Македонија - Литванија |1/4 финале|, 67:65, ОДИМЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕ!!!

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
4.09.2011
EUROBASKET 2011
Turning Point: Vlado Ilievski capitalised on a horrendous turnover by Lithuania by making a stunning three-pointer with 11 seconds remaining. In the end, it decided the game.

Game Heroes: Aside from Ilievski making what was the game-winning shot and subsequent free throws in the last second to seal the deal, Bo McCalebb has 23 points but the true hero was Vojdan Stojanovski who didn't miss a single shot in the game and made all five triples.
 
Член од
16 март 2010
Мислења
330
Поени од реакции
204
Ве молам, ве молам, кога цитирате извори каде сме со понижувачкото „F.Y.R“ да ги едитирате и да го НЕМА!

Ме вреѓа и ми го уништува моментот!
се извинувам, гледав што побрзо да го постирам, сега ќе го едитирам!!!!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Kao i u svim mečevima na ovom turniru Makedonci su igrali borbeno, timski i potpuno zasluženo će u polufinalu 16. septembra igrati sa Španijom.

Lester Bo Mekejleb je bio najefikasniji sa 23 poena, dok je Vojdan Stojanovski ubacio 15 poena, sve koševe je postigao van linije 6.75, šutiravši 5/5 za tri poena.
Ilievski je ubacio 12 poena, a ključnu trojku je postigao u poslednjem minutu meča. Pero Antić je postigao osam poena uz osam skokova. Litvanci su na celom meču ubacili samo dve trojke iz 15 pokušaja.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.392
Поени од реакции
2.430
2 сек пред мене поставено,извинете
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.392
Поени од реакции
2.430
TURISTI IZ TURISTICKE SKUPINE POZDRAVJLAJU SVOJE DOMACINE A NAROCITO JASIKEVICIUSA I POZIVAJU IH NA 10 DNEVNI OPORAVAK U OHRIDU
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Skakao sam kao da je Srbija postala prvak galaksije!!! Zamislite ovo: Makedoniju na OI gledaju hrvati, nemci i turci iz fotelje!!! SVAKA ČAST BRAĆO!!!http://www.b92.net/sport/litvanija2011/komentari.php?nav_id=542064
Читајте коментари и уживајтее :) Ххахахахаха
Најакии смее!!!!!
Што е со коментарине бе, ова гарант луѓе од Македонија коментираат као срби

,cela Srbija je navijala za vas,pa haos sam po kuci pravio,grlio sam babu,dizao zenu,alooo,pa vi ste nasa braca

ovo se zove velika sportska priča, totalni autsajder pred početak prvenstva izbacuje domaćina iz borbe za medalju.. ali ovo je i rekao bih i velika sportska tragedija i koja je u domenu nacionalne katastrofe za takvu košarkašku naciju kakva je Litvanija

Neverovatno koliko mi je iskreno bilo drago i koliko sam iskreno navijao za neku drugu zemlju...
Svaka cast!!!

iiiiiiiidemoooo...Bravo makedonci.Verujte da sam srecan kao da je Srbija pobedila,skoro :D Svaka cast

Има бајаги со ваква содржина, иначе ова се тешки зборови, да извадиш вакво нешто од срби или хрвати кои освен своето не се умараат со ништо друго ( со оглед дека и едните и другите не навиваат за други репрезентации бидејќи нивните се традиционално добри и во фудбал и во баскет ), убаво некој пишал, ова е голема спортска приказна која ќе се раскажува и ќе се прераскажува, фантасични сме, фантастични.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Излезиии момчееее право на тераса и поздрави ја Гоцевата раса, кренете раце високо горе наше ќе биде и Солунско поле! АЛЕЕЕЕЕ АЛЕЕЕЕЕЕ АЛЕЕЕЕЕЕЕЕ

МАКЕДОНИЈА во ПОЛУФИНАЛЕ !!! Ѕверови !!!!!!! МА КЕ ДО НИ ЈА !!!!! ;3

 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Ајде Види Фотос тема за дуелот со Шпанија (y)
Стрпете се, се спрема...1/2 финале е, не е заебанција, додуша на крај на заебанција и ќе го поминеме и тоа.:D
Нели треба и јас да прославам ебаго. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom