Фан Клуб: Пелистер

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Срце твое чкембарско не издржа :D ај другат утакмица и малку по лево ќе застаниш ;)
Не е само голманот мора да се земи и шпиц играч и средина ... Фалат уште неколку играчи наводно за 4 било се договрено на полу сезона да дојдат но кој се се уште се крие исто така играчите деновиве ќе земат уште една плата
Убо сум застанат бе...:)не се гледам на сликата,4,5 ред бев.......(секогаш дејствувам од позадина)....:)
Шо барам полево?Па да ме гледаат на Кајгана по слики...:)
П.С.
Кај играме сега следно коло?
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Браво за Пелистер. И јас реков за Гоната дека нема потенцијал за голман ете сега сите ги рпифаќате тие работи како што гледам.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
Следно коло со Локомотива....
Треба да се вратиме со 3 бода.....
 
П

Паспарту

Гостин


Срце твое чкембарско не издржа :D ај другат утакмица и малку по лево ќе застаниш ;)
Не е само голманот мора да се земи и шпиц играч и средина ... Фалат уште неколку играчи наводно за 4 било се договрено на полу сезона да дојдат но кој се се уште се крие исто така играчите деновиве ќе земат уште една плата

Браво за јанки кај ти текна а баш некни го думав и споменува на утакмицата со хоризонт ама го имав заборавено името :P инаку арен голман беше до душа мал ситен ама за пенали беше ѕвер
А како се викаше ти текнува? :)
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
Зоран Шалевски повторно во зелено-белиот дрес !!!
Почнаа со засилувања......
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.656
Поени од реакции
2.865
Se e ova ubavo i daj boze da bide no... kaj nas se takvi rabotite sto odma rsojatcite ke pocnat go svirat svoeto a znaeme sto e kako e , sepak da ostavime vremeto da pokaze
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Англија на Балканот ќе стани Македонија...:pos:
Уште 1% од ова шо го најавуваа(Т) медиумите да беше ТОЧНО:X3:,и овај напатен наш фудбал ќе беше неколку пати подобар....:tapp:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
За овај Италијанецот и порано се збораше, еве сега пак.....
Осеќам дека ќе тргни работата со ФК Пелистер, се врти нова страна....
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Само кажете ми којпат е ова да се најавуваат бизнисмени од Италија, Словенија , Блискиот Исток , Чешка и видете колку од тоа е реалност во последните 20 години и ќе ви биди ама многу многу појасно !
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
110
Поени од реакции
63
Мислам ке тргнат работите како што треба ете игралиштето пред соблекувалните почнаа да го прават,ке се гради и помошното стадионот ке се шминка соблекувалните и тие.Платите малку им ги намалија но ке земат фудбалерите повеќе пари ради тоа што се ветени премии...Шалевски дојден е а на зима ке иделе уште 3/4ца.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: JOE

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
Стефан Магловски направи трансфер во германски Педерборн !!!
Нека му е со среќа !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom