Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297
^

Па ако не си знаел тој исти Фабрегас го преставуваат на тој ист Трофеј Берлускони секоја различна године више 3-4 године по ред ! :D

ps. http://www.demotivacija.mk/za-nekoi-e-inter-samo-klub-16188.html

Обично не се замарам со циганиве овде кај нас на тема, ама ова ми е смешно многу, "за мене Интер е живот" пост на демотивација.мк !!

Демотивација у права смисла на зборот !! :)
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Кога сме веќе кај Интер, во Супер купот се без Цезар, Лусио, Занети, Мајкон, Милито, Камбиасо :)
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Кога сме веќе кај шпекулациите,

mister x is between pastore/cesc THEN

if we sign Pastore, we will go for MONTOLIVO

if we sign cesc, we will go for loan KAKA.

Ganso arrives in january!

(emmanuelson/flamini/cassano could leave)
---------------------------

allegedly, thats the plane
--- надополнето: Jul 22, 2011 3:38 PM ---
Good news, Bad news
Лазари потпиша за Фиорентина. Алегри ќе биде разочаран.
Од друга страна Монтоливо е слободен за трансфер во Милан..
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
Што може овој Милан без Пато,Робињо,Силва едни од клучните играчи за наредната сезона ...
ибра, касано и мексес се тука :LOL:
уствари повреден е сеуште мексес ваљда :/ а и ѕверот не е вратен ваљда од копа америка :)
али фереира може да се проба, наравно ако не го играат месечарот бонера
--- надополнето: Jul 22, 2011 4:55 PM ---
и да каже некој кога се игра тоа ауди купот? o_O
 
P

PewDiePie

Гостин
Ај ако е расположен некој нека отвори нова тема за Сериа А.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
ибра, касано и мексес се тука :LOL:
уствари повреден е сеуште мексес ваљда :/ а и ѕверот не е вратен ваљда од копа америка :)
али фереира може да се проба, наравно ако не го играат месечарот бонера
--- надополнето: Jul 22, 2011 4:55 PM ---
и да каже некој кога се игра тоа ауди купот? o_O
26ти и 27ми
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520


- Od igrača, pored Ibrahimovića koji mi je idol, sviđaju mi se skoro svi. Kasano, Pato, Sedorf, Robinjo, takođe i fudbaleri kao što su Gatuzo i Ambrozini, ali i legende poput Neste i Inzagija. Sada, kada sam ih sve upoznao i video kako rade, imam još više razloga da verujem da će Milan nastaviti sa pobedama - poručio je Đoković.

 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297
Ja сам много Хепи, како се каже хепи !! xD

Дунга изјавил дека Гансо не може да игра класична 10 во Италија т.е позади напаѓачите пошто не бил многу брз со топката и дека Милан треба него да го стави пред одбраната, односно на диригентското место, она што Пирло го играше последниве години !!

Смо потпишале некој Тамас, маѓарец 16 години и бил новиот Бејле ! :D
 
P

PewDiePie

Гостин
Ништо нема,ни шпекуација ни бутур,мати нешто чичко ви.
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Има бе шпекулации како нема :icon_lol:
Cesc is Cornered! Super Offer from AC Milan


LONDON, ENGLAND – Barcelona has fulfilled one of their two aspirations and officially got transferred the Chilean miracle, Alexis Sanchez, from Italian squad, Udinese.

The Chilean striker will come to Nou Camp in exchange for 37.5 million euro, of which the “aliens” are intending to pay 26 million in the moment of the transfer and the remaining amount to be disbursed in several tranches.

Now the next target of Pep Guardiola is the former FC Barcelona’s junior, Cesc Fabregas. The captain of Arsenal is wanted for a long time by the Catalans, but Arsene Wenger has managed to cope with the siege and promised to gunners’ fans that the playmaker, aged 24 years, will not leave the Emirates.

The refusal received by the champions of Europe has, however, not scared the people from AC Milan. Cesc’s transfer in the Italian Serie A is an older dream of Galliani (AC Milan’s President), who has decided to act somehow in this case. Thus, the Milanese are putting on table a boggling offer: 35 million euro, plus Flamini and Emanuelson.

Transfermarkt.de, website specialized in transfer rates, are rating the two at 17.5 million euro totally (Flamini – 9.5 million, Emanuelson – 8 million). The offer from AC Milan, of 52.5 million euro is far above than Barca’s, which has bid 37 million euro. Moreover, the Italians are offering even more than Wenger wants in exchange of his captain Cesc Fabregas: 45 million euro, informs the press in Italy.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Јас лично нејќам да го дајме Емануелсон, ама ајде нека биди :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Според италјанските весници Кориере дел Спорт и Газета Дело Спорт Мистер Х бил пронајден и тоа бил Монтоливо со самото доаѓање на Лазари во Фиорентина големи се шансите тој да премине во Милан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom