Медицински и стоматолошки факултет

Член од
28 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
15
Можеш после први семестар да се префрлиш на друг факултет... Пр. од медицина во Ск. на медицина во Штип или обратно...
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
...
Можеш после први семестар да се префрлиш на друг факултет... Пр. од медицина во Ск. на медицина во Штип или обратно...
kolku si sig vo ova zatoa shto na med vo sk vo januari ima sesija toa nzn koj semestar e dali veke gi imas polagano vo stip ili togas ke gi polagas
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
ме интересира дали може после првиот семестар да се префрлиш во друг град на истиот факс. или треба да чекаш цела година
Во студентски прашања ми одговорија дека цела година, значи после 3 семестар. Со тоа што префрлањето не ти зависи од просек туку од слободни места. Ако некој се отпишал па да дојдеш на негово место.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Леееее...... -.-`
Барем на крај завршивте??!!
затоа што вчера затворија :/
Јас кога завршив (околу 14 и 20) имаше после мене уште 30тина души.
Незнам што направиле :/

За општа зборуваш?
Не не, за општа чув океј идело, за вишите идеше страшно споро.
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
Во студентски прашања ми одговорија дека цела година, значи после 3 семестар. Со тоа што префрлањето не ти зависи од просек туку од слободни места. Ако некој се отпишал па да дојдеш на негово место.
a neli vo edna godina ima 2 semestri zsh posle 3 semestar vikas ili jas sum greska
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
Во 3 семестар можеш да се префрлиш, лошо се изразив. Значи после прва година.
ako sega dobro te razraf moze da se prefrlis od septemvri dr godina ako sega se zapises taka ???
 
Член од
28 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
15
Ај ако сака некој во поскоро време да ми ги напише жиро сметката и другите броеви што се потребни за пополнување на уплатница за таксена марка... ме мрзи да идам до деканат да видам што како а ми рекоа биле некои различни :(

знам ж-ска дека е 100000000063095, буџедски корисник 1600111517-788-13, и повикување број 723019-41 ....е сега дали се овие за таксена марка или има други кои можам да ги најдам во пошта?...

Фала многу...чекам поскоро одговор :)
--- надополнето: Sep 5, 2011 8:39 AM ---
Dobro e konecno se rasbravme... pa ke vidime so srekata i boze zdravje jas se nadevav deka od zima posle cist prv semestar ke moze ama toa e :D
Јас уште си го задржувам мислењето дека после прв семестар можеш да се префрлиш бидејќи во моја генерација имаше луѓе кои се откажаа од скопскиов и отидоа во Штип.... најверојатно може и во обратна насока :) а верувај сигурно некој ќе се откаже од факсот пошто не е баш едноставно..може не после прв али после втор семестар 100 %
 

Kajgana Shop

На врв Bottom