Која е разликата?

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
абе...будали типови....хихихихихихихихи.......
А ти не би потпаднал под такво ,,види ја дрољава,, влијание?
Не ти се случило?
Веруваш дека нема да ти се случи?

Има шанси заради вакви размислувања да гориш на клада, знаеш, од мажјаците околу тебе ;)
 
Член од
24 април 2011
Мислења
300
Поени од реакции
162
ама што има врска кога ќе се плеснеме.....дали одма... дали после 3 месеци.......што има врска со кого се плеснала......пред мене.......битно е додека е со мене дали само со мене ќе го прави тоа........Дроља е тежок збор........
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
ама што има врска кога ќе се плеснеме.....дали одма... дали после 3 месеци.......што има врска со кого се плеснала......пред мене.......битно е додека е со мене дали само со мене ќе го прави тоа........Дроља е тежок збор........
Другар, јас се согласувам со тебе.
Ама ти си ти. Мислиш да не се случуваше тоа што го кажувам, жените санки ќе чекаа 3 месеци а им се плаче од што им се ебе? Не зезај.
И јас се согласувам со тебе - обично девојките бегаат од мажи кои имаат ,,богато женкарско искуство,, односно не ги сфаќаат сериозно и мислат дека типот се обидува да ги искористи. Освен тоа, ако дознаат дека бившата случајно ја изневерил, готово, тој е отпишан засекогаш.

Мене ми е тоа идиотско. Ако бил говедо со бившата, не мора да биде и со мене.

Мојот дечко пред мене беше женскарош, да беше жена ќе беше многу осамена денес. Сите ми викаа - не е за тебе, си се заебала што си со него.
И ете, после толку години, во него нема Ж од женскарош :)

Што значи - сосема е погрешно таквото судење и пресудување....
Ама на кого му зборуваме, знаеш?
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Од тоа да бидеме оставени зошто човекот кој ни бил посебен и драг, одлучил дека сме дрољи зошто сме го послушале својот инстикт и сме имале секс со него....
Ќе бидеш оставена од заостанат глуптар и не знам што толку тажење по таков? Чим има толку заостанати ставови па мора да го лажеш и се преправаш ќе му се покажат и на други полиња во животот и стварно не знам дали вреди преправањето? Уште па другарите му збореле ко да е тинејџер на 15 год, од таков треба бегање што побргу зашто утре може другарите да му речат да си плесне нешто на страна пошто е фенси па и тогаш да ги послуша, нешто што мене ми се има случено да ми сугерира другар а јас во повеќегодишна врска.

Со една од бившите се плеснавме по 3 дена и останавме 2 години, а и ти спомна повеќе примери дека не мора да ја оставиш ако ти „даде“ значи не е секое машко глупо да ја остави таа што му се свиѓа само затоа што „прерано“ му дала :).
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Ќе бидеш оставена од заостанат глуптар и не знам што толку тажење по таков? Чим има толку заостанати ставови па мора да го лажеш и се преправаш ќе му се покажат и на други полиња во животот и стварно не знам дали вреди преправањето? Уште па другарите му збореле ко да е тинејџер на 15 год, од таков треба бегање што побргу зашто утре може другарите да му речат да си плесне нешто на страна пошто е фенси па и тогаш да ги послуша, нешто што мене ми се има случено да ми сугерира другар а јас во повеќегодишна врска.

Со една од бившите се плеснавме по 3 дена и останавме 2 години, а и ти спомна повеќе примери дека не мора да ја оставиш ако ти „даде“ значи не е секое машко глупо да ја остави таа што му се свиѓа само затоа што „прерано“ му дала :).
Нормално, драг Kaiser, дека нема што тука многу за жалење. Ама потенцијално тука можеме да стигнеме и до делот, од кој и ти нели се потресуваш малце - ,,цел,, град зборува за неа.
Поентата е, не што ти или уште неколку чесни исклучоцити мислите.
Поентата е, што повеќето прават.
Заради тоа што повеќето го прават, се случува тоа што се случува.
Јас лично не го сфатив коментарот на дечкото околу молењето, мене никој не ме молел, нит па јас сум молела идиотски ми е. Но тоа што јас не сум од горенаведените, не ја менува таа тажана ситуација :)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Нормално, драг Kaiser, дека нема што тука многу за жалење. Ама потенцијално тука можеме да стигнеме и до делот, од кој и ти нели се потресуваш малце - ,,цел,, град зборува за неа.
Поентата е, не што ти или уште неколку чесни исклучоцити мислите.
Поентата е, што повеќето прават.
Заради тоа што повеќето го прават, се случува тоа што се случува.
Јас лично не го сфатив коментарот на дечкото околу молењето, мене никој не ме молел, нит па јас сум молела идиотски ми е. Но тоа што јас не сум од горенаведените, не ја менува таа тажана ситуација :)
Ама нели рековме се е ок ако не ти донесе болест и не ја збори пола град дека ја поминал, колку и да сме либерални сепак треба да се пази на репутација затоа што нема машко што ќе се одушеви да биде на прием или состанок и да чуе муабети дека еден (или повеќе колеги) претходно му ја „поминале“ неговата избраничка. И ти самата се сложи дека треба да се има усул со кого се легнува а не буквално со секој што ќе побара.

Со други зборови и во задоволството треба да се има мерка за да не се случи активностите денес да ни го зезнат животот утре :).
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Ама нели рековме се е ок ако не ти донесе болест и не ја збори пола град дека ја поминал, колку и да сме либерални сепак треба да се пази на репутација затоа што нема машко што ќе се одушеви да биде на прием или состанок и да чуе муабети дека еден (или повеќе колеги) претходно му ја „поминале“ неговата избраничка. И ти самата се сложи дека треба да се има усул со кого се легнува а не буквално со секој што ќе побара.

Со други зборови и во задоволството треба да се има мерка за да не се случи активностите денес да ни го зезнат животот утре :).
Ете така. Но да се нема двоен аршин - и за мажи и за жени тоа што го пишуваш да важи. За тебе важи - не за сите.
Затоа ни е потешко да ги разбереме, но ние неколку, не ја правиме општата ситуација.
Овие, ебачиштата и невините ја прават.............. ;)
 
Член од
25 ноември 2014
Мислења
4
Поени од реакции
2
Или ако може да се рече, сексот без емоции и сексот со емоции. Има ли некоја голема разлика? Која е разликата :) Како е поубаво со или без емоции?
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.208
Без емоции као, без емоции "подлабоки" од "сакам да те ебам"? Не знам, ретко сум имал таков. Грдо ми е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom