Фан клуб: Милан

Саше?

  • ЛШ

    Гласови: 0 0,0%
  • Лига Европа

    Гласови: 0 0,0%
  • Отказ на полусезона

    Гласови: 0 0,0%
  • Се замолува Марли да не паничи за трансфери.

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    7
  • Гласањето ќе се затвори: .

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
подобро да е стабилен голман, него пеналџија како тие двајцата што ги наброја
зошто одма го смена мислењето сега?
во претходниот пост викаш „ да бе нојер е добар“ и сакаш да кажиш дека Абијати е одличен за пенали, а сега викаш подобро да е стабилен отколку да е добар пеналџија.

Дај одлучи се што ќе пишуваш.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.916
Поени од реакции
924
зошто одма го смена мислењето сега?
во претходниот пост викаш „ да бе нојер е добар“ и сакаш да кажиш дека Абијати е одличен за пенали, а сега викаш подобро да е стабилен отколку да е добар пеналџија.

Дај одлучи се што ќе пишуваш.
сакам да кажам дека и нојер што вреди 20тина милиона, не фати пенал. а абијати што милан буквално го извади на оваја утакмица, не го бивало за пенали. па ни касиљас не ги фаќа толку, ни вдс... али абијати си се вика абијати, никогаш нема да имаат добро мислење за него, секогаш ќе биде нестабилен голман.
али да се викаше буфон, ќе свршаваа за него, или пак цела кариера да ја бранеше на добро ниво и да не го позајмуваа, ќе изградеше име...
ист ви е случајот со сторари.


(y)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
^ Добро бе човече јас зборам за тоа како брани пенали и дека не е голман шо лесно проценува каде ќе шутира противничкиот играч. НИКАДЕ НЕ СПОМНАВ ДЕКА Е СЛАБ ГОЛМАН И ДЕКА НЕ ГО СПАСУВА МИЛАН СЕКОГАШ !
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Таиво - најдобар трансфер на милан у последните 3 години (заедно со ибра) ...Каков флоп, овој робен само 3 пати го помина што ви е на вас ...
Со Пасторе + Хамшик/Монтоливо и здрав Пато ги дереме Баерн во било кое време и било каде....
Штета што изгубивме, баш сакав да гледам меч Милан-Барса, ама тоа е тоа... .
Поздрав Миланези!
Аман бе ... како успеа да го заклучиш ова ? А јас се си мислев дека најдобар трансфер на Милан у последниве 3 години е Тиаго Силва али според тебе изглеа Тиаво со 3 одиграни утакмици е далеку подобар трансфер ... Се се плашам некако дека Таиво ќе остане само добар во дефанзивните задачи затоа што ни еднаш од овие контролни утакмици не видов ништо офанзивно од негова страна ... Се надевам само Касано дека ќе се подобри затоа што очекувам премногу од овој човек оваа година да направи за Милан ..

И како тоа не разбирате дека на Милан му е потребен креативец во срцето на средината на терен, што поскоро го договорат Монтоливо тоа подобро и послем фино лепо нека го бркаат тој Мистер Х кој и да е ... а за Баерн, Милан е ноќна мора па да ги остаиме и они да не поминат во некој пријателски куп, така да овој натпревар не е од никакво значење освен добра забава за нас навивачите да ѕирнеме добра утакмица помеѓу две супер добри екипи.
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Немам коментар, изработка до максимум
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Неможам да ја гледам утакмицава ама по ова што може да се ѕирне не резулати Ибра гази сезонава ...
Ако може некој да ми го каже нашиот состав ?
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ако може некој да ми го каже нашиот состав ?
Ок е ги најдов стартните 11 на двата тима :)
MILAN (4-3-1-2): Abbiati; Zambrotta, Thiago Silva, Yepes, Antonini; Gattuso, Ambrosini, Seedorf; Robinho; Pato, Ibrahimovic. All. Allegri

INTERNACIONAL (4-4-2): Renan; Glaydson, Bolívar, Dalton e Fabrício; Wilson Matias, Élton, Zé Mário e João Paulo; Gilberto, Leandro Damião. Técnico: Osmar Loss
 

C-13

Лудо маало
Член од
7 декември 2010
Мислења
260
Поени од реакции
60
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Дајте некој стрим да глеаме
--- надополнето: Jul 27, 2011 4:37 PM ---
ајде бе нека даде некој, некој стрим да глеам и јас да го еам
--- надополнето: Jul 27, 2011 4:39 PM ---
http://www.streamhunter.tv/index.php?option=com_lsh&view=lsh&event_id=56261&tid=195159&channel=0&tmpl=component&layout=popup&Itemid=207
најдов....еве ако му треба на некој
Види тука
http://atdhe.ws/
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
197
Поени од реакции
11
Патооооо :)
Вечер Барбара ќе го награди :D
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.450
Поени од реакции
7.938
Аман бе ... како успеа да го заклучиш ова ? А јас се си мислев дека најдобар трансфер на Милан у последниве 3 години е Тиаго Силва али според тебе изглеа Тиаво со 3 одиграни утакмици е далеку подобар трансфер ... Се се плашам некако дека Таиво ќе остане само добар во дефанзивните задачи затоа што ни еднаш од овие контролни утакмици не видов ништо офанзивно од негова страна ... Се надевам само Касано дека ќе се подобри затоа што очекувам премногу од овој човек оваа година да направи за Милан ..

И како тоа не разбирате дека на Милан му е потребен креативец во срцето на средината на терен, што поскоро го договорат Монтоливо тоа подобро и послем фино лепо нека го бркаат тој Мистер Х кој и да е ... а за Баерн, Милан е ноќна мора па да ги остаиме и они да не поминат во некој пријателски куп, така да овој натпревар не е од никакво значење освен добра забава за нас навивачите да ѕирнеме добра утакмица помеѓу две супер добри екипи.
Го заборавив Т.Силва.. моја грешка, секако дека и тој е најдобар трансфер у последните 3 години заедно со ибра и таиво...Зашто Таиво? Па најпрво, 2 години веќе го гледаме Антонини најголемиот ЦРЕП у историјата на Милан, и пред неколку месеци зборевте боље БИЛО КОЈ него ли антекурала...
Денеска најдефицитарни позиции се бековските, нема жив талент на тие позиции, посебно на лева страна. Стигнаа играчи од типот на Циглер,Лихштајнер и Балзарети да бидат најдобри бекови у серие а(покрај Маикон,Абате), самото тоа зборува колку само нема играчи од СВЕТСКА КЛАСА НА ТАА ПОЗИЦИЈА. Не велам дека таиво е страшен играч, ама за серие а и за разлика од Замброта(34 години) и Антонини никаквецот е ЦАР! Е, додај на све тоа што го зедовме БЕЗ ПАРИ ! ЗА 0 ЕВРА! Тоа го прави овој трансфер еден од најдобрите во последниве години у Милан, затоа што 3 години патиме на таа позиција,и го зедовме Таиво за без пари!
А и немора да ми кажуваш дека ни треба креативец, потполно сум свесен за тоа....
Пато која статива погоди...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Кога сме кај трансферите во последно време немаме промашен трансфер.Боатенг за мали пари испадна супер засилување,Силва вистински столб на одбраната,Таиво најверојатно долгорочно решение за левата бековска позиција,Касано за без пари топ засилување,Јепес супер замена за Тиаго,Неста,Ван Бомл игра како препороден кај нас,Ибра за мали пари со оглед на тоа колку беше продаден комплетен напаѓач итн мислам дека никој не заборавив.

п.с ако има пенали нека ме цитира некој.

Едит: тука е и Мексес ... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom