Фан Клуб: ФК 11 Октомври

Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Ај сиктер во ваш фан клуб, доста скажувате овде, за кого се навивало, како се навивало. Публика имаше над очекуваното и сите дојдоја за градот (за ПРИЛЕП!!!)
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
138
Поени од реакции
40
Ај сиктер во ваш фан клуб, доста скажувате овде, за кого се навивало, како се навивало. Публика имаше над очекуваното и сите дојдоја за градот (за ПРИЛЕП!!!)
А вие така наречени мајмуни шо баравте? Да дојдевте за провокација че ве сватев ама колку шо слушнав и за 11 пеевте а во навивачките правила то е недозволено! Свестетесе оти се појче личите на дезориентирана дружина од 20-мина! Не мора за друго туку одреспект за минатото на групата!
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
А вие така наречени мајмуни шо баравте? Да дојдевте за провокација че ве сватев ама колку шо слушнав и за 11 пеевте а во навивачките правила то е недозволено! Свестетесе оти се појче личите на дезориентирана дружина од 20-мина! Не мора за друго туку за респект за минатото!
Пак че повторам како и погоре шо имам пишано, јас не сум од Мајмуни ниту се нарекувам како таков, јас појдов како слободен навивач и не седев ни блиску до Мајмуни, а за тие шо праеле и кои се, тоа вие вистинските Мајмуни треба да си го решите
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
138
Поени од реакции
40
Пак че повторам како и погоре шо имам пишано, јас не сум од Мајмуни ниту се нарекувам како таков, јас појдов како слободен навивач и не седев ни блиску до Мајмуни, а за тие шо праеле и кои се, тоа вие вистинските Мајмуни треба да си го решите
Добро извини, кој бил сам нека се пронајди во претходниов коментар, друго сега за сега немам шо да кажам!
--- надополнето: Jul 31, 2011 1:00 AM ---
Да, да, ми текнува, од тие времиња до вчера немав стапнато на стадион
Па и не е баш далечно минато! :D
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Добро извини, кој бил сам нека се пронајди во претходниов коментар, друго сега за сега немам шо да кажам!
--- надополнето: Jul 31, 2011 1:00 AM ---

Па и не е баш далечно минато! :D
Епа ја изглеа немам цапнато 6-7 години, затоа така ми изгледа
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.742
Поени од реакции
71.342
Абе да му еб*м ма*ката на судијата, колку пари му има даено Коце и компанија, толку да потроши за хемотерапија!
И јас тоа си викам, особено кога во продолжение на прво полувреме не досуди чист слободен за вардар на работ на шеснаесетникот откако еден од вашите играчи со рака ја спречи нафрлената топка. Во последните десет минути од прво полувреме не утепа нас со непостоечки фаули плус тој слободен кој лесно можеше да биде претворен во гол. не ве оштети којзнае колку драстично, иако мора да признаам дека имаше дискутабилни одлуки во вториот дел, но се работеше само за фаули на средината на теренот.
--- надополнето: Jul 31, 2011 1:12 AM ---
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=185298801537347&set=a.145654375501790.34787.144057988994762&type=1&theater
Ете ви ја групата од денеска. Штета што не го фатиле трансот за подршка на Хари и трансот 11 Октомври Мајмуни:D Како еден од водачите може да го забележите и еден ратоборен член од форумов според кого ЕДНА Е ПОБЕДА, ама изгледа не било така :D
--- надополнето: Jul 31, 2011 1:15 AM ---
Ете го и трансот за 11 Октомври :D
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
138
Поени од реакции
40
Да дојдеа за провокација разбирам, ама се пееше 11-ти оле. По оваа логика Ф.К. Корзо ако влези втора лига треба исто така да се поддржи како прилепски тим! Сватете Победа е љубовта ПРИЛЕПСКА. Навивачка група под име мајмуни да поддржи друг клуб не смеј!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Да дојдеа за провокација разбирам, ама се пееше 11-ти оле. По оваа логика Ф.К. Корзо ако влези втора лига треба исто така да се поддржи како прилепски тим! Сватете Победа е љубовта ПРИЛЕПСКА. Навивачка група под име мајмуни да поддржи друг клуб не смеј!
Ја ова се трудим да им го докажем цело време, ама изгледа на некои мозокот им е како лешник па неможат да сфатат. Ама не се они криви, криви са постарите членоој што им дозволуваат да го прават ова.
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Хаос е во групава.Треба многу да се работи и постарите доста зборувате треба малце да застаните на нозе да пренесите на помладите како оди тоа.Вака само се срамиме.Ако за ништо друго барем за иднината на МАЈМУНИ и навивањето во ПРИЛЕП.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Хаос е во групава.Треба многу да се работи и постарите доста зборувате треба малце да застаните на нозе да пренесите на помладите како оди тоа.Вака само се срамиме.Ако за ништо друго барем за иднината на МАЈМУНИ и навивањето во ПРИЛЕП.
ако беше вчера и ти во групата реално сите по 17-18 години бевме.. сето помали беа не е то шо беше порано мајмуни :s
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Ваква незаинтересираност за навивање само кај нас има, а сите викаат како било порано и сакаат да се врати то.Епа да дојдат тие така шо зборува ете ти барем пола од то шо било и фазла:)
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
138
Поени од реакции
40
Ваква незаинтересираност за навивање само кај нас има, а сите викаат како било порано и сакаат да се врати то.Епа да дојдат тие така шо зборува ете ти барем пола од то шо било и фазла:)
За да си врати старото членство треба првин да се врати некој од старите водачи а не на било кој шо че му текни! Разговарајте со некој од нив и видете колкави се шансите за врајчајне барем за некој дерби натпревар! Треба организација и став на групата, да се рашири муабет, да се залепа низ цел град плакати како на времето и резултат че има! Ама како шо ми изгледа мене тешко ова да се случи! На вака распашана дружина од 20мина, без став за кого се навива и дали раководството нема денар и го турка надолу клубо тешко дека некој че му се придружи!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom