GREATEST HITS 8 (White Dimension Edition) @ Скопски Саем - 8.10.2011

Член од
17 август 2011
Мислења
9.881
Поени од реакции
17.711
македонска работа..има многу луѓе што сакаат да идат и ајде стрижи..ако ке се врати на следниот грејтест хитс :)
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Златни списоци, без карти без турканици :cool:
 
T

Torchyrus

Гостин
Ајде бреее уште ли не се разбудивте кажујте импресии од синоќа !!
Тие шо хејтаат може да си продолжат нема да смени ништо , синоќа беше ЕКСТРА барем за мене !
Од кога дојде Navigator па натаму се беше повеќе од супер се на потврдо и потрврдо се одеше :vozbud: Иначе највеќе ме погоди Satelite со Du Hast уште на старт и после Acelera ауу уште убиства шо немаше и Khazar моментот на вечерта мислам .
И да дај некој ако може нека го пише редоследот на DJ-еите и не го запазив баш најдобро ...
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Ко прво у 12 отидов до 1 чекав ебаните списоци да стигнат, незнам ни дали стигнаа битно ми запишаа имињата и си земавме карти, тргаме накај МЕТРОПОЛИС, нема ни м од метрополис најверојатно базен е сега, па ја преместиле у последната хала кај екшнпарк што беше, влагаме внатре нема воздух, немаше место да дишеш на раат, па уште кровот од горе капе абе ужас, бабура и бранчез подзагреваа навигатор напраи добра атмосфера, убава замисла, убаво беше од горе да се види сите у бело, играат, се журкаат, единствена маана на организаторите, мала сала, слаба организација со картите, голем плус бар за мене ко непушач беше тоа што сите што ке запалеа цигара беа ко партали вадени надвор како и дае добар провод..
 
П

Паган-др

Гостин
Најлошиот Грејтест Ш/Хитс до сеа. Не планирам да кажам зашо, не се исплати толкав пост на таа тема.
 

marjov

Про
Член од
27 јуни 2011
Мислења
133
Поени од реакции
79
Колку само најјак помин! И покрај капењето одозгора (што ме нервираше), со ОГРОМНОТО друштво околу 20 души си поминавме најјако ! Најверојатно затоа што не сме ограничени на 1 музика па можеме све да слушаме, и на све да ни биде убаво. Иако немаше странски ДиЏејс беше ОДЛИЧНО! Urban Dance 100% перфект ! Сателајт ПАРТАЛИ не напраи :) Ако знаеш како да се журкаш, супер ќе ти биде! :) Толку од мене :) 96/100 за овој грејтест :)
 
H

-HRO

Гостин
На овој грејтест, планирав да отидам порано со цел да ја видам целосната програма.
На врата бев со ранец и стандард си добив претрес. Влеговме внатре (21:00h) и беше претежно празно.
Мн набрзо почна да се полни салата и полека си се исполни и почна музиката.
Од 21:00h до 02:00h. беше период кога се пушташе беден хип хоп, R&B, рап и евтин хаус од калибар на Токсикологија, Ријана исл.
Стандард група на деца рипаа и се дивеа на сето тоа...
70% од песните беа непознати од тоа Genre. А останатите што беа познати беа песни што се слушаа пред 5 години и што се више повеќе од досадни (Lean Back, Arab Money, Drop it Like its hot исл.).
Тоа беше трагедија. Уште поголема трагедија беше непрестајното капење на капките помешани со рѓа од вентилацијата, така што мојата нова бела маица беше уништена и обоена со жолти капки, како и на сите останати околу мене...
Да се навратам на музиката од 21:00-02:00h. и да кажам дека беа пуштани повеќе од непознати траки и ремикси кои ги слушам првпат во мојот живот, иако имам огромни познавања од сите жанрови на музика.
Хаусот кој беше пуштан беше исто така евтин.
И стандард беа повторувани неколку исти песни по 2 пати како што беше Pon De Floor.
Имаше исто така и проблем со миксетата каде што на сред Sidekick-Deep Fear музиката престана...и сите почнаа да викааат „уууууаааааааааааааа“ и да ги исвиркуваат Dj-ите.

Од кога дојде Навигатор накај 2 веќе почнаа да се пуштаат добри песни. Навигатор секогаш знаел што да одбере и пушташе добри траки....
Сателајт кога излезе беше утепување...(кој останал до крај знае).
Легендарно и најјако изненадување беше Рамштајн. Исто така пушташе и траки од Prodigy, Psy и што ли уште не.
Се скокаше, се играше DnB, се акаше од земја и беше супер.

Неможам да кажам дека беше лош целиов грејтест, токму поради сетовите на Навигатор и Сателајт.
Незнам за сите вас останати ама пред нив двајца мене се ми беше катастрофа.
Исто така сум многу разочаран се повеќе и повеќе секоја година што веќе нема рок бендови...
Незнам кое е мислењето на останатите, ама според мене Greatest Hits не се само Hip Hop/ R&b и транс и хаус траките...
На грејтест се пушта све....вклучувајќи и рок и метал и реге.
Минатата вечер видовме нешто сосема различно од тоа.

Да не беа Навигатор и Сателајт, евентот ќе беше Fail на годината.
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
туф екстра само дождот ја зезна работава
- да не знае некој како се вика песната одприлика на почетокот ја пуштиа и мислам дека на арабски пеат
 

marjov

Про
Член од
27 јуни 2011
Мислења
133
Поени од реакции
79
туф екстра само дождот ја зезна работава
- да не знае некој како се вика песната одприлика на почетокот ја пуштиа и мислам дека на арабски пеат
Единствено шо знам е Arab Money - Busta Rhymes.. иначе за другите 2 што исто има нешо арапско у нив, ако знае некој нека каже :)
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Единствено шо знам е Arab Money - Busta Rhymes.. иначе за другите 2 што исто има нешо арапско у нив, ако знае некој нека каже :)
НЕ Arab Money - Busta Rhymes значи во песната се пее на арапски
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
194
Поени од реакции
29
На овој грејтест, планирав да отидам порано со цел да ја видам целосната програма.
На врата бев со ранец и стандард си добив претрес. Влеговме внатре (21:00h) и беше претежно празно.
Мн набрзо почна да се полни салата и полека си се исполни и почна музиката.
Од 21:00h до 02:00h. беше период кога се пушташе беден хип хоп, R&B, рап и евтин хаус од калибар на Токсикологија, Ријана исл.
Стандард група на деца рипаа и се дивеа на сето тоа...
70% од песните беа непознати од тоа Genre. А останатите што беа познати беа песни што се слушаа пред 5 години и што се више повеќе од досадни (Lean Back, Arab Money, Drop it Like its hot исл.).
Тоа беше трагедија. Уште поголема трагедија беше непрестајното капење на капките помешани со рѓа од вентилацијата, така што мојата нова бела маица беше уништена и обоена со жолти капки, како и на сите останати околу мене...
Да се навратам на музиката од 21:00-02:00h. и да кажам дека беа пуштани повеќе од непознати траки и ремикси кои ги слушам првпат во мојот живот, иако имам огромни познавања од сите жанрови на музика.
Хаусот кој беше пуштан беше исто така евтин.
И стандард беа повторувани неколку исти песни по 2 пати како што беше Pon De Floor.
Имаше исто така и проблем со миксетата каде што на сред Sidekick-Deep Fear музиката престана...и сите почнаа да викааат „уууууаааааааааааааа“ и да ги исвиркуваат Dj-ите.

Од кога дојде Навигатор накај 2 веќе почнаа да се пуштаат добри песни. Навигатор секогаш знаел што да одбере и пушташе добри траки....
Сателајт кога излезе беше утепување...(кој останал до крај знае).
Легендарно и најјако изненадување беше Рамштајн. Исто така пушташе и траки од Prodigy, Psy и што ли уште не.
Се скокаше, се играше DnB, се акаше од земја и беше супер.

Неможам да кажам дека беше лош целиов грејтест, токму поради сетовите на Навигатор и Сателајт.
Незнам за сите вас останати ама пред нив двајца мене се ми беше катастрофа.
Исто така сум многу разочаран се повеќе и повеќе секоја година што веќе нема рок бендови...
Незнам кое е мислењето на останатите, ама според мене Greatest Hits не се само Hip Hop/ R&b и транс и хаус траките...
На грејтест се пушта све....вклучувајќи и рок и метал и реге.
Минатата вечер видовме нешто сосема различно од тоа.

Да не беа Навигатор и Сателајт, евентот ќе беше Fail на годината.
ти под беден хип хоп подразбираш : Next Episode, Insane in the membrane, и Jump Around ?
 
H

-HRO

Гостин
ти под беден хип хоп подразбираш : Next Episode, Insane in the membrane, и Jump Around ?
Далеку од тоа...
Секоја година на грејтест сум сведок на истата плејлиста од прошлата година, само што секоја година одат кон полошо и полошо...
Не реков никаде дека горенаведениве песни се беден хип хоп, ама веќе досадно е секоја година да се слушаат истите песни....нема ништо ново и претежно се пуштаат истите работи.
Рок/Метал/Панк исфрлија што е жива глупост, реге никако да пуштат (дури и Could You Be loved која преку сила ја пуштија беше помешана со транс), Drum & Bass е непознат термин (освен 2 траки што се пуштија одвај), Dubstep ич никако.....

Целосната поента ми беше дека ако Грејтест Хитс е само Транс/Техно, Хип Хоп, Рап и R&B журка...тоа е еден голем FAIL.
Dj Slave на Пиволенд беше пример за тоа како треба да изгледа грејтест хитс. Кој бил знае... (таму се пушташе све почнувајќи од Продиџи, SOAD и се до Златно Славејче).
Е тоа беше грејтест хитс, а не оваа Транс/Хип-хоп/Ријана журка на Саем....
 
Член од
13 февруари 2010
Мислења
80
Поени од реакции
18
Целосната поента ми беше дека ако Грејтест Хитс е само Транс/Техно, Хип Хоп, Рап и R&B журка...тоа е еден голем FAIL.
Go gledam ova i se smeam......znaci procitajte ubavo momci.....na grejtest hits se pusta SAMO (dve tocki) : Trans, tehno, hip hop, rap, r&b....itn itn....
Abe momak, ako e SAMO, onda nemoze da nabrojuvas eden kup raboti :)
Prodigy gi spomna....Pa decko bre, Prodigy se pustaat SEKOJA godina na GH, ama ti izgleda imas do 2 saat izlez pa ne go fakjas toj del.....

Slave pustil zlatno slavejce......Khazar ja pusti pesnata od Meceto Usko

Kako sto ti vikas za Slave "koj bil - znae" taka i jas ke ti kazam na tebe "koj ostanal do kraj - znae".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom