Студентски домови

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Ако има заинтересирани за купување бонови од Пелагонија нека ме контактираат. :)
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
1.989
Јас сум во втора машка,ти пишувам ПП со бројче,во Вторник сум во Ск имам предавање до 11часот,потоа може да правиме кафе во Сајбер.
Исто во 2ра .. Ако сте за кафе ајде :D И гледам нешш Руни ова она .. може да ви објаснам 2-3 работи за Ливерпул :P
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
630
Поени од реакции
109
кога има тоа журките по студентски клубови дајте инфо :)
 
Член од
26 април 2011
Мислења
23
Поени од реакции
4
Состојба во Гоце Делчев - В блок на 10-ти спрат: :sick: :sick: :sick:

DSC03148.JPG

DSC03149.JPG

DSC03150.JPG

DSC03151.JPG

Photo-0095.jpg

Па не сум знаел дека има надеж за добар бизнис со печурки. :pos:
Државата "мисле" за нас студентите! Start up бизнис!!!

Ајде на пицa парти кај мене. Јас ќе дадам печурки и тесто, а кој доаѓа нека земе шунка и кашкавал. :LOL: :pos: :ROFLMAO:

Сериозно, нема граници! Човечките услови за живот се на -263 степени: нема никакви услови за хигиена, тече од сите страни, печурки насекаде, јадењето у менза и бифе е за никаде (па и за таму не е), не смееш дома да си одеш пошто не можеш да се спуштеш со торбици до доле, да не збореме за враќање назад (лифтовите секој ден не работат), зимно време нема ни парно ни вода за туширање (само до 9:30 саат сабајле), парите што ги даваме, знаеме дека не завршуваат за тоа за што се наменети! (n)

Од друга страна, можеби ќе го реновираат Гоце за едно 10-20 години!!!
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Состојба во Гоце Делчев - В блок на 10-ти спрат: :sick: :sick: :sick:

Прегледај го приврзокот 35913

Прегледај го приврзокот 35914

Прегледај го приврзокот 35915

Прегледај го приврзокот 35916

Прегледај го приврзокот 35917

Па не сум знаел дека има надеж за добар бизнис со печурки. :pos:
Државата "мисле" за нас студентите! Start up бизнис!!!

Ајде на пицa парти кај мене. Јас ќе дадам печурки и тесто, а кој доаѓа нека земе шунка и кашкавал. :LOL: :pos: :ROFLMAO:

Сериозно, нема граници! Човечките услови за живот се на -263 степени: нема никакви услови за хигиена, тече од сите страни, печурки насекаде, јадењето у менза и бифе е за никаде (па и за таму не е), не смееш дома да си одеш пошто не можеш да се спуштеш со торбици до доле, да не збореме за враќање назад (лифтовите секој ден не работат), зимно време нема ни парно ни вода за туширање (само до 9:30 саат сабајле), парите што ги даваме, знаеме дека не завршуваат за тоа за што се наменети! (n)

Од друга страна, можеби ќе го реновираат Гоце за едно 10-20 години!!!
За Гоце само рушење! Нема спас за тој дом, уште ко го изградиле го увиделе тоа и затоа го немаат од тогаш чепнато. Под итно треба нов студентски комплекс, така поголем.
Иначе дај сите во Стив шо сме да се собериме на едно кафе во то Сајберо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom