Сомови во велешкото езеро Младост

Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
:)

ако имало приказни дека во Младост живееле големи/огромни сомови, немора да значи и дека детето го повлекло истото ..може се заплеткало во нешто ..на 9 годишно дете, што и да му се случи, се му е крив НЕКОЈ, а не НЕШТО! ..
Можно е све.ама па рана од што че има?

Имам чуство дека Апокалипто че не брише ама ајде :)
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
и ја не веруам дека тоа е сом !! тоа шо го каснало детето може е нешто друго !?
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Ама... стави количина отров за да убие сомови, а што ќе кажат на тоа луѓето?

Имам слушнато дека има доста големи сомови по нашите езера. Сум слушала и за Младост и за Тиквешко.
А Младост некако ич не ми е убаво за капење, водата е ко жабокречина.:confused: Трски на сите страни, калливо...
А сомовите да лапаат секое лето по некој чоек шо ќе речат?
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
110
Поени од реакции
32
Ова за детето е чиста лага...јас на велешко сум израснат и таму сум секоја година, тоа се има пикнато у шаорот и како нема нешто да го потегне се има испозаплеткано и пресечено од трските, но пред неколку години кога се удави човек кај браната дојдоа нуркачи ако не се лажам од хрватска да го бараат телото..но коа испаднаа тие беа пребледени ахахахах кажаа дека колку одиме подлабоко водата е се потемна и потемна и дека тоа не било добар знак и дека на дното на езерото имало огромни риби кој биле полу скапани, но сепак живи и кој неможеле да се движат само лежеле и чекале плен вероватно..
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
А сомовите да лапаат секое лето по некој чоек шо ќе речат?
Огромните сомови се закотвени во дното на езерото тие се хранат шмукувајки !! неможат да се помрднуваат оти се многу тешки !! :S бар така имам слушнато !!
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Огромните сомови се закотвени во дното на езерото тие се хранат шмукувајки !! неможат да се помрднуваат оти се многу тешки !! :S бар така имам слушнато !!
можи некој ќе занурка како и самото дете ете го ПРЕЛАПАЛО нешто за ногата :P така да се можи да се случи него денеска ногата утре можи цел ќе го нема
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
покренете инцијатива бе ..нека ви го прочешлаат езерото ..какви Македонци,Словени,Хрвати ..викнете некои светски екстремни риболовци кои едвај чекаат таква прилика,и авантура :) а не овие каурдс ..ако им е темно,има рефлектори е*аго ..
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
А сомовите да лапаат секое лето по некој чоек шо ќе речат?
Ако ставиш отров во вода, ја правиш отровна за сите-за сомови, за сите други риби и животинчиња, па и за луѓето.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
покренете инцијатива бе ..нека ви го прочешлаат езерото ..какви Македонци,Словени,Хрвати ..викнете некои светски екстремни риболовци кои едвај чекаат таква прилика,и авантура :) а не овие каурдс ..ако им е темно,има рефлектори е*аго ..
Како оној на дискавери шо беше(му го заборавив името)
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Ако ставиш отров во вода, ја правиш отровна за сите-за сомови, за сите други риби и животинчиња, па и за луѓето.
А вака постои опасност за луѓе да не можат да влезат во вода -_-' , чајре освен да се убијат тие сомовите и да се истргаат, ако веќе има? Ти иди некоја идеја на памет , па да крениме петиција од сите градови и до Грујо едно писмо да се заврши работава? :)
--- надополнето: Jul 16, 2011 12:01 PM ---
Како оној на дискавери шо беше(му го заборавив името)
Тој на дискавери има мадлаци сегде оди во реки и има фатено сом мислам од 130 кг , го имам гледано ама не ми текнува како се вика :S , претежно сомови лови
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
110
Поени од реакции
32
а зошто па да ги убиеме? коа ништо лошо не напраиле :D нека си ги нека кулираат доле у темницата :D
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
А вака постои опасност за луѓе да не можат да влезат во вода -_-' , чајре освен да се убијат тие сомовите и да се истргаат, ако веќе има? Ти иди некоја идеја на памет , па да крениме петиција од сите градови и до Грујо едно писмо да се заврши работава? :)
--- надополнето: Jul 16, 2011 12:01 PM ---

Тој на дискавери има мадлаци сегде оди во реки и има фатено сом мислам од 130 кг , го имам гледано ама не ми текнува како се вика :S , претежно сомови лови
богами чоек за такви работи, треба да има кохонес ..ја као девоче, страв ме е да влезам у нешто подлабоко од 5-6 метри :D да не збориме од 10 па нагоре -.-
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
па да го викнеме !! шо викате !! иначе коа ке влезеш 3 метри под вода !! ништо не се гледалоо !! а езеро велешко е над 15 метри !! а замислете коа ке бидете 15 метри под вода па ни рефлектори нема да ви помогнат ! е за ваков ризик не се изложуваат светските нуркачки екипи !! :S
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
па да го викнеме !! шо викате !! иначе коа ке влезеш 3 метри под вода !! ништо не се гледалоо !! а езеро велешко е над 15 метри !! а замислете коа ке бидете 15 метри под вода па ни рефлектори нема да ви помогнат ! е за ваков ризик не се изложуваат светските нуркачки екипи !! :S
ебаго не се гледа ништо како се гледа во Шкотска ко го барале НЕСИ животничето , друже пролистај за мистерии ваму таму ќе видиш нека не ве вапцуваат овде ко за Велигден...
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
па да го викнеме !! шо викате !! иначе коа ке влезеш 3 метри под вода !! ништо не се гледалоо !! а езеро велешко е над 15 метри !! а замислете коа ке бидете 15 метри под вода па ни рефлектори нема да ви помогнат ! е за ваков ризик не се изложуваат светските нуркачки екипи !! :S
они се тренирани за вадење на луѓе од води, а не у нашиов случај, "џиновски" сомови.. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom