Фан клуб: Милан

Саше?

  • ЛШ

    Гласови: 0 0,0%
  • Лига Европа

    Гласови: 0 0,0%
  • Отказ на полусезона

    Гласови: 0 0,0%
  • Се замолува Марли да не паничи за трансфери.

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    7
  • Гласањето ќе се затвори: .

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908

eве ги пеналите.
--- надополнето: Jul 27, 2011 7:05 PM ---

дури играше за лацио, мислам дека многу промашуваше пенали итоа над гол.

швајни не игра, можи се договараат сега со Галијани :ROFLMAO:
Ја па знам дека немаше промашено пенал доста долг период 100% учинок имаше, слушни ги првите 5 секунди од видеово..

Еве ги и головите на Ибра и Пато. Робињо на два пати асистент
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
- 19 'day: Novara-Milan
- 18 'Day: AC Milan-Inter
- 17 'Day: AC Milan-Atalanta
- 16 'day: Milan-Siena
- 15 'day: Milan-Bologna
- 14 'day: Genoa-Milan

- 13 'Day: AC Milan-Chievo

- 12 'day: Fiorentina-Milan

- 11 'Day: AC Milan-Catania

- 10 'day: Rome-Milan

- 9 'day: Milan-Parma
- 8 'Day: AC Milan-Lecce
- 7 'Day: AC Milan-Palermo
- 6 'Day: Juventus-Milan
- 5 'Day: AC Milan-Cesena
- 4 'Day: AC Milan-Udinese
- 3 'day: Napoli-Milan
- 2 'Day: AC Milan-Lazio
- 1`Day: Cagliari-Milan
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
прво е со Лацио не со Калјари,6то со Јуве во гости,18 коло со Интер.
прво е со каљари, не со лацио.

А ова за Одо, најверојатно слабо ме држи памтењето мене :)
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.916
Поени од реакции
924
Го заборавив Т.Силва.. моја грешка, секако дека и тој е најдобар трансфер у последните 3 години заедно со ибра и таиво...Зашто Таиво? Па најпрво, 2 години веќе го гледаме Антонини најголемиот ЦРЕП у историјата на Милан, и пред неколку месеци зборевте боље БИЛО КОЈ него ли антекурала...
Денеска најдефицитарни позиции се бековските, нема жив талент на тие позиции, посебно на лева страна. Стигнаа играчи од типот на Циглер,Лихштајнер и Балзарети да бидат најдобри бекови у серие а(покрај Маикон,Абате), самото тоа зборува колку само нема играчи од СВЕТСКА КЛАСА НА ТАА ПОЗИЦИЈА. Не велам дека таиво е страшен играч, ама за серие а и за разлика од Замброта(34 години) и Антонини никаквецот е ЦАР! Е, додај на све тоа што го зедовме БЕЗ ПАРИ ! ЗА 0 ЕВРА! Тоа го прави овој трансфер еден од најдобрите во последниве години у Милан, затоа што 3 години патиме на таа позиција,и го зедовме Таиво за без пари!
А и немора да ми кажуваш дека ни треба креативец, потполно сум свесен за тоа....
Пато која статива погоди...
кој бе нема жив талент... јесте да поретки се, али не заборавај дека ние еден таков испуштивме од руке :)
па што му фали на лихштајнер и на балцарети посебно, дечкото си е ѕвер!
не ги заборавај и касани, маџо, досена, мантовани, армеро, исла, мантовани... ете тие ми текнаа...

и чекај малце да го видиме прво, и у офанзива у марсеј беше добар...
само пред него би ги ставил ибра, боатенг, силва и касано :)

Не. Статива. :D
Иначе незнам од кај ти е претпоставкава, Одо е еден од најдобрите изведувачи на пенали во нашиот тим.
да во лацио он ги изведуваше пеналите

[

дури играше за лацио, мислам дека многу промашуваше пенали итоа над гол.

швајни не игра, можи се договараат сега со Галијани :ROFLMAO:
не памтам толку да промашувал пенали :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.472
Поени од реакции
5.444
- 19 'day: Novara-Milan
- 18 'Day: AC Milan-Inter
- 17 'Day: AC Milan-Atalanta
- 16 'day: Milan-Siena
- 15 'day: Milan-Bologna
- 14 'day: Genoa-Milan

- 13 'Day: AC Milan-Chievo

- 12 'day: Fiorentina-Milan

- 11 'Day: AC Milan-Catania

- 10 'day: Rome-Milan

- 9 'day: Milan-Parma
- 8 'Day: AC Milan-Lecce
- 7 'Day: AC Milan-Palermo
- 6 'Day: Juventus-Milan
- 5 'Day: AC Milan-Cesena
- 4 'Day: AC Milan-Udinese
- 3 'day: Napoli-Milan
- 2 'Day: AC Milan-Lazio
- 1`Day: Cagliari-Milan
Еее добар распоред ми прае мерак, конечно еднаш подобрите да ни се паднат у првите 10 кола... све на крај ни остануеа тешките, ваке само Интер... само штета за нив до тогаш више ние ќе си го земемо скудето :D
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Еее добар распоред ми прае мерак, конечно еднаш подобрите да ни се паднат у првите 10 кола... све на крај ни остануеа тешките, ваке само Интер... само штета за нив до тогаш више ние ќе си го земемо скудето :D
за кладилница ќе местиме тогаш :D исто како со удинезе ова сезона :)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Хмм а каде е Фараонот не сум поврзан бев отсутен малу време?Нели требаше да игра ама не го видов :\
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Хмм а каде е Фараонот не сум поврзан бев отсутен малу време?Нели требаше да игра ама не го видов :\
со оние шо ги тепавме 12-0 беше повреден ама рекоја дека е ситна повреда. За Ауди купот не беше земен, најверојатно заради таа повреда
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Добар е распоредов бе јес да имаме потешки утакмици во првите неколку кола ама после кога ќе почнат групите во ЛШ ќе имаме полесни утакмици.Незнам како ќе се погоди за нокаут фазата али не е битно ако имаме доволен број на квалитетни играчи може да успееме и на двата фронта :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.383
Поени од реакции
25.159
Ми се свиѓа распоредов, прво ќе демонстрираме сила врз фашистиве во второ коло па после неколку потешки утакмици и ќе одмараме тек за Интер.
Плус, Милан Интер се игра во 18тото коло на 15ти јануари. Тогаш имам роденден. Ако ми го посерат...
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.755
Поени од реакции
11.711
Мене ми се свиѓа распоредот. Иначе овој младиов Валоти според мене добро се покажа на овие 2-3 пријателски не дека имаше нешто многу време за играње ама очекувам да прерасне во добар играч .
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.450
Поени од реакции
7.938
Дечко ти скаут да не си ? Од кај толку тоа убеден дека нема жив талент на бековските позиции .. те што се нервирам кога некој кажуе вакви апсурди. Таленти и играчи на бековските позиции има колку сакаш клучен фактор е колку еден тим има желба да одвои дебели пари за да ангажира квалитетен добар играч на тие позиции. Како што можеше Реал да го лапне Коентрао за незнам колку милиончичи така може и Милан да донесе квалитетен играч, али разликата е што Милан нема желба а и амбиција да одвои дебели пари за играч на таа позиција и се задоволува со просечни играчи како и што сам гледаш. Ако за тебе Таиво е еден од најдобрите трансфери на Милан затоа што е донесен за 0 еура и ако ти е тоа главна карактеристика дека овој трансфер е најдобар на Милан во задњиве 3 години за мене воопшто не е. Со што тоа Таиво заслужува да го сметам како еден од најдобрите трансфери на Милан , до сеа искрено ништо посебно ме нема импресионирано, физички е страшен знае да се постави добро во дефанзивни задачи но на жалост очигледно само тоа му е добра страна, а денеска фудбалот е компактен и треба да си флексибилен на повеќе позиции и да исполнуваш повеќе задачи на теренот што искрено чисто сумњам дека Таиво ќе ги исполнува офанзивните задачи но ете не судам уште сеа оставам времето да покаже.

Не ти кажувам де не се љути, јас само онака чисто да те потцетам да не забораиш, зашто глеам го заборави Т.Силва па го стави Таиво пред него ;) ..
Еве и јас ќе ти поставам едно дебилно прашање... Ти што си ? Менаџер? Мурињо? Гвардиола?Алегри?
Кажи ми зашто Реал даде таква сума на пари, за прилично недокажан играч?? Лани Сити одвоија ненормални пари за бекови од типот на Коларов и Џером Боатенг, па видовме што се деси, едвај 1 сезона издржаа...
И уште едно прашање, кажи ми, кога би бил ти Алегри, кого би пуштил прва постава, Таиво или Антонини?
--- надополнето: Jul 28, 2011 11:48 AM ---
Гледам последниве денови нема никакви шпекулации, што значи дека у наредните 3 дена очекувам едно засилување ....
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Касано е тапа и со Баерн и вчера малце што поигра дебакл беше пред него би го ставил Пипо ќе бутне каков таков гол одколку него многу е паднат од форма.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.916
Поени од реакции
924

роналдињо со шоу против сантос :D

три гола и асистенција

вториот гол му е фантазија :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom