Економски факултет (reloaded)

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.383
Поени од реакции
25.159
Kolegi sto mislite za toa da se odi na ispit ekonomija so dobro nauceni prasanja? se sekjava nekoj so kolku poeni se polozuva?
35 прашања мислам дека имаше. Сите носат по 2 поени, и со 38 поени минимум се положува. Ако ги научи прашањата од Либро, тогаш немаш гајле, пола од нив се паднаа на испитот во јануари кога полагав. Отприлика истите прашања се вртат...

А точно е тоа дека утре ќе имало резултати математика? По логика треба... една недела помина веќе.
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Колеги,дали на испит финансиски менаџмент има отворени прашања?
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Промена на департман може да се направи тогаш кога ќе се запишуваме или има некои работи што треба да се завршат некој ден порано?
Промена може после прва година , а сеедно ти е пошто у прва нели сите предмети се исти , а ако имаш завршено прва треба веќе да имаш поднесено за промена на департман едно 2 недели од август , се поднесува молба писмена , и уплатница за такса од 50 денари , се остава во архива и ќе чекаш 1 недела од прилика одговор од Деканот дали одобрува или не. Ако ти одобрат тогаш се плаќа 500 денари , или од оваа година не се знае може да биде и 2000 ден али тоа не е сигурно :)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Еве го распоредот за упис на семестар по години:
ВТОРА година - 5-7.09.2011
ТРЕТА година - 9-13.09.2011
ЧЕТВРТА година - 14-16.09.2011
Службата работи од 11-14.
 
Член од
23 јануари 2011
Мислења
22
Поени од реакции
0
Ако иде некој на факултет, нека ги слика резултатите по математика ако може:)
 
Член од
14 јануари 2011
Мислења
27
Поени од реакции
0
Da ima rezultati matematika :)
--- надополнето: Aug 25, 2011 12:52 PM ---
A nekoj da ne gi sliknal delovna etika rezultatite ???
 
Член од
13 март 2011
Мислења
19
Поени од реакции
1
А математика нема никој оставено на дополнителна?
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Математика морам да го презапишам , го исфрлам изборниот тоа знам. Дали со тоа сигурно ќе имам 9ти семестар или можам да надокнадам наредни години кредити , ако има можност да се земат и 2 изборни? Некој дали е информиран за ова?
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Математика морам да го презапишам , го исфрлам изборниот тоа знам. Дали со тоа сигурно ќе имам 9ти семестар или можам да надокнадам наредни години кредити , ако има можност да се земат и 2 изборни? Некој дали е информиран за ова?
Треба да пазиш на збирот на кредити што ти се дозволени во еден семестар.
Ако имаш просек над 8.5 мислам дека можеш да пишеш и по 5 предмета во семестар и да си надокнадиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom