Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
копа дел реј Barca - Alcoyano на 02.01

во лига со мајорка на гости на 06.01
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Очекувам две рутински победи и враќање на самодовербата:)

И ај нека се средат ова срањава со Рони
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
имаме се што треба, така да ако мора ремонт тогаш ремонт на управата, не може бе со ваков тим да се заебаваме!
нешто што не можам да го сфатам кај шпанскиве фанови е тоа што викаат дека сакаат тимска а не индивидуална игра, а сепак после секој натпревар мора некого да издвојуваат - меси цар, туре ѕвер...
мора да најдат некој и одма - оп, нова звезда
тоа најубаво се виде со мадрид сега, меси повреден, роналдињо веќе не им е омилен, и така они си го најдоа бојан кој имаше еден добар шут, па после можеше да се прочитаат наслови по весници -зашто не го пуштивте порано, дрн,дрн
значи супер е да се пофали, али сега ни треба тим, не индивидуалец
се чини дека барса многу се навикна на таа игра, со една звезда што ќе ја влече играта, мора да сменат нешто
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
имаме се што треба, така да ако мора ремонт тогаш ремонт на управата, не може бе со ваков тим да се заебаваме!
нешто што не можам да го сфатам кај шпанскиве фанови е тоа што викаат дека сакаат тимска а не индивидуална игра, а сепак после секој натпревар мора некого да издвојуваат - меси цар, туре ѕвер...
мора да најдат некој и одма - оп, нова звезда
тоа најубаво се виде со мадрид сега, меси повреден, роналдињо веќе не им е омилен, и така они си го најдоа бојан кој имаше еден добар шут, па после можеше да се прочитаат наслови по весници -зашто не го пуштивте порано, дрн,дрн
значи супер е да се пофали, али сега ни треба тим, не индивидуалец
се чини дека барса многу се навикна на таа игра, со една звезда што ќе ја влече играта, мора да сменат нешто
За ова болдираново тотално си во право. Мислам дека имаме состав кој може одлично да соработува, ама немаме тренер кој ќе го разработи тимот ...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Не е само до тренерот,и играчите си се криви.
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
За ова болдираново тотално си во право. Мислам дека имаме состав кој може одлично да соработува, ама немаме тренер кој ќе го разработи тимот ...
нели?! и ја мислам дека ништо не правиме со рајкард, али лапорта не мисли така...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
a be barca se napraj kako relal koga bese pred 2-3 godini.gi sobra site zvezdi i nisto ne napraj.a videte go sega real,so mladi sili kako snajder,drenthe,marcelo i dr. pokazuva rezultati.barca ne e onaa sto bese pred 2 godini koga ja zedoa LS.togas go igraa najubaviot fudbal,igraa kolektivno,ne samozivno i davaa mn golovi.a sega igraat samo poedinci,edni spiat,i ne pokazuva rezultati.za ovie slabi rezultati mora da ima bilokakvi promeni zasto ako vaka dozvoli laporta da se dvizi klubot i ovaa sezona neka se prostat od titulata.nisto ne e gotovo zasega ima uste 20 kola i 7 boda ne se nedostizni,ama sekako za toa treba rabota i motiv vo timot.pozz
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
абе каков реал какви глупости.се е прашање на тактика, барса игра на истиот начин веќе не знам колку време, сите знаат како игра барса и многу нормално е дека другите екипи ќе најдат начин и слаба точка во нашата игра
за тоа рајкард мора малку да размисли, добро ајде, прави некои мали чекори за менување на концептот али ја мислам дека ни треба друг човек
овој си го направи своето
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Дај не драпајте бе со ова премногу ѕвезди :)

Реал тогаш немаа асален тренер кој ќе ги разработи добро играчите, како што ние немаме сега. Вие очекувавте од Вандерлеј Луксембурго да се справи со сите тие имиња ... Бекам, Карлос, Зидан, Роналдо итн ...
 
V

Viktoranius

Гостин
a be barca se napraj kako relal koga bese pred 2-3 godini.gi sobra site zvezdi i nisto ne napraj.a videte go sega real,so mladi sili kako snajder,drenthe,marcelo i dr. pokazuva rezultati.barca ne e onaa sto bese pred 2 godini koga ja zedoa LS.togas go igraa najubaviot fudbal,igraa kolektivno,ne samozivno i davaa mn golovi.a sega igraat samo poedinci,edni spiat,i ne pokazuva rezultati.za ovie slabi rezultati mora da ima bilokakvi promeni zasto ako vaka dozvoli laporta da se dvizi klubot i ovaa sezona neka se prostat od titulata.nisto ne e gotovo zasega ima uste 20 kola i 7 boda ne se nedostizni,ama sekako za toa treba rabota i motiv vo timot.pozz

Пфф нема ништо точно во тоа. Каков тим има бе Реал ? Шнајдер ке го рамнеш со Бекам ? Старата багра што ја имаше Реал пред 2 години, требаше да биде прогласен за најдобар тим, само што немаше тренер за да ги разработи.
Бекам, Зидан, Роберто Карлос, тоа се светски имиња. Нема теоретски шанси да ги рамнаш со некој си Дренте или со некој Марчело таму.
А што се однесува до Барса сите знаеме дека правиот ас во играта што ја имаше барса пред 2 години беше Тен Кате или како го викаа го заборавив. Рајкард само зимаше пари ништо друго.
Е сега си отиде Тен Кате во Челзи и си отиде и играта на Барселона. Ни треба некој стручњак како него што ке го врати чудото од пред 2 години.
Што се однесува до тимската работа ја нема и неа како што имаше пред 2 години. Меси станува се посебичен и посебичен. Се сеќавам на мечот со Депортиво пред 2 години кога Барселона сврзи 89 подавања едно под друго без да биде пресечена од одбраната на Депортиво и Ето даде прекрасен гол.

Заклучок од сето тоа е дека ни треба некој асален тренер на таа позиција што ја имаше Тен Кате, а не како Рајкард да испробува експерименти на такви важни мечови како што беше со Реал мадрид, па наместо да го стави Анри, го става Бојан Кркич.

Му помина ерата на Рајкард оддамна, само не знам Лапорта што чека уште.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
Пфф нема ништо точно во тоа. Каков тим има бе Реал ? Шнајдер ке го рамнеш со Бекам ? Старата багра што ја имаше Реал пред 2 години, требаше да биде прогласен за најдобар тим, само што немаше тренер за да ги разработи.
Бекам, Зидан, Роберто Карлос, тоа се светски имиња. Нема теоретски шанси да ги рамнаш со некој си Дренте или со некој Марчело таму.
А што се однесува до Барса сите знаеме дека правиот ас во играта што ја имаше барса пред 2 години беше Тен Кате или како го викаа го заборавив. Рајкард само зимаше пари ништо друго.
Е сега си отиде Тен Кате во Челзи и си отиде и играта на Барселона. Ни треба некој стручњак како него што ке го врати чудото од пред 2 години.
Што се однесува до тимската работа ја нема и неа како што имаше пред 2 години. Меси станува се посебичен и посебичен. Се сеќавам на мечот со Депортиво пред 2 години кога Барселона сврзи 89 подавања едно под друго без да биде пресечена од одбраната на Депортиво и Ето даде прекрасен гол.

Заклучок од сето тоа е дека ни треба некој асален тренер на таа позиција што ја имаше Тен Кате, а не како Рајкард да испробува експерименти на такви важни мечови како што беше со Реал мадрид, па наместо да го стави Анри, го става Бојан Кркич.

Му помина ерата на Рајкард оддамна, само не знам Лапорта што чека уште.
па со оглед на играта што ја покажува шнајдер во моментов се показува барем 3 пати подобар спрема играта на бекам во реал.да не правиме муабет кој имат статус на ѕвезда во моментов зашто бекам има 32-3 а снајдер 23 години.Можеби реал имасше звучни имиња ама не прикажуваше никаква игра на теренот.не е се во тимот да се имат ѕвезди.а за останатово се согласувам
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Секогаш на удар се први тренерите така е и во овој случај.Како и да е грешката на Рајкард е што ги меша приватноста и професионалноста во односите со Роналдињо.А проблемот со Рони е што лани сите знаеја дека пропуштил пола од тренинзите заради разни евтини оправдувања.Едноставно Барса не ја игра старата игра, ја нема таа острина и опасност во нападот.Деко не е тој што беше, Ето се мачи со повреди,Роналдињо не треба ни да се спомне,а и одбраната не е така сигурна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom