Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.539
Поени од реакции
747
Ајде нека ни е со среќа новата сезона, нека тргне убаво и ефикасно
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
http://www.football-italia.net/sep9r.html

Што се однесува до мене добродојден ќе биде во Милан :cool:

Инаку во врска со спонзорот на Тачи, скоро 0 се шансите да биде претседател на Милан затоа што Берлускони не дозволува странци да водат клубови во Италија.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
http://www.football-italia.net/sep9r.html

Што се однесува до мене добродојден ќе биде во Милан :cool:

Инаку во врска со спонзорот на Тачи, скоро 0 се шансите да биде претседател на Милан затоа што Берлускони не дозволува странци да водат клубови во Италија.
Де Роси ја го очекуев уште летоска... како мистер Х, ама курац... инаку нормално дека таков играч ќе биде добродојден :) а за Берлускони си у право, а и си има он и син и ќерка :D

Инаку ова со спонзоров што е сеа, не разбирам баш? Читам за годинава 2011-2012 ќе биде, а Емиратите? или не е за дресовите ова? o_O
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Де Роси ја го очекуев уште летоска... како мистер Х, ама курац... инаку нормално дека таков играч ќе биде добродојден :) а за Берлускони си у право, а и си има он и син и ќерка :D

Инаку ова со спонзоров што е сеа, не разбирам баш? Читам за годинава 2011-2012 ќе биде, а Емиратите? или не е за дресовите ова? o_O
Не, ќе си остане на дресовите Емиратес... !

П.С има официјални состави ???:)
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Де Роси ја го очекуев уште летоска... како мистер Х, ама курац... инаку нормално дека таков играч ќе биде добродојден :) а за Берлускони си у право, а и си има он и син и ќерка :D

Инаку ова со спонзоров што е сеа, не разбирам баш? Читам за годинава 2011-2012 ќе биде, а Емиратите? или не е за дресовите ова? o_O
http://www.acmilan.com/en/sponsor

Taci e Premium Sponsor
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Официјални состави на двете екипи :

MILAN: Abbiati; Abate, Nesta, T.Silva, Antonini; Gattuso, Ambrosini, Aquilani, Boateng; Cassano e Ibrahimovic.

LAZIO: Bizzarri; Konko, Biava, Dias, Zauri; Ledesma, Brocchi; Mauri, Hernanes, Cissè; Klose
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
А епа супер чим е таке, ја реков на дресојте :D
Официјални состави на двете екипи :

MILAN: Abbiati; Abate, Nesta, T.Silva, Antonini; Gattuso, Ambrosini, Aquilani, Boateng; Cassano e Ibrahimovic.

LAZIO: Bizzarri; Konko, Biava, Dias, Zauri; Ledesma, Brocchi; Mauri, Hernanes, Cissè; Klose
Џам ни е тимчево, очекуем победа!
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.373
Поени од реакции
25.128
Некој нека објасни зошто Ван Бомел не е прва постава? Искрено ме чуди што е ставен на клупа. Да не се работи за некаква повреда?
И колку време ќе паузира Сидорф? Полагав испит деновиве не се ни уклучив на нет да видам.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Пато е на клупа заедно со Амелија, Емануелсон, Ночерино, Бомел, Јепес и Бонера
Фараонот го нема
 

Kajgana Shop

На врв Bottom