Дали и вие...?

Член од
13 април 2008
Мислења
7.592
Поени од реакции
6.958
- Дали и Вие, го уклучувате компјутерот со нога? Со палецот од ногата?
- Сега поретко, ама да сум го уклучувал со палецот. =$

- Дали и Вие, кога сте биле деца преку зима се спуштавте по стрмните лизгалишта со најлонски вреќи?
- На вреќа никогаш.

- Дали и Вие, кога сте биле деца имавте од зимските ракавици само со палец?
- Не сум имал такви.

- Дали и Вие, го oблизнувате капачето од јoгуртот?
- Yup yup yup .. Пред малце ја оближав Јогобелата. :D

- Дали и Вас, ве чешало челото од капата?
- That's why I don't wear them anymore.

- Дали и Вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден?
- Не, на прсти се брои колку пати сум бил по леб.

- Дали и Вие, кога бевте малечки дечиња си правевте шатори во собата, од столчиња и ќебиња?
- Emm nope .. o_O

- Дали и Вие, како деца се провлекувавте во јорганскиот чаршав?
- Да, and I loved it !! :icon_mrgr:

- Дали и Вие, оставате алишта на стол кога ве мрзи да ги закачите во ормар?
- Да и уште се дешава.

- Дали и Вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го изгасите светлото?
- Да.

- Дали и Вие читате само Црнобело?

- Да.

- Дали и Вие по десет пати ги читате убавите и пријатни СМС пораки?
- Не.

- Дали и Вие носите часовник на рака поради шема, а кога ќе ве прашаат колку е часот, сепак погледнувате на мобилниот?
- Не, обожавам часовници и навика ми се.

- Дали и Вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после и на другите јазици?
- Не. За таа работа и за во таа просторија постојат Вест, Дневник, Свет, Бла Бла, Браво, Снејк на мобилниот, Игриците на Ајподот и т.д. :)

- Дали и Вие, како деца, додека се бањавте во када си правевте фризури од пената?
- Ги обожавам фризурите, уште ги правам ! :D

- Дали и Вие, седејќи на часот по математика, сте размислувале дали некогаш во животот ќе ви притребаат синус и косинус?
- Одговорот се подразбира .. :cenzura:

- Дали и Вие си го снимавте вашиот глас на касетофонска лента, и после го преслушувавте со чудење како гласот ви е грозен и не личи на Вашиот?
- ДА .. :eek:

-Дали и Вие се смешкате, додека ги читате овие прашања и одговори, и се препознавте себеси?

- Да екстра се :D .. И баш мило ми е што повеќето уште ги правам и ги има во мене.
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
- Дали и Вие, го уклучувате компјутерот со нога? Со палецот од ногата?
Sure.

- Дали и Вие, кога сте биле деца преку зима се спуштавте по стрмните лизгалишта со најлонски вреќи?
Sure.
- Дали и Вие, кога сте биле деца имавте од зимските ракавици само со палец?
Не.
- Дали и Вие, го oблизнувате капачето од јoгуртот?
Непиам јогурт!
- Дали и Вас, ве чешало челото од капата?
Секогаш кога носам каппа.
- Дали и Вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден?
Да.
- Дали и Вие, кога бевте малечки дечиња си правевте шатори во собата, од столчиња и ќебиња?
Не.
- Дали и Вие, како деца се провлекувавте во јорганскиот чаршав?
Да.
- Дали и Вие, оставате алишта на стол кога ве мрзи да ги закачите во ормар?
Да.
- Дали и Вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го изгасите светлото?
Да.
- Дали и Вие читате само Црнобело?

Не.
- Дали и Вие по десет пати ги читате убавите и пријатни СМС пораки?
Не секогаш.
- Дали и Вие носите часовник на рака поради шема, а кога ќе ве прашаат колку е часот, сепак погледнувате на мобилниот?
Не.
- Дали и Вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после и на другите јазици?
Да.
- Дали и Вие, како деца, додека се бањавте во када си правевте фризури од пената?
Да.
- Дали и Вие, седејќи на часот по математика, сте размислувале дали некогаш во животот ќе ви притребаат синус и косинус?
Не.
- Дали и Вие си го снимавте вашиот глас на касетофонска лента, и после го преслушувавте со чудење како гласот ви е грозен и не личи на Вашиот?
Не.
-Дали и Вие се смешкате, додека ги читате овие прашања и одговори, и се препознавте себеси?

Sure.
 
I

Ivanovska

Гостин
Се пронајдов во текстот, а се надевам и многумина, па тоа ме предизвика да го постирам, ама не најдов соодветна тема, така да може слободно да се премести или брише. :)

- Дали и Вие, го уклучувате компјутерот со нога? Со палецот од ногата? Да :D

- Дали и Вие, кога сте биле деца преку зима се спуштавте по стрмните лизгалишта со најлонски вреќи? Не, имав санка.

- Дали и Вие, кога сте биле деца имавте од зимските ракавици само со палец? Да

- Дали и Вие, го oблизнувате капачето од јoгуртот? Не

- Дали и Вас, ве чешало челото од капата? Да

- Дали и Вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден? Не

- Дали и Вие, кога бевте малечки дечиња си правевте шатори во собата, од столчиња и ќебиња? Да

- Дали и Вие, како деца се провлекувавте во јорганскиот чаршав? Да

- Дали и Вие, оставате алишта на стол кога ве мрзи да ги закачите во ормар? Да

- Дали и Вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го изгасите светлото? Да

- Дали и Вие читате само Црнобело?
Не

- Дали и Вие по десет пати ги читате убавите и пријатни СМС пораки? Да

- Дали и Вие носите часовник на рака поради шема, а кога ќе ве прашаат колку е часот, сепак погледнувате на мобилниот? Носам часовник и поради шема и поради функција, а за часот погледнувам во часовникот.

- Дали и Вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после и на другите јазици? Да :pos:

- Дали и Вие, како деца, додека се бањавте во када си правевте фризури од пената? Дааааааа! :D

- Дали и Вие, седејќи на часот по математика, сте размислувале дали некогаш во животот ќе ви притребаат синус и косинус? Да!!!

- Дали и Вие си го снимавте вашиот глас на касетофонска лента, и после го преслушувавте со чудење како гласот ви е грозен и не личи на Вашиот? Да хахахах :D

-Дали и Вие се смешкате, додека ги читате овие прашања и одговори, и се препознавте себеси? Да :D

Јас ептен се изнасмеав на ракавиците со палец и за касетофонската лента :icon_lol:
Болдираните зборчиња се моите одговори. :D Обожавам вакви теми. :)
 
П

Пепси_

Гостин
(не)нормални работи (навики) се овие кои се прават додека сме мали па и кога ќе порасниме.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Се пронајдов во постот, сум ги правел сите овие работи и мислам дека недостасуваат игрите во песок и крадење песок од комшиите :sneaky:
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Се е до збор точно, сите овие работи сум ги правела.. искрено некои уште ги правам како фрлањето алишта на столица.. :oops:
Иако дел од овие работи биле само лоши навики, сепак биле подобри од навиките на денешните деца кои го забораваат надворешниот свет поради компјутерските игри, фејсбукот и други безвредни работи кои никогаш нема да им создадат спомени на кои со радост ке се сеќаваат.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Се е до збор точно, сите овие работи сум ги правела.. искрено некои уште ги правам како фрлањето алишта на столица.. :oops:
Иако дел од овие работи биле само лоши навики, сепак биле подобри од навиките на денешните деца кои го забораваат надворешниот свет поради компјутерските игри, фејсбукот и други безвредни работи кои никогаш нема да им создадат спомени на кои со радост ке се сеќаваат.
Си видела ли ти закачалка?:D, ако не си видела да ве запознаам со закачалката:D

ете оваа направа ти се вика закачалка поздрави се :D:D:D:D:D
--- надополнето: Aug 12, 2011 5:57 PM ---
Се пронајдов во текстот, а се надевам и многумина, па тоа ме предизвика да го постирам, ама не најдов соодветна тема, така да може слободно да се премести или брише. :)

- Дали и Вие, го уклучувате компјутерот со нога? Со палецот од ногата ? ДА

- Дали и Вие, кога сте биле деца преку зима се спуштавте по стрмните лизгалишта со најлонски вреќи? леле секогаш дома модар си довагав

- Дали и Вие, кога сте биле деца имавте од зимските ракавици само со палец? ДА

- Дали и Вие, го oблизнувате капачето од јoгуртот? НЕ

- Дали и Вас, ве чешало челото од капата? НЕ

- Дали и Вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден?не дај боже да ми наредуват:mad:

- Дали и Вие, кога бевте малечки дечиња си правевте шатори во собата, од столчиња и ќебиња?ДААА

- Дали и Вие, како деца се провлекувавте во јорганскиот чаршав?НЕЕЕ

- Дали и Вие, оставате алишта на стол кога ве мрзи да ги закачите во ормар?НЕЕ

- Дали и Вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го изгасите светлото?НЕЕЕ

- Дали и Вие читате само Црнобело?
НЕЕ

- Дали и Вие по десет пати ги читате убавите и пријатни СМС пораки?ДАААА

- Дали и Вие носите часовник на рака поради шема, а кога ќе ве прашаат колку е часот, сепак погледнувате на мобилниот?НЕЕЕ

- Дали и Вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после и на другите јазици?ДААА

- Дали и Вие, како деца, додека се бањавте во када си правевте фризури од пената?ДА со гел

- Дали и Вие, седејќи на часот по математика, сте размислувале дали некогаш во животот ќе ви притребаат синус и косинус?ДААА

- Дали и Вие си го снимавте вашиот глас на касетофонска лента, и после го преслушувавте со чудење како гласот ви е грозен и не личи на Вашиот?НЕЕЕЕ

-Дали и Вие се смешкате, додека ги читате овие прашања и одговори, и се препознавте себеси?НЕЕЕЕ

Јас ептен се изнасмеав на ракавиците со палец и за касетофонската лента :icon_lol:
Одговорите со црвено се мои
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.100
Се пронајдов во текстот, а се надевам и многумина, па тоа ме предизвика да го постирам, ама не најдов соодветна тема, така да може слободно да се премести или брише. :)

- Дали и Вие, го уклучувате компјутерот со нога? Со палецот од ногата?

Па пошто ми е на ниско се со нога го вклучам,

- Дали и Вие, кога сте биле деца преку зима се спуштавте по стрмните лизгалишта со најлонски вреќи?

хехе да се лизгав и си одев дома со мокар гас.

- Дали и Вие, кога сте биле деца имавте од зимските ракавици само со палец?

Да имав, ама не ми беа најомилените.

- Дали и Вие, го oблизнувате капачето од јoгуртот?

Да ама посилната ми половина се ме кара, непристојно било, па кога сум со него не, да не му бодам во очите и да му отварам апетит за критикување :D

- Дали и Вас, ве чешало челото од капата?

Не, ретко носам капа.

- Дали и Вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден?

Се има случувано.

- Дали и Вие, кога бевте малечки дечиња си правевте шатори во собата, од столчиња и ќебиња?

Да сите ќебиња и чаршафи ги вадев, знам мајка ми ме караше сирота требаше се да пере.

- Дали и Вие, како деца се провлекувавте во јорганскиот чаршав?

Да еднаш така и сум заспала, моите не ме виделе па ме барале.

- Дали и Вие, оставате алишта на стол кога ве мрзи да ги закачите во ормар?

Да, орбитрекот до душа повеќе како закачалка го користам отколку за вежбање.

- Дали и Вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го изгасите светлото?

Е тоа не, си имам ламба до мене.


- Дали и Вие по десет пати ги читате убавите и пријатни СМС пораки?

Па да имам навика да се навратам и да ги препрочитам.

- Дали и Вие носите часовник на рака поради шема, а кога ќе ве прашаат колку е часот, сепак погледнувате на мобилниот?

Си носам часовник често па на него погледнувам, додуша ако го барам мобилниот по чанта којзнае колку време ќе ми треба до дека одговорам.

- Дали и Вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после и на другите јазици?

Да тогаш ги простудирам детално.

- Дали и Вие, како деца, додека се бањавте во када си правевте фризури од пената?

Не.

- Дали и Вие, седејќи на часот по математика, сте размислувале дали некогаш во животот ќе ви притребаат синус и косинус?
Ах пуста математика, размислував и те како.

- Дали и Вие си го снимавте вашиот глас на касетофонска лента, и после го преслушувавте со чудење како гласот ви е грозен и не личи на Вашиот?

Имам и тоа пробано .

-Дали и Вие се смешкате, додека ги читате овие прашања и одговори, и се препознавте себеси?

Па да, во повеќето одговори се пронајдов,па и се потсетив на некои работи :)
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Се пронајдов во текстот, а се надевам и многумина, па тоа ме предизвика да го постирам, ама не најдов соодветна тема, така да може слободно да се премести или брише. :)

- Дали и Вие, го уклучувате компјутерот со нога? Со палецот од ногата? На бирото ми стое.:D

- Дали и Вие, кога сте биле деца преку зима се спуштавте по стрмните лизгалишта со најлонски вреќи? Да. :D

- Дали и Вие, кога сте биле деца имавте од зимските ракавици само со палец? Не се сеќавам. :D

- Дали и Вие, го oблизнувате капачето од јoгуртот? Да.

- Дали и Вас, ве чешало челото од капата? Да.

- Дали и Вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден? Само крајчето. :D

- Дали и Вие, кога бевте малечки дечиња си правевте шатори во собата, од столчиња и ќебиња? Не во собата, во дворот. :D

- Дали и Вие, како деца се провлекувавте во јорганскиот чаршав? Еј...како сум се криел на мајка ми. :D

- Дали и Вие, оставате алишта на стол кога ве мрзи да ги закачите во ормар? ДА!

- Дали и Вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го изгасите светлото? Уште го правам тоа. :D

- Дали и Вие читате само Црнобело? :rolleyes:

- Дали и Вие по десет пати ги читате убавите и пријатни СМС пораки? По 3-4 пати највеќе. :D

- Дали и Вие носите часовник на рака поради шема, а кога ќе ве прашаат колку е часот, сепак погледнувате на мобилниот? Не.:rolleyes:

- Дали и Вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после и на другите јазици? И ова го правам уште. :D

- Дали и Вие, како деца, додека се бањавте во када си правевте фризури од пената? Да.

- Дали и Вие, седејќи на часот по математика, сте размислувале дали некогаш во животот ќе ви притребаат синус и косинус? Да. :ROFLMAO:

- Дали и Вие си го снимавте вашиот глас на касетофонска лента, и после го преслушувавте со чудење како гласот ви е грозен и не личи на Вашиот? Да. :D

-Дали и Вие се смешкате, додека ги читате овие прашања и одговори, и се препознавте себеси? да.

Јас ептен се изнасмеав на ракавиците со палец и за касетофонската лента :icon_lol:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
- Дали и Вие, го уклучувате компјутерот со нога? Со палецот од ногата?
Дааааааа :P

- Дали и Вие, кога сте биле деца преку зима се спуштавте по стрмните лизгалишта со најлонски вреќи?
Дааааа + памтам кога се спуштав еднаш со санката акнав во еден бор и летнав преку него.А оваа година кога беше зима и тргнував на автобуска за да одам нашкола по удолниците си се пуштав со скии направени од гајба:P.

- Дали и Вие, кога сте биле деца имавте од зимските ракавици само со палец?
Yess of скрос.

- Дали и Вие, го oблизнувате капачето од јoгуртот?
Дадада,

- Дали и Вас, ве чешало челото од капата?
Даааа.
- Дали и Вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден?
Само крајшникот.

- Дали и Вие, кога бевте малечки дечиња си правевте шатори во собата, од столчиња и ќебиња?
Уфф памтам кога бев кај баба ми имаше нешто гости(а и беше завранто), му ги зедов чадорите и правев кујќарки xD.

- Дали и Вие, како деца се провлекувавте во јорганскиот чаршав?
Дааа.


- Дали и Вие, оставате алишта на стол кога ве мрзи да ги закачите во ормар?
И сега не само тогаш.

- Дали и Вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го изгасите светлото?
Дааа и убавезно си го пуштам рекордот кога го снимив мојот комшија кадешто 23 минути тропат бисери од збор до збор.БИ САКАЛ ДА ГО СТАВАМ ОВДЕ ВО ДНЕВНА ДОЗА СЕИР АМА АКО МУ КАЖАТ НЕКОИ ИЛИ ПАК САМИОТ ДОЗНАЈТ Е ТОГАШ НЗ ШО КЕ Е СО МЕНЕ.

- Дали и Вие читате само Црнобело?

Не.

- Дали и Вие по десет пати ги читате убавите и пријатни СМС пораки?
10 да беа.

- Дали и Вие носите часовник на рака поради шема, а кога ќе ве прашаат колку е часот, сепак погледнувате на мобилниот?
Неее.

- Дали и Вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после и на другите јазици?
Дада.

- Дали и Вие, како деца, додека се бањавте во када си правевте фризури од пената?
Даа

- Дали и Вие, седејќи на часот по математика, сте размислувале дали некогаш во животот ќе ви притребаат синус и косинус?
Даа и тоа мн пати.

- Дали и Вие си го снимавте вашиот глас на касетофонска лента, и после го преслушувавте со чудење како гласот ви е грозен и не личи на Вашиот?
Уфффффффффф шиттттт.

-Дали и Вие се смешкате, додека ги читате овие прашања и одговори, и се препознавте себеси?
Дааа
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
- Дали и Вие носите часовник на рака поради шема, а кога ќе ве прашаат колку е часот, сепак погледнувате на мобилниот?

- Дали и Вие, седејќи на часот по математика, сте размислувале дали некогаш во животот ќе ви притребаат синус и косинус?
Сите да , освен овие не :) За првото секогаш уште од мала сакав да носам саат на рака а за второво математика омилен предмет ми беше ама за хемија секој божји ден се прашував :)
--- надополнето: Aug 12, 2011 6:40 PM ---
П.С. Ко мала го гледав филмон Сахара со Белуши, неколку војници кај што се во една тврдина со вода и ја бранат од Германците и наредниот ден направив тунели со ќебиња, столици и фластери во ходникот, дневната и мојата соба, за да се движам безбедно да не ме застрела некој :pos:

Леле да ми се врати детството :)
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Си видела ли ти закачалка?:D, ако не си видела да ве запознаам со закачалката:D

ете оваа направа ти се вика закачалка поздрави се :D:D:D:D:D
--- надополнето: Aug 12, 2011 5:57 PM ---
Фала ти но веќе се знаеме, си закаснил малце :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom