Фан Клуб: ФК 11 Октомври

G

_Ghost_

Гостин
Јас ко шо неам појдено на стадион 8 години, многу ми се виде.:)
 
G

_Ghost_

Гостин
Имаше на старата трибина или само на новата?
Новата скоро цела полна, старата да не претерам ама половина можи беше. Сосема солидно. Ко што знам, тапа било во последно време. Имаше и Комити дојдено.
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
Кажи ми кога друг пат му имате помогнато на 11 Октомври? Или дојде Вардар, па наеднаш ви текна дека треба да му помогнете на братскиот клуб.
Последните натпревари во 2ра лига кои беа важни за влез во 1ва присуствувавме...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.661
Поени од реакции
70.745
Ауууу серењеееее, кај сте бе главучи???
Сосе јајца го земавте денеска. и вие сте биле некоја навивачка група хахахахахахаха
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Ауууу серењеееее, кај сте бе главучи???
Сосе јајца го земавте денеска. и вие сте биле некоја навивачка група хахахахахахаха
а шо сме бе клешта? Ебаве дивјаци дојдове ќе ни рушите онде огради ова она , па зато имаше само кај вас од оние цајканчинана шо многуребра кршат ... Се знае дивјаците идат и ајде да се пазиме .... :) Ебаве навивачката група...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.661
Поени од реакции
70.745
а шо сме бе клешта? Ебаве дивјаци дојдове ќе ни рушите онде огради ова она , па зато имаше само кај вас од оние цајканчинана шо многуребра кршат ... Се знае дивјаците идат и ајде да се пазиме .... :) Ебаве навивачката група...
Што кршевме жити се??? Само кога падна голот, осд еуфорија сите се обесија на ограда и ја тресеа. Што се дувате кога немате Н од навивачи???
Ве заќутевме на ваш терен, поголем доказ од тоа колку сте бедни нема. Имавте транс Мајмуни 11 Октомври, пеевте за Хари, т.е. го посдржувавте човекот кој ви ја закопа Победа. Вие сте срамот за Прилеп, а и срамот за човештвотои. Ние сме единствена група која го одбележува денот кога Прилепските војници загинаа во војната 2001, а вие сеуште се радувате на смрта на 1 000 луѓе од Скопскиот земјотрес. Кога провоцирате очекувајте удар, ама уштѕе еднаш покажавте какви шички сте и тоа на свој терен. ШШШШШШ ТИШИНАААА!!!!
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Што кршевме жити се??? Само кога падна голот, осд еуфорија сите се обесија на ограда и ја тресеа. Што се дувате кога немате Н од навивачи???
Ве заќутевме на ваш терен, поголем доказ од тоа колку сте бедни нема. Имавте транс Мајмуни 11 Октомври, пеевте за Хари, т.е. го посдржувавте човекот кој ви ја закопа Победа. Вие сте срамот за Прилеп, а и срамот за човештвотои. Ние сме единствена група која го одбележува денот кога Прилепските војници загинаа во војната 2001, а вие сеуште се радувате на смрта на 1 000 луѓе од Скопскиот земјотрес. Кога провоцирате очекувајте удар, ама уштѕе еднаш покажавте какви шички сте и тоа на свој терен. ШШШШШШ ТИШИНАААА!!!!
Ne bas edinstvenata, na finaleto na kupot i mie im odadovmo pocit ;) tuku batali gi ovja Majmuni i samite neznaa za kogo navijaa :D
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Победа, Металург, 11 Октомври...греота бе не ги заебавајте.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Постои и таков клуб, Прилеп? Еј мајката не сум знаел, ок се извинуем :/
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Постои и таков клуб, Прилеп? Еј мајката не сум знаел, ок се извинуем :/
да не сакаш да навивам за Шкендија , Тетекс , Цементарница , Миравци , Кадиносело , Млекар итн... ? Секако дека би навивал за екипата од мојот ГРАД..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom