Најчудно и најинтересно додворување

Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Луѓето со кои имаш сериозни намери не ги глеаш првпат у живот и не им почињаш муабет у дискотека -.-
--- надополнето: Aug 21, 2011 3:14 PM ---

Погрешно си ме разбрал <3
Препрочитај ме пак, може ќе разбереш за што зборувам ( :
Инаку, земам часови ја, имам сенсеи шо е член на форумов ^^
Не сум и ја толку добра, тоа е...
Кај кого земаш ? :)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Луѓето со кои имаш сериозни намери не ги глеаш првпат у живот и не им почињаш муабет у дискотека -.-
Ха. Френк Синатра би ти го дислајкнал постов.

Но во ред, ќе пораснеш и ќе почнеш и ти да идеш по дискотеки и разни други места и ќе запознаваш луѓе таму.
Oh, and of course, <333
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Флертање = и даваш до знаење на дотичната дека ти се допаѓа, но немаш никакви сериозни намери кон неа.

Попросто речено, типката ти се свиѓа, сакаш да поминеш една вечер со неа и толку.
.
Нема врска.Флертот може да резултира и со one night stand, и со долга врска, зависи од многу фактори.Relax, ако некој флерта со тебе, не значи дека само сака да те плесне и готово.
 
I

indigo child

Гостин
Нема врска.Флертот може да резултира и со one night stand, и со долга врска,, зависи од многу фактори.Relax, ако некој флерта со тебе, не значи дека само сака да те плесне и готово.
Да, може да премине во другарство, во врска, па и во брак, не спорам.
Ама коа некој што прв пат во животот го глеаш и ти праи флерт муабет, тоа не значи дека сака да се фати со тебе, него дека сака да му ја напраиш вечерта интересна. На кој начин, на тебе останува.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Да, може да премине во другарство, во врска, па и во брак, не спорам.
Ама коа некој што прв пат во животот го глеаш и ти праи флерт муабет, тоа не значи дека сака да се фати со тебе, него дека сака да му ја напраиш вечерта интересна. На кој начин, на тебе останува.
Ок, јасно е дека нема да сака врска од старт, кој сака врска со чоек што го глеа прв пат, може едноставно сака да се запознаете.Е сеа, ако директно ти да даде до знаење дека сака one night stand, тоа е веќе друго.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Мајтап никоја не си игра со мене.Се пуштам на некоја девојка со стандард прашања,а не како овие што ги читам тука(терористи или бомби поларни мечки и слично).Доколку девојката е заинтересирана,а тоа лесно се приметува си почнувам опуштен муабет со неа,а доколку не е,само си се вртам и си одам.Тоа дека некоја ќе си игра курташак со мене,може само да сонува.Јас сум и пришол на нејзе со намера да се запознаеме и ако сака добро е,а доколку не е треба да го испочитува гестот и да ти каже на нормален начин дека не е заинтересирана за тебе.

А девојките што зборат дека си играат мајтап со дечки,не верувам дека некогаш им се пуштил некој.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Ок, јасно е дека нема да сака врска од старт, кој сака врска со чоек што го глеа прв пат, може едноставно сака да се запознаете.Е сеа, ако директно ти да даде до знаење дека сака one night stand, тоа е веќе друго.
на кој му треба бе запознавање?? да не мисли и името да и го запомнам!!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ја иам проблем :)

Несвесно флертуем :P Т.е ја си праам нормален отворен муабет , али типкиве мислат им се ставам :D

УпомоЌ !
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
Ја иам проблем :)

Несвесно флертуем :P Т.е ја си праам нормален отворен муабет , али типкиве мислат им се ставам :D

УпомоЌ !
Изгледа начинот на твоето нормално зборење ги фасцинира девојките. Смисли нова тактика :P
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Изгледа начинот на твоето нормално зборење ги фасцинира девојките. Смисли нова тактика :P
нова тактика за :) ? Треба да сменам понашање :) Да почнам да превртуем очиња !!!!!!
 
П

Пепси_

Гостин
Ја иам проблем :)

Несвесно флертуем :P Т.е ја си праам нормален отворен муабет , али типкиве мислат им се ставам :D

УпомоЌ !
Брааат бе ! Абе ако им побараш запалка = им се удвараш, ако им речеш здраво и ги прашаш за некоја дискотека каде е (во др град си на пр) = им се удвараш. Ги засмеваш у твој стил (гледаш сите се намуртени па да крениш расположеније играш ово оно) = им се удвараш и плус се дрски. WTF WTF WTF
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Брааат бе ! Абе ако им побараш запалка = им се удвараш, ако им речеш здраво и ги прашаш за некоја дискотека каде е (во др град си на пр) = им се удвараш. Ги засмеваш у твој стил (гледаш сите се намуртени па да крениш расположеније играш ово оно) = им се удвараш и плус се дрски. WTF WTF WTF
Абе мене ми е шо ме трачаат кај другарките после дека им се *удварам* - малце очајно изглеа хахахах - Иначе тотално си у право :D
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Пред еден месец возејки се со велосипедот во ценарот на градот здогледав едно слатко девојче, стоеше така само и јас со велесипедот така пред нејзе испаднав и со предна закочив и паднав(намерно) и коленото почна да ми крвари, девојчето почна да се смешка и ме погледна во газот.
Јас. Шо ме гледаш во газот.
Девојчето. Не те гледам.
Јас. Е како да не виде те како ми гледаше не ме лажи ти мене.
Девојчето. Шо ти е бе на тебе доста со тај гас оди види си го коленото тече ти крв од коленото.
Јас. (со прстот ја лижнав крвта од коленото и викам) крвта е слатка ама ти си послатка од крва.
Девојчето почна де се смешка и се запознавме па потоа и побарав skype, мислам дека и се допаѓам, еве веќе неколу пати излеговме заедно со нејзе:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom