Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Галијани:Касано треба да ослабе.
http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=57889

Во право е Галијани. Овој Касано поголема мрза од Роналдињо испадна ебате. Осеќам ќе напушти после Супер Купов.
Зајакот е ѕвер бе не се споредува со Касано

Brazil: Ronaldinho beats Ganso and Neymar 5 to 4
Entertainment and feast of goals at the stadium in Vila Belmiro. The Santos challenge Ganso, Elano and former Flamengo playmaker Neymar against Gremio, PSG, Barcelona and AC Milan's Ronaldinho (31). Two for Neymar, spectacular on the network that carries 3 to 0 for Santos in the first half but the real star Ronaldinho Gaucho. The captain of Flamengo with a hat-trick gives victory to the "Rubro-Negro" who win the match by five goals to four. Punishment of momentary genius of four with the ball passing under the barrier opposing remembering a Ronaldinho goal against Werder Bremen at the time of Barcelona.


Жими југов и Нејмар и Гансо :icon_lol:
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Еве и јас ќе ти поставам едно дебилно прашање... Ти што си ? Менаџер? Мурињо? Гвардиола?Алегри?
Кажи ми зашто Реал даде таква сума на пари, за прилично недокажан играч?? Лани Сити одвоија ненормални пари за бекови од типот на Коларов и Џером Боатенг, па видовме што се деси, едвај 1 сезона издржаа...
И уште едно прашање, кажи ми, кога би бил ти Алегри, кого би пуштил прва постава, Таиво или Антонини?
--- надополнето: Jul 28, 2011 11:48 AM ---
Гледам последниве денови нема никакви шпекулации, што значи дека у наредните 3 дена очекувам едно засилување ....
Како што си кажа и сам дека прашањето е и повеќе од дебилно нема ни потреба да добие одговор. Почињаш да луташ од темава изглеа некако не ти иде по твој кејф па ја водиш кон некоја чудна цел. Јас никогаш не реков дека Антонини е добар играч тој е далеку од играч според мене и оваа авантура што ја има во Милан е само затоа што Милан е незаинтересиран да донесе квалитетно засилување на таа позиција, и тоа трае и ден денес се задоволува со она што најмногу им одговара ( а тоа е да не потрошат пари и да закрпат што може подобро ), а тука влага и Таиво ( играч без некоја техника и њух за офанзивна игра ), грубо кажано ограничен играч во своите можности. И како тоа ти класифицираш НЕДОКАЖАН играч појасни ми молимте, играч што игра за својата репрезентација веќе 2 години стандардно и во екипа како што е Бенфика е неприкосновен на својата позиција за тебе е недокажан играч ? Уживај си ти и спиј си на тоа уво ако ги глеаш работите така и поубаво не се буди од сонот. Јас побарав од тебе наједноставен одговоро како тоа го стави Таиво во еден од најдобрите трансфери направени од страна на Милан а ти ми изнакажа искрено без љутиш еден тон други глупости што дури и сеа се прашуем дали има потреба да влагам во понатамошна дискусија со тебе затоа што само продолжуваш да ме изненадуваш со некој твои одговори.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
ако коентрао е недокажан, тогаш што да речеме за еден таиво :icon_mrgr:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
6-ти август, Сабота, 14:00ч. Супер Куп на Италија во Пекинг, Милан – Интер

14-ти август, Недела 18:30ч. Малмо – Милан

18-ти август, Четврток 20:45ч. Тутнир Тим куп, Милан, Интер, Јувентус

21-ви август, Недела 20:30ч. Натпрева за трофејот ,,Луиџи Берлускони’’
Милан - Јувентус​
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.483
Поени од реакции
8.080
Како што си кажа и сам дека прашањето е и повеќе од дебилно нема ни потреба да добие одговор. Почињаш да луташ од темава изглеа некако не ти иде по твој кејф па ја водиш кон некоја чудна цел. Јас никогаш не реков дека Антонини е добар играч тој е далеку од играч според мене и оваа авантура што ја има во Милан е само затоа што Милан е незаинтересиран да донесе квалитетно засилување на таа позиција, и тоа трае и ден денес се задоволува со она што најмногу им одговара ( а тоа е да не потрошат пари и да закрпат што може подобро ), а тука влага и Таиво ( играч без некоја техника и њух за офанзивна игра ), грубо кажано ограничен играч во своите можности. И како тоа ти класифицираш НЕДОКАЖАН играч појасни ми молимте, играч што игра за својата репрезентација веќе 2 години стандардно и во екипа како што е Бенфика е неприкосновен на својата позиција за тебе е недокажан играч ? Уживај си ти и спиј си на тоа уво ако ги глеаш работите така и поубаво не се буди од сонот. Јас побарав од тебе наједноставен одговоро како тоа го стави Таиво во еден од најдобрите трансфери направени од страна на Милан а ти ми изнакажа искрено без љутиш еден тон други глупости што дури и сеа се прашуем дали има потреба да влагам во понатамошна дискусија со тебе затоа што само продолжуваш да ме изненадуваш со некој твои одговори.
Ја не реков дека таиво е докажан... Ама според твојата логика, треба да биде, пошто 4 години е неприкосновен у Марсеј и у Нигерија.ЗНАЧИ ОВИЕ немат играно у екипа различна од Марсеј/Бенфика, и никад се не знае како ќе се вклопат, нека ти текне реал какви пари млатеше на( за твои стандарди) ДОКАЖАНИ играчи и гледаме што им се деси, немаат никаква титула 1000 години, за сити да не зборам...
Можеби нема некои офанзивни квалитети, ама за тој Коентрао у физички способности е измислен, побрз, подобро се гради и тн.
Ќе ја чекаме сезоната да почне и ќе видиш...
И контролирај се малце како се изразуваш, користи аргументи и факти, не безвезе работи истрескани од рукав од типот "Ти што си,скаут?" "Не трескај глупости" "На кое уво спиеш"... 90% од твојот пост е исполнет со такви работи
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Значи кој потез на Нејмар кога го даде голот против 3ца,немогуче! ...а слободниот на Дињо неможе да се искоментира .... мајсторија..
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Овој Нејмар кој и да го купи дали летово дали понатака во договорот треба да има шишање на косата одвратна под итно.

ПС: Роналдињо изгледа ко да е у топ форма, ослабен набилдан и игра ко ѕвер!
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
Ја не реков дека таиво е докажан... Ама според твојата логика, треба да биде, пошто 4 години е неприкосновен у Марсеј и у Нигерија.ЗНАЧИ ОВИЕ немат играно у екипа различна од Марсеј/Бенфика, и никад се не знае како ќе се вклопат, нека ти текне реал какви пари млатеше на( за твои стандарди) ДОКАЖАНИ играчи и гледаме што им се деси, немаат никаква титула 1000 години, за сити да не зборам...
Можеби нема некои офанзивни квалитети, ама за тој Коентрао у физички способности е измислен, побрз, подобро се гради и тн.
Ќе ја чекаме сезоната да почне и ќе видиш...
И контролирај се малце како се изразуваш, користи аргументи и факти, не безвезе работи истрескани од рукав од типот "Ти што си,скаут?" "Не трескај глупости" "На кое уво спиеш"... 90% од твојот пост е исполнет со такви работи
не сум знаел дека таиво ја има оваа брзина, па и поголема


:)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Не споредујте Коентрао со Таиво :)
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Ја не реков дека таиво е докажан... Ама според твојата логика, треба да биде, пошто 4 години е неприкосновен у Марсеј и у Нигерија.ЗНАЧИ ОВИЕ немат играно у екипа различна од Марсеј/Бенфика, и никад се не знае како ќе се вклопат, нека ти текне реал какви пари млатеше на( за твои стандарди) ДОКАЖАНИ играчи и гледаме што им се деси, немаат никаква титула 1000 години, за сити да не зборам...
Можеби нема некои офанзивни квалитети, ама за тој Коентрао у физички способности е измислен, побрз, подобро се гради и тн.
Ќе ја чекаме сезоната да почне и ќе видиш...
И контролирај се малце како се изразуваш, користи аргументи и факти, не безвезе работи истрескани од рукав од типот "Ти што си,скаут?" "Не трескај глупости" "На кое уво спиеш"... 90% од твојот пост е исполнет со такви работи
Чекај чекај , премалку работи имаш а со преголемо значење нафрлени без никаков концепт, нели можеш некако да ги појасниш работите. Како тоа мислиш Таиво е измислен за Коентрао ? Или Реал се магариња што не го земаа Таиво него фрлија неколку милиони за овој неспособниов Коентрао, али ајде ќе кажеме овој Галијани ептен паметно напрај со Таиво, ај глеам дека не можеш да ме разбереш а веќе неколку постови пробувам да ти појаснам некој работи ќе се обидам повторно .. Те прашав неколку пати НАЈПРОСТ ОДГОВОР да ми дадеш како тоа Таиво спаѓа во најдобрите трансфери направани од страна на Милан , што се врткаш и трткаш како средношколец околу џоинт ? И јас не викам дека Таиво е лошо засилување само кажувам дека он е донесен само да го закрпи колку толку скинатиот ракав. Не глеам што се толку навредливи некој мој аргументи, а прочитај си ги твоите постови и кажи ми еден факт што ми го имаш кажано и прочитај ги моите.

И овде ќе ставам точка на оваа дискусија која нигде не води. И ако сум ти ја навредил твојата суета со некој од моиве неконтролирани аргументи извини незнаев дека тие зборови имаат навредлива тенденција.
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
О да се споредува,во МРЗА.

ПС Дај бе тргни тоа аватарот срамота е да ти еам.

:)
Стрпи се бе да потпише деноиве и го тргам одма :D

Иначе според Sky Пасторе се очекува утре да потпише за ПСЖ за 45 милиони. Милан понудил само 35 мил.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Стрпи се бе да потпише деноиве и го тргам одма :D

Иначе според Sky Пасторе се очекува утре да потпише за ПСЖ за 45 милиони. Милан понудил само 35 мил.
Ако потпише за ПСЖ добро е сме се спасиле од тежок просек и тешка мрза која не сака да се докажува...
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Да се надоврзам со муабетот за Таиво... Дечкото е профи за ич пари, за офанзивни карактеристики рано е да праиме муабети и да вадиме статистики зш беше заедно со Еманулесон стаен лепенка за Робен зборам за со Баерн.Анте со Интернационал еднаш истрча и ни напраија контра по негова страна така да нејкам ни да споредам каков цреп трчаше лани по таа лева страна.
За другиот муабет од типот што ''големите'' клубови фрлаат убави пари по бековските позиции и не им се исплати мало морген. Видете го трансевор на Дани Алвез од Севиља у Барса и се ќе ви стане јасно. Не жалеа 41 милијонче и сеа на таа позиција имаат беко-плејести-напаѓач, а нашиве чекаат се да средат за без пари. Лани се деси тоа со Ибра и Робињо и сеа мислат може сите играчи без пари да ни дојдат у Милан чисто од љубов, а да се вратиме 2години наназат колку трансфери упропастија од што се ценкаа за по 1-2милиони. Не треба да се дивите на муабетите од типот 31август и тој мисис X ќе дое кај нас зашто Пасторе 99% ојде у Челзи, Хамшик си остана, Швајни сеа го измислија од што немаа више што да пишуваат и да штампаат весници, а за Фабрегас секоја година го носат на Берлускони куп. Молете се да иаме некоја среќа Монтоливо и +некој за без (малку) пари да дое зашто управава и со овие играчи што ги иаме се задоволува, само среќа Алегри што го иаме и чоекот си бара, али знак прашалник е колку ќе добие зашто не се расположени нашиве за фрлање мнооогу пари
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: kpb

Kajgana Shop

На врв Bottom