Прашања за Исламот II

Статус
Затворена за нови мислења.

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.102
Поени од реакции
30.049
si iznakazhavte megjusebe se i seshto., .........dali neshto postignavte ili promenivte., sigurno ne ., a veruvam deka imate gorchliv vkus vo ustata., tuka nema pobednik ima samo gubitnici., zarem ne vi e dovolno shto si gi ispoganivte mislite., prepukuvanja da megjutoa so respekt edni sprema drugi(n):coffee:
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.102
Поени од реакции
30.049
gledam deka vo delot za hristijanski prashanje ne mi davate odgovor ., pa ve molam tuka odgovorete ., koja godina e sega spored muslimanskiot kalendar ., ve molam bez filozofija ., me interesira tochnata brojka na godinata
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Што сои се запнал со таа Исламска година, може не знаат.

Ти како муслиман би требало да знаеш, еве еден атеист ќе ти каже. Денес е 19.01.1432 год. по Исламскиот календар
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.102
Поени од реакции
30.049
vera ili verbata ne mora da bide vo bog ili predmeti., najgolemata vera /verba e vo samiot sebe zato ako si ja izgubil nekade najdi ja vo sebe ., bidi svoj ., sega., i tuka., .............se nadevam deka pak neshto ne utnav ., samo neshto mi zboruva deka treba da si veruvash mnogu poveke na samiot sebe
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
vera ili verbata ne mora da bide vo bog ili predmeti., najgolemata vera /verba e vo samiot sebe zato ako si ja izgubil nekade najdi ja vo sebe ., bidi svoj ., sega., i tuka., .............se nadevam deka pak neshto ne utnav ., samo neshto mi zboruva deka treba da si veruvash mnogu poveke na samiot sebe
Секој со својата вера или невера. Вера и доверба се различни поими.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
rekov vera i verba ., na stanuvashe zbor za doverba ., toa e veke druga problematika ., ako sakash otvori tema ., za doverba pa ke diskutirame i za toa......(y):coffee:pozdrav
Одговорот на прашањето колку си сфатил што пишав е во твојот ник.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.502
Поени од реакции
4.252
Ateist?Ne veruvas vo Bog????Pa koj te sozdal??????????????

I ti dal oci, usi, nos, race, noze i pak ne veruvas??

A za site ateisti, budisti,hristijani,....... za site nemuslimani imam edno klipce na koj ALLAH, God, Gospod, Bog saka da im preporaca na lugeto koja religija e vistinska, pa poglednete, zasto delata zboruvaat poveke od zborovite.

http://www.youtube.com/watch?v=4yxXl5xNdjU

so komparacija before/after pictures

http://www.youtube.com/watch?v=AmqxDPlxcSI

I uste ne veruvate?????????? Epa.......

A pouku samo razumom obdareni primaju (kur`an)
Прв болд: Мојте родители
Втор болд: Со самото раѓање се стекнуваат очи, уши, нос, раце, нозе...ретко има некои деформации
Клипчињава: Дувнал ветер, имало цунами...па тоа мора да биде алах (bullshit) Како ќе знаете дека е алах кога не ви е сликовно претставен?
Трет болд: WTF?!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom