Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
G

_Ghost_

Гостин
Заеби резултат, јапончево ѕвер да ти бил. Прв пат го гледам кај што игра. Може да биде идна суперѕвезда на Баерн.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Јапончето е супер, исто и Алаба, ќе ги биде младиве.

Само Контенто, недај боже Лам да се повреди па да чекаме на него, како го надскокаа. Инаку првиот дел од полувремето не надиграа, вториот дел ние. Но за жал губиме. :(

Ама барем младиве глеам дека ги бива. :D
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Боатенг беше исто супер. Али Алаба и Усами се одлични само по 19 години имаат уште сеа нека идат нашиве нека платат за целосен трансфер на Усами
 
M

Mario Gómez

Гостин
Овие нашиве сериозно си ја сфатија работата, ги испоубија.
--- надополнето: Jul 27, 2011 8:09 PM ---
Боатенг беше исто супер. Али Алаба и Усами се одлични само по 19 години имаат уште сеа нека идат нашиве нека платат за целосен трансфер на Усами
Изгледа многу кондиционо неспремен Боатенг, инаку супер е.
 
G

_Ghost_

Гостин
То е то. Се гледа дека треба уште работа пред почетокот на сезонава. Јас не можам да ја догледам, излегувам, ама се знае победникот (што и не е воопшто важно). Важно е Јуп да ги одбери вистинските 11мина за стартери и да им ја погоди позицијата (ова се однесува на дефанзивата). Има уште малку до почеток на сезона, па нека се фатат посериозно со работа. И Боатенг да трча повеќе.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Епа тоа со тим шо прв пат игра заеднп, и Барса имаат талентирани играчи. Се на се, одлични подготовки, сите добија шанса да се докажат.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Не ми е по ќеф што толку ротираше овој денес. Баш сакав да видам до кај сме кондиционо и тактички, вака ќе дознаеме на почетокот на Август...

Алаба и Усами и по мене убаво одиграа, Боатенг сосема солиден, Контенто тапа некако...

Честитки за Барса, ние не си ги искористивме тие 2-3 шанси што ги имавме и тоа е тоа. Одвај чекам да почнеме сериозно па да знам дали пак лексилиумчиња или ќе ја биде малку од малку.
 
P

PoisonLady

Гостин
Јас сум тотално незадоволна од Баерн. Ми скурчи веќе да ги гледам. Вчера конкретно, не ме импресионираа ама баш со ништо. И еве ќе потенцирам уште еднаш- не ми е гајле за Бундес круната. Сакам ЛШ а со оној состав и со онаа мизерна игра нема ЛШ.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Тапа бевме вчера, јбг со втор состав игравме.
Оваа година покрај трансферите што ги направивме имаме и ново засилување, Тони Крос.
Иам некое чуство дека оваа сезона ќе биде негова.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Во Понеделник играме куп прво коло со второлигаш. Топ, оптимален тест, добро стартувале во сезона тие (втора лига почната е веќе во Германија) со две победи па мислам супер ќе бид да видиме до кај сме. Не некој шестолигаш смешка.

Рибс и Робен не играат па јас би почнал со Томче и Тончи и по едно полувреме за Алаба и Усами.

Одбраната е време да изигра еден цел заедно, се надевам дека ќе го видиме Боатенг пак цел натпревар. И Ноер нека собере уште малку самодоверба му треба и него после сите срања со ултрасиве...
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Тапа бевме вчера, јбг со втор состав игравме.
Оваа година покрај трансферите што ги направивме имаме и ново засилување, Тони Крос.
Иам некое чуство дека оваа сезона ќе биде негова.
И јас мислам дека сезонава конечно ќе распали младичов...
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Момци, некоја слика да ми дадете од Usami, гледав ја на гугл али не ми се свиѓаат многу.. ај можда вие имате други подобри :))

позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom