Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
После голот вчера што го даде мислам дека сам нема да сака да си оди,се зависи од него ќе видиме дали ќе прифати.Озил цела сезона ќе игра таму пред него а и Каљехон игра пред него такада треба да е многу мутав ако сака да остане таму.Тука сигурно ќе игра пред Робињо.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Барамо замена за замена... невидена работа.
Што ќе ни е замена за Фламини коа и таке тој не игра прв состав, го ставаат кога како? Гатузо, Амброзини што се? имамо играчи... Ван Бомел е исто копач, па и Боатенг :ROFLMAO: Дај да си го вратимо ние Кака летово, друго ако даде господ, т.е. ако се реши да части Берлускони уште некој :D
Работата е што Гатузо е суспендиран 5 утакмици во ЛШ заради инцидентот со Џо Џордан минатата сезона,значи остануваат само Амброзини и Ван Бомел за таа позиција и евентуално Тиаго Силва,ама ептен ако згусне и ако мора..Заради тоа бараат некој кој би дошол на место на Фламини,а и доста утакмици се, мора да се ротираат играчи,не се во најдобри години ни Бомел,ни Амброзини,ни Гатузо..Ако се повреди не дај Боже некој од нив ќе биде заебано.Немаме сезонава некој Страсер да улета тука. :) А ќе биде фора коа ќе донесат некој демек замена за Фламини,а тој 5 пати бољи од него ќе испадне!:D

Се збори дека Милан и Реал си ја договориле работата за Кака останува само он да одлучи дали ќе прифати 3 милиона пониска плата или не...Не знам што се чека веќе дај нека се изјасни веќе дали ќе доаѓа или не уште 2 дена има...
Кака вчера после утакмицата со Зарагоза изјави дека секогаш изјавувал дека сака да остане во Реал..Јас мислам дека на некој начин ни одговори..

Браида денеска изјавува дека повеќе немало да купат никого,оделе строго на позајмици!Ако можеле некого да земат на позајмица..Демек досега па купија некого!Само за Шарави плативме,а и тоа е прашање имајќи ги предвид односите Галијани-Прециоси..Две години се појачуваме со позајмици и отплата на рати!:pos:Само за Робињо плативме.. Ова лето Милан нема потрошено кеш..
Иначе моја желба е Педро Леон од Реал Мадрид.Пред 2 години го поврзуваа со нас и заврши таму.После ни даде гол на Сан Сиро во 94 минута.Одличен техничар,со одличен центаршут,млад,а и Мурињо го вброја во тие што не му влегуваат во планот..
Галијани го затвори маркетот,а денеска Браида меѓу редови изјави дека работат сеуште на трансфери.Јас искрено,очекувам барем уште еден играч до среда..
 
P

PewDiePie

Гостин
Нека не си оди ако е ментален,дал изјава демек Педерињо верува во него,лага. Тоа гомно никогаш не верувало во играчи на Милан,го упропасти Шева го упропасти Кака,а кака ако е глуп нека си седи таму и нека скапува.

Бриада со изјава дека нема да се купува повеќе,ќе се смееме за ден два. :icon_lol:
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Работата е што Гатузо е суспендиран 5 утакмици во ЛШ заради инцидентот со Џо Џордан минатата сезона,значи остануваат само Амброзини и Ван Бомел за таа позиција и евентуално Тиаго Силва,ама ептен ако згусне и ако мора..Заради тоа бараат некој кој би дошол на место на Фламини,а и доста утакмици се, мора да се ротираат играчи,не се во најдобри години ни Бомел,ни Амброзини,ни Гатузо..Ако се повреди не дај Боже некој од нив ќе биде заебано.Немаме сезонава некој Страсер да улета тука. :) А ќе биде фора коа ќе донесат некој демек замена за Фламини,а тој 5 пати бољи од него ќе испадне!:D

Кака вчера после утакмицата со Зарагоза изјави дека секогаш изјавувал дека сака да остане во Реал..Јас мислам дека на некој начин ни одговори..

Браида денеска изјавува дека повеќе немало да купат никого,оделе строго на позајмици!Ако можеле некого да земат на позајмица..Демек досега па купија некого!Само за Шарави плативме,а и тоа е прашање имајќи ги предвид односите Галијани-Прециоси..Две години се појачуваме со позајмици и отплата на рати!:pos:Само за Робињо плативме.. Ова лето Милан нема потрошено кеш..
Иначе моја желба е Педро Леон од Реал Мадрид.Пред 2 години го поврзуваа со нас и заврши таму.После ни даде гол на Сан Сиро во 94 минута.Одличен техничар,со одличен центаршут,млад,а и Мурињо го вброја во тие што не му влегуваат во планот..
Галијани го затвори маркетот,а денеска Браида меѓу редови изјави дека работат сеуште на трансфери.Јас искрено,очекувам барем уште еден играч до среда..
И кај ќе игра Педерот Леон? :D На која позиција?
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
И кај ќе игра Педерот Леон? :D На која позиција?
Негова позиција е десно во средниот ред..Често се уфрлува и напред.Истото што го правеше и Фламини..Само што овој е многу подобро технички подготвен од Фламини..
Ги глеаме често во последно време и Фламини и Гатузо како идат во ситуација за гол или да го даат последниот пас кон напаѓачите.Тука би играл Педро Леон и тоа би го правел сигурно подобро од овие двајца..
Во одбрана и во сечење на нападите е солиден,а и ќе има кој да го покрива..
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
десно крило е педро леон, али би можеле и да го пуштаат десно во средина, исто како и емануелсон

фосати го позајмиле во некој клуб од латинска америка или што ти ја знам, неможев убаво да го разберам текстот :D
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
десно крило е педро леон, али би можеле и да го пуштаат десно во средина, исто како и емануелсон

фосати го позајмиле во некој клуб од латинска америка или што ти ја знам, неможев убаво да го разберам текстот :D
Епа мисли малце логички, што би правело едно дете само во Латинска Америка? Фосати е сеуште „дете“ за да го дадат толку далеку од Италија... Позајмен е во Латина, клуб од 3-тата лига...
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Работата е што Гатузо е суспендиран 5 утакмици во ЛШ заради инцидентот со Џо Џордан минатата сезона,значи остануваат само Амброзини и Ван Бомел за таа позиција и евентуално Тиаго Силва,ама ептен ако згусне и ако мора..Заради тоа бараат некој кој би дошол на место на Фламини,а и доста утакмици се, мора да се ротираат играчи,не се во најдобри години ни Бомел,ни Амброзини,ни Гатузо..Ако се повреди не дај Боже некој од нив ќе биде заебано.Немаме сезонава некој Страсер да улета тука. :) А ќе биде фора коа ќе донесат некој демек замена за Фламини,а тој 5 пати бољи од него ќе испадне!:D

Кака вчера после утакмицата со Зарагоза изјави дека секогаш изјавувал дека сака да остане во Реал..Јас мислам дека на некој начин ни одговори..

Браида денеска изјавува дека повеќе немало да купат никого,оделе строго на позајмици!Ако можеле некого да земат на позајмица..Демек досега па купија некого!Само за Шарави плативме,а и тоа е прашање имајќи ги предвид односите Галијани-Прециоси..Две години се појачуваме со позајмици и отплата на рати!:pos:Само за Робињо плативме.. Ова лето Милан нема потрошено кеш..
Иначе моја желба е Педро Леон од Реал Мадрид.Пред 2 години го поврзуваа со нас и заврши таму.После ни даде гол на Сан Сиро во 94 минута.Одличен техничар,со одличен центаршут,млад,а и Мурињо го вброја во тие што не му влегуваат во планот..
Галијани го затвори маркетот,а денеска Браида меѓу редови изјави дека работат сеуште на трансфери.Јас искрено,очекувам барем уште еден играч до среда..
Калвано :icon_lol:

А инаку знајш мене колку ми е важно дали земаме играчи на позајмица или со право на откуп или пак ги купуваме?
- Ама ич!
Сега добро, друго е играчот да е целосно твој друго е да не е твој, нормална работа. Ама пак ко ќе видиш дека пола од играчите ни се по 50% од правата со Џенова, не ми смета и Меси да го земиме така :) :D :icon_lol:
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Епа мисли малце логички, што би правело едно дете само во Латинска Америка? Фосати е сеуште „дете“ за да го дадат толку далеку од Италија... Позајмен е во Латина, клуб од 3-тата лига...
тоа и мене ме зачуди, баш у латинска америка да го пратат на позајмица, лол :D
Pro League First Division
нели треба лигава да се вика serie c?
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
тоа и мене ме зачуди, баш у латинска америка да го пратат на позајмица, лол :D
Pro League First Division
нели треба лигава да се вика serie c?
Не бе човек, Lega Pro Prima Divisione и е официјалното име а ја викаат и Serie C1 оти има и Serie C2(ова C2 e другата група од 3-тата лига оти има многу клубови...)... Значи 3-та лига е, даден е во клуб од 3-тата лига.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Калвано :icon_lol:

А инаку знајш мене колку ми е важно дали земаме играчи на позајмица или со право на откуп или пак ги купуваме?
- Ама ич!
Сега добро, друго е играчот да е целосно твој друго е да не е твој, нормална работа. Ама пак ко ќе видиш дека пола од играчите ни се по 50% од правата со Џенова, не ми смета и Меси да го земиме така :) :D :icon_lol:
Мислам дека Калвано се повреди нешто и мора да прави операција,ако више и ја нема направено..Значи дека го немаме ниту него на располагање најмалку 6-7 месеци..
А и мене не ми е битно со каква формула ги земаме играчите се додека се покажат добро кај нас,само сакав да стаам акцент на тоа кој е доктор за трансфери! :)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Сме ја одбиле понудата од Малага за Емануелсон.
Милан ќе се обиде да ангажира еден од Педро Леон, Кедира, Кеита и Ласана.
тука

Јас нема да се лутам и Кедира и Ласана да ги земиме :D. Двајцата се машини :)
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.088
Поени од реакции
12.741
Форлан:"Фала Морати на 32 години ретко кој би те викнал во голем клуб." :pos:
А коа веке знаеш толку,спомни барем и Милито што му кажа на Морати,кој исто така беше донесен на 30-тина години во голем клуб,коа му ги испорача сите 3 трофеи истата година.Не дека очекувам истото ама возраста е глупо да ја спомнеш (hint Инзаги,Раул,Гигс и ред други....)
поз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom