Каде може да најдам? (Општи прашања)

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Не најдов соодветна тема па тука ќе прашам. Има директна линија Скопје - Кратово, која цена и во колку има автобуси знае некој?
Прасај на зелезничка, таму ќе ти кажат
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Се викаат friendship bracelets, има различни плетки, за туторијали само пиши friendship bracelets на youtube, мене најпрегледни ми се од тука :)
Одлични туторијали и идеи за алки ми даде, ама тоа на сликата не е таква алкичка. Порано беа у мода.. на ранци ги носеа, со нешто како пластични врвки се прават, прави се. Името не им го знам, али битно научив да ги правам, ме научија *треп*. Фала ти сепак :D.
 
E

elena.

Гостин
Одлични туторијали и идеи за алки ми даде, ама тоа на сликата не е таква алкичка. Порано беа у мода.. на ранци ги носеа, со нешто како пластични врвки се прават, прави се. Името не им го знам, али битно научив да ги правам, ме научија *треп*. Фала ти сепак :D.
Да? Кај нас не се носеле такви, ај ќе ма научиш некад и ти мене :ROFLMAO:
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
Луге каде поточно се наога дуканот на California Fitness Sport ?
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Да не знае некој дали и каде можам да најдам стакла за Rayban наочари? И како се движат цените на Adidas бела патика, класика во Outlet? Фала унапред
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Колку чини одјавување и пријавување на фискална каса? како иде постапката колку дена трае тоа?
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Да не знае некој дали и каде можам да најдам стакла за Rayban наочари? И како се движат цените на Adidas бела патика, класика во Outlet? Фала унапред
Адидас бела класична патика од 2500 до 3600
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.012
Поени од реакции
24.906
Дали знае некој дали може слика од компјутер да ставам во USB и да ја однесам во ова фото студиава и да ми ја развијат и отприлика колку би ме чинело?
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Дали знае некој дали може слика од компјутер да ставам во USB и да ја однесам во ова фото студиава и да ми ја развијат и отприлика колку би ме чинело?
Може и зависи од тоа колкава големина сакаш да ти биде сликата, толкава ке ти биде и цената, патем цената на сликите е иста како од фото апарат и се двизи од 8 денари па нагоре.
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Г

Грејвдигер

Гостин
200 dolari za slusalki???? Abe ti lud da ne si ??? kako i da e pobaraj vo AMC i prodavnici slicni na taa
Во АМС гарант нема или било која компјутерска продавница, могуќе е да има во некоја од музичките продавници.
А за луд - не прашувај, луд сум. :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom