќе ви пројде. Кој губи има право да се љути.

За транспарентите, ви кажа дечкото погоре зошто немаше други транспренти. Покрај единствениот денеска, требаше да седат вашите знамиња свртени наопаку. Ама ете, полицијата како што кажав ни зеде 50 димни (може и појќе), една кореографија, вашите знамиња па башка и казна му лупнаја на дечкото со димните.
Sto da sakam ? niste ne se buniv samo kazav sto se ima deseno ..

Za transparentite i dimni i muhabeti kako bi bidelo ako vi gi ostavele policija kurac palac sto znam sto ... ne me interesira, jas samo potencirav kako izgledavde u tribina i bez nikakva tendencija za provokacija ili navreda ;)
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.129
Поени од реакции
790
Сега да кажам за тоа што се случи кај нас.На врата бараа по 200 ден за карта,некој плаќаше карта но поголемиот број не плаќаа па пак не сакаа да ги пуштат...и сето тоа им се удри во глава кога комплетно вратата беше извадена од место и влегоа сите.Да беа барем по 100 денари картите ќе добиеа повеќе пари отколку вака што направија.
Ме насмеа со ова... Демек појќето не сакале да платат - и покрај тоа, пак не ги пуштале. :)
Нека ја кршат вратата... И Шкендија игра на истиот стадион... Некој трет ќе плаќа за тоа.
Од толку немање врати на стадионов, утакмицава денеска беше како средновековна опсада на тврдина. Секој си влага каде сака, секој си седи каде му е ќеф... Играчите прашуваат по ходниците дали е безбедно да излезат или да почекаат...
Јеботе фудбал и све... На крај само гледаш да излезеш читав и да не опапаш некој предмет у тил.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ме насмеа со ова... Демек појќето не сакале да платат - и покрај тоа, пак не ги пуштале. :)
Нека ја кршат вратата... И Шкендија игра на истиот стадион... Некој трет ќе плаќа за тоа.
Од толку немање врати на стадионов, утакмицава денеска беше како средновековна опсада на тврдина. Секој си влага каде сака, секој си седи каде му е ќеф... Играчите прашуваат по ходниците дали е безбедно да излезат или да почекаат...
Јеботе фудбал и све... На крај само гледаш да излезеш читав и да не опапаш некој предмет у тил.
Хах треба да те насмее тоа што лупнаа 200 денари за карта и тоа позади гол!
 
П

Паспарту

Гостин
Хах треба да те насмее тоа што лупнаа 200 денари за карта и тоа позади гол!
Тони, домаќинот ја одредува цената, ако сака и 500 денари може да стави... Знам дека реалноста е сосема друга, но цените не ги одредуваат гостинските навивачи туку домашната управа. Знаат дека ќе има голем број ваши навивачи и нормално дека ќе качат цена.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.190
Чудно како вашите играчи и управата не се силеа толку во Скопје. Како пичиња плачеа. Ете нас не казнија парично, вас сега треба да ви забранат доживотно во тетово да играте. Плачипички незнаете да претрпите пораз.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Тони, домаќинот ја одредува цената, ако сака и 500 денари може да стави... Знам дека реалноста е сосема друга, но цените не ги одредуваат гостинските навивачи туку домашната управа. Знаат дека ќе има голем број ваши навивачи и нормално дека ќе качат цена.
Абе да се согласувам за тоа.Ама како што кажа реалноста е сосема друга,овде ретко кој дава толку пари за обичен првенствен натпревар,ајде за овој антпревар по 200 ден платија некои 100 души.
Како што велат на главната трибина билетите биле по 300 ден а главната сепак беше наполнета.

Сега кога Шкендија ќе биде домаќин за навивачите на Тетекс ќе стави исто вака високи цени за наши стандарди.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.190
ТИ НЕ ЈАДИ ГОМНА МНОГУ ! Гледај го твојот клуб!!!

Се пикаш секаде , досега Планинци , Шип... КАЈ Е АДМИНОТ ТУКА !?

СРАМОТА !
Ќе ме тепаш сега?:(
Го гледам мојот клуб, али несакам сда го гледам твојот ПИЧКАРСКИ клуб како тепа судии секој меч и поминува неказнето.
А колку плачевте пред две недели:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom