ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
30 септември 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
ако може некој да ми каже за трети семестар, што како да правам со есеј и активност со оглед на тоа што ми предаваат следниве професори:
мјп-Фрчковски
право на друштва- А. Климовски
политички систем - Тања Каракамишева
стварно право - Родна Живковска
вовед во правото на ЕУ - Сашо Георгиевски
 
Член од
11 март 2011
Мислења
131
Поени од реакции
34
ако може некој да ми каже за трети семестар, што како да правам со есеј и активност со оглед на тоа што ми предаваат следниве професори:
мјп-Фрчковски
право на друштва- А. Климовски
политички систем - Тања Каракамишева
стварно право - Родна Живковска
вовед во правото на ЕУ - Сашо Георгиевски
pa da ti kazam bas site ovie profesori ne davaat mnogu poeni od esej site baraat preopsirno i na kraj pak nemas poeni kolku sto si mislel ,karakamiseva dava i prasanja namesto esej i epten detalno gi gleda
 
Член од
28 јули 2011
Мислења
81
Поени од реакции
25
Да ве прашам пак за Кандикјан.
Дали некој полагал испит кај него прв семестар какоизгледа тој фамозен испит и дали е можно нешто за 6че да с епрепише. Знали ова материјалов е нај нај тешкото нешто што сум го прочитала нз дали сум толку глупа ја па ништо не сваќам. Да сакав економики и такви работи ќе идев на економски не на правен :mad:
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
Уствари не мислев на тоа :) Мислев колку се минимум границите да се положи на испит за вонредни?
--- надополнето: Oct 3, 2011 9:26 PM ---
Да ве прашам пак за Кандикјан.
Дали некој полагал испит кај него прв семестар какоизгледа тој фамозен испит и дали е можно нешто за 6че да с епрепише. Знали ова материјалов е нај нај тешкото нешто што сум го прочитала нз дали сум толку глупа ја па ништо не сваќам. Да сакав економики и такви работи ќе идев на економски не на правен :mad:
Па неможеш да препишеш бидејки компјутерски се полага. А и на испит има доста што шетаат и ве чуваат асистенти, така да е невозможно да се препише.Единствено нешто на есеј да се обидеш :)
 
Член од
28 јули 2011
Мислења
81
Поени од реакции
25
Fala Damage Case no nie veke nemame esei, samo 2 testa od po 15 prasanjakompjuterski i eden ispit bez dr zaebancii. I zatoa malku e potesko cel materijal da go znaes ne se znae sto tocno ke se padne na ispit zatoa
 
Член од
28 јули 2011
Мислења
81
Поени од реакции
25
Тие сеуште не се напраени којзнае до когаќе ни вика погрешни податоци на мн луѓе им е така не си единствен уживај
 
Член од
2 август 2011
Мислења
81
Поени од реакции
41
Некој ако може да ми даде информации за Клубот на оратори ...:)
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Некој ако може да ми даде информации за Клубот на оратори ...:)
ај ако се учлениш, кажи како е па да се убациме и ние сепак идни правници не бива без способност за говорење и убедување.. :)
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Да ве прашам пак за Кандикјан.
Дали некој полагал испит кај него прв семестар какоизгледа тој фамозен испит и дали е можно нешто за 6че да с епрепише. Знали ова материјалов е нај нај тешкото нешто што сум го прочитала нз дали сум толку глупа ја па ништо не сваќам. Да сакав економики и такви работи ќе идев на економски не на правен :mad:
Абе типот малку се преценува, мисли дека неговиот предмет е најважен, а испитот (не сум стигнал до испит) ама тие што биле викаат дека на испитот се истите прашања од двата претходни колоквиума заедно! Не си глупа не се секирај, само треба малку повеќе концентрација за да се научи, а и не се исплаќа да пробаш да препишуваш за 2-3 поена да бидеш изложен на јавен срам:LOL: и да добише суспензија, нели?
 
Член од
28 јули 2011
Мислења
81
Поени од реакции
25
Фала на одговор pain_killer ;)

Кај нас нема да биде испитот со прашања со закржување, дополнување и такви некои ствари туку ќе имаме максимум 5 долги прашања односно поврзаност од 1-2 лекции да раскажеме. Ќе ни дале табак и пишувај, ццц Бог да чува наместо да си останеше стариот систем они глупсти праат.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
81
Поени од реакции
41
ај ако се учлениш, кажи како е па да се убациме и ние сепак идни правници не бива без способност за говорење и убедување.. :)
Ajde vazi samo nekoj da se smiluva i da dade nekoja informacija ovde ako moze poso na faxov tesko deka mozesh da se snajdesh ako ti treba nesto..:)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Со Гелев најлесно и најинтересно ке си поминете. Стварно право гледај да учиш највеке зашто Родна бара доста учење, инаку не е толку страшна колку што ја зборат. Со Сашо е топ, предметите се малку тешки ама он е еден од најдобрите професори така да и од час можеш да научиш
Со Гелев се гледа дека ке е лесно. Родна си ја знам од лани а ова со Сашо не се согласувам :) За активност се запишуваш кога ке му текне, и да си кажал нешто ако му текне да не запишува тој час нема да те запиши па што сакаш прави :) Предметиве му се некако ептен досадни-барем за мене. МЈП учиме од скрипти и за волја на вистината ништо не сфаќам од нив. Џабе читам. Вовед во ЕУ пак има ептен многу информации така да со овие два предмета поима си немам што ке праам. Не ме фаќа око ама баш ич :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom