Дојран

Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Така ти кажаа докторите или ти нагаѓаш? Пошо и од сунчаница-лоша храна(труење со храна) можеш да качиш температура и да повраќаш.
Мислам дека нема врска тоа он што го збори.Еве ние бевме четворица другари од кои тројца се разболеа.А кога се распрашав дознав дека тоа било некаков си вирус и скоро сите го поминале во Дојран(али ете мене не ме фана).Другариве мои сето тоа го пребродиа во еден ден..Од сабајле осеќаш болки во стомакот,веќе попладнето имаа температура 38(нешто фазла).Два три парацетамола и еден туш пред легнуење и другата ден ко нови беа.Незнам како тоа 6 дена по болници се акал само што се напил вода,коа јас цел ден а и сте ич да нејќеш гњуриш скокаш едно друго ќе се напиеш по малце..
 
I

Iblis

Гостин
па можда ке ви изгледа чудно али лани со друштво бевме и отидовме да се фрламе у вода ..и ја сакав да пробам нешто..и то малце по комплицирано и кога се фрлив голтнав малце вода и вечерта температура..и такви ствари..
Можно е, сепак езерска вода е и не е за пиење + сеуште има релативно голема концентрација на алги(не оние треви шо се мотаа низ нозе :)), ама и од било кое езеро да се напиеш стомак веројатно ќе те фати.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.026
Поени од реакции
2.077
Мислам дека нема врска тоа он што го збори.Еве ние бевме четворица другари од кои тројца се разболеа.А кога се распрашав дознав дека тоа било некаков си вирус и скоро сите го поминале во Дојран(али ете мене не ме фана).Другариве мои сето тоа го пребродиа во еден ден..Од сабајле осеќаш болки во стомакот,веќе попладнето имаа температура 38(нешто фазла).Два три парацетамола и еден туш пред легнуење и другата ден ко нови беа.Незнам како тоа 6 дена по болници се акал само што се напил вода,коа јас цел ден а и сте ич да нејќеш гњуриш скокаш едно друго ќе се напиеш по малце..
Опа..и ке излезе сеа јас измислувам ахам ок..инаку така ми е зборот ако акав ја 6 дена по болници одма ке си идев..али ај ..ок..нека е по ваше
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Опа..и ке излезе сеа јас измислувам ахам ок..инаку така ми е зборот ако акав ја 6 дена по болници одма ке си идев..али ај ..ок..нека е по ваше
Не реков дека измислуваш.Ти кажа македонка горе што може да е,а и ако било од водата сигурно немало да ти биде само тебе!
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.026
Поени од реакции
2.077
Не реков дека измислуваш.Ти кажа македонка горе што може да е,а и ако било од водата сигурно немало да ти биде само тебе!
Ти па од кај знаеш секој каков организам има...можеби мене полесно ме факаат такви чуда..
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Опа..и ке излезе сеа јас измислувам ахам ок..инаку така ми е зборот ако акав ја 6 дена по болници одма ке си идев..али ај ..ок..нека е по ваше
Дојран ..катастрофа е..лани бев ...и што ? ...10 дена бев таму..7 дена по болници..инекции глупости ебаве местото..не идам таму за жива глава
Не ти е така зборот, туку такво ти е тврдењето. Никој да не иде у Дојран пошо ти си окапал у болници 7 дена :tapp: и ноќниот живот бил тапа.
На секој може да му се деси да добие стомачен вирус на одмор и не е криво местото, туку невнимателноста на туристот или па неговиот организам потешко поднесува промена на клима.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.174
Поени од реакции
81.253
Еј фала ви за ова, задутре го носам семејството на одмор таму, баш ме стаифте на дума. Али ќе се распрашам и пошироко, да видам има ли за ова вирусов некакви информации кај други луѓе.

Него, скоро никој не ми кажа кој пат е најбоље да го фатам:

- Дали кај Удово да идам лево за накај Валандово, па Дојран?
- Дали кај Марвинци да излезам од автопат за накај Валандово, па Дојран?
- или да идам до Гевгелија, па преку Богданци до Дојран?

Вие по кој пат удете (ако сте со кола)?
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.026
Поени од реакции
2.077
Не ти е така зборот, туку такво ти е тврдењето. Никој да не иде у Дојран пошо ти си окапал у болници 7 дена :tapp: и ноќниот живот бил тапа.
На секој може да му се деси да добие стомачен вирус на одмор и не е криво местото, туку невнимателноста на туристот или па неговиот организам потешко поднесува промена на клима.
Кој рече никој да не иде таму..тие што си идат фамилијарно сигурно сакаат мир и да си пробедат добар одмор ..а младите(ние) сигурно сакаме да лудуваме..
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Еј фала ви за ова, задутре го носам семејството на одмор таму, баш ме стаифте на дума. Али ќе се распрашам и пошироко, да видам има ли за ова вирусов некакви информации кај други луѓе.

Него, скоро никој не ми кажа кој пат е најбоље да го фатам:

- Дали кај Удово да идам лево за накај Валандово, па Дојран?
- Дали кај Марвинци да излезам од автопат за накај Валандово, па Дојран?
- или да идам до Гевгелија, па преку Богданци до Дојран?

Вие по кој пат удете (ако сте со кола)?
Од Удово оди лево накај Валандово и купувајте си вода за пиење. Не мора да значи дека ако некој голтне езерска вода ќе го фати стомачен вирус.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Еј фала ви за ова, задутре го носам семејството на одмор таму, баш ме стаифте на дума. Али ќе се распрашам и пошироко, да видам има ли за ова вирусов некакви информации кај други луѓе.

Него, скоро никој не ми кажа кој пат е најбоље да го фатам:

- Дали кај Удово да идам лево за накај Валандово, па Дојран?
- Дали кај Марвинци да излезам од автопат за накај Валандово, па Дојран?
- или да идам до Гевгелија, па преку Богданци до Дојран?

Вие по кој пат удете (ако сте со кола)?
Бацка незнам од каде си..Али јас лично еве од Велес пичевме по автопат па кај Богданци наместо право за Струмица вртиш десно за Дојран...Башка го направиле патот нема дупки толку..
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Кој рече никој да не иде таму..тие што си идат фамилијарно сигурно сакаат мир и да си пробедат добар одмор ..а младите(ние) сигурно сакаме да лудуваме..
Еве ја сум млада и не сакам да лудувам. Не смеам да одам во Охрид пошо има добар ноќен живот или мора да одам само у Дојран пошо имало тапа ноќен живот?
Дај не генерализирајте "ние младите сакаме лудување, ние младите окапавме 7 дена у болница и не го бива Дојран за одмор". Секој сака различни работи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.174
Поени од реакции
81.253
Од Удово оди лево накај Валандово и купувајте си вода за пиење. Не мора да значи дека ако некој голтне езерска вода ќе го фати стомачен вирус.
Фала богу. Ја кај и да идам купувам вода (не ја пијам тамошната од чешма).

Него работат тие базените на плажа или не ни постојат више?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Фала богу. Ја кај и да идам купувам вода (не ја пијам тамошната).

Него работат тие базените на плажа или не ни постојат више?
Не знам, ама знам дека хотел Полин има свој базен. Прашајте таму.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.026
Поени од реакции
2.077
Еве ја сум млада и не сакам да лудувам. Не смеам да одам во Охрид пошо има добар ноќен живот или мора да одам само у Дојран пошо имало тапа ноќен живот?
Дај не генерализирајте "ние младите сакаме лудување, ние младите окапавме 7 дена у болница и не го бива Дојран за одмор". Секој сака различни работи.
ма ај повеке не лагам да дискутирам пошто се свакате погрешно..ја само си реков мое мислење и провод како си поминав таму..и толку..а за тебе неможам да одлучувам нипа да судам за некој друг...секој си има различни вкусови и планови кога иде на одмор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom