Еминем

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Некој пиша дека листава била од тие што се живи.. И пак нема смисол.
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Кога ја видов анкетава се разочарав. Ни еден од овие 10 души не заслужува. Сите од прв до последен прават поп а не рап. Убаво рече некој Eaze E би требало или сите други од 90-те. ТОТАЛНО ФЕИЛ листа и победа. Мада Белецов од сите овие највеќе заслужува иако ни он не треба...
Jay-z pravi rap, i pravel pred da se rodis. Drugive se gore-dola pure paper chasers (osven eminem, ali ne slusam takov rap). A za rapot vo 90ite mislam nema potreba da se komentira.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Некој пиша дека листава била од тие што се живи.. И пак нема смисол.
Можеби... Најдобар жив хип-хоп изведувач во 2011та? :unsure:
Ондак Малиот (Брус) Вејн. Успеа да го доведе рапот до ниво СРАЊЕ.
Барем нешто постигнал, right? :icon_lol:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Можеби... Најдобар жив хип-хоп изведувач во 2011та? :unsure:
Ондак Малиот (Брус) Вејн. Успеа да го доведе рапот до ниво СРАЊЕ.
Барем нешто постигнал, right? :icon_lol:
Брат, ќе кажиш Еминем пошо насекаде се слуша само Еминем.. Никој не ни знае за некој друг освен се знае за Еминем.. Ги има МОМЕНТАЛНО многу подобри рапери од Еминем и другите чие име не ни сакам да спомнам..
И што гледате добро дека прави малиот ?? ај нешто добро дали има.. Од секогаш бил срање..
 
S

smexy

Гостин
Не викам дека Еминем е најбоље, али да беше срање ни Дре немаше да му дае шанса.
Шо е тоа лошото во Eminem Show или у EP-от?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ники Минаж !?

I dont want to live on this planet anymore.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Никој не рече дека Еминем е срање. Факт е дека е еден од најдобрите, а кој е најдобар никогаш нема да има согласувања. Со претпоследниве два албума имаше забегано од неговиот стил..
Нема лошо во нив, тие се маестрални.
 
M

marko 1996

Гостин
Факти барам брат, не фејспалм.
Докажи ми ајде зошто треба tech да биде меѓу најдобрите 10?
И каде е у листава Снуп дог?
Жити се не се брукај , Кој *** е виз калфа или како се вика? Tech9 не е нешто кузнае што ама за овој твојот е Господ. Снуп дог ако збориме за пред 10 години ама сеа за ништо не го бива. Каде се Гуру?ОДБ?Раким?Дре?Изи и? Крс-оне... Овие у листава само го брукаат рапот , мислат ако идат на настапи и дека ако фрлаат 50 000 долари(читав негде овој лил вејн демек отшол у некој клуб и фрлал околу 50 000 долари на публиката) дека се некој и нешто, дека ако стаат такви лоши позлатени заби , или па 200 тетоважи.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Факти барам брат, не фејспалм.
Докажи ми ајде зошто треба tech да биде меѓу најдобрите 10?
И каде е у листава Снуп дог?
Факт е дека Дрејк, Вејн, Рик Рос (кој и да е), Гучи Мејн и такви патетики се ставени во 10 најдобри а се срање.
Е сега Тех, кажи ми само дека не е подобар скоро од сите на листава?
Зошто не е на листава? Затоа што нема толку голема публика и не заработува толку пари?
Од кога квалитетот се мери во кој колку пари заработува?
Значи се е отидено у пм. Додека другите пеат поп, Тех сеуште си тера како што си започна. И е подобар така.
И Дре, Снуп (сеа ова срањево со walk on water like moses му e срање де ), Изи, Тупак, Биги, Раким, и многу други се подобри од сите на листава.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Брат, ќе кажиш Еминем пошо насекаде се слуша само Еминем.. Никој не ни знае за некој друг освен се знае за Еминем.. Ги има МОМЕНТАЛНО многу подобри рапери од Еминем и другите чие име не ни сакам да спомнам..
И што гледате добро дека прави малиот ?? ај нешто добро дали има.. Од секогаш бил срање..
Не ти го сфаќам доволно постот затоа што мислам дека ти не си ми го сфатил мојот.
Јас користев иронија.
Lil Wayne и 7 од останатите 9 што се на листа (освен Em & Jigga) се срање. Срање биле и ќе останат.
За најдобри на сите времиња ги сметам Nas & Eminem (и 2цата ми се на прво место), иако Em забега последниве неколку години.
Рапот умре во 2007ма.
Поз.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Не ти го сфаќам доволно постот затоа што мислам дека ти не си ми го сфатил мојот.
Јас користев иронија.
Lil Wayne и 7 од останатите 9 што се на листа (освен Em & Jigga) се срање. Срање биле и ќе останат.
За најдобри на сите времиња ги сметам Nas & Eminem (и 2цата ми се на прво место), иако Em забега последниве неколку години.
Рапот умре во 2007ма.
Поз.
Не е мртов рапот ако знаеш каде да го бараш..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom