Фан Клуб: Пелистер

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Од селата(екипите од трета,четврта лига од регионот) да напрат "КОМПИЛАЦИЈА" на играчи,гарантирам дека тие фудбалери ќе бидат ПОДОБРИ од многу сегашни првотимци на Пелистер..
За разлика од некои кои живеат на стара слава(не сите,ама добар дел од нив)...,и со ништо не го заслужуваат зелениот дрес...
Треба една 'ГЕНЕРАЛКА"праење,почнувајќи од тн.управа,стручниот штаб,па на крај до играчите..
Да се донесат играчи,кои ќе гинат за клубот,надополнети со нови деца од младинските категории,и Пелистер ќе има солидна екипа за втора лига...
Вака,со овие играчи,со овај тренер.....не тераме далеку....:D
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Гоновски од никаде дојде голман на прва екипа...Пред 3 години почна да брани и одеднаш стана голман на прва екипа ... Така да како шо иди кој стигна заигра за Пелистер , ние да почниме в година ќе бидиме првотимци...Срамота навистина срамота !!
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Уште Пашето нема влезено да потрча....:D
Ко шо тргнала работата во клубот....не ме чуди и него да го клат да игра...
Тандем ќе бидат со КАПИТЕНО:pipi:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.156
Поени од реакции
7.854
Уште Пашето нема влезено да потрча....:D
Ко шо тргнала работата во клубот....не ме чуди и него да го клат да игра...
Тандем ќе бидат со КАПИТЕНО:pipi:
Па за жал така е брат ама кој е крив кога кубот е оставен на милост и немилост кога сите го тргаат газот ....тешко нас ќе биди оваа сезона ако не го земи некој друг клубот со круме се виде даде зеде освен што ни требаат играчи шпиц,средина и голман нај многу ни треба спонзор !
 
Z

ziko bt

Гостин
Уште Пашето нема влезено да потрча....:D
Ко шо тргнала работата во клубот....не ме чуди и него да го клат да игра...
Тандем ќе бидат со КАПИТЕНО:pipi:
За жал нема да ти се исполни желбата :( Пашето за везден си замина од Пелистер и слушав муабети дека можно било да го земат за економ во младински категории во Металург(сепак се работи за стручњак во својата работа па е прилично баран) :D ова второто сеа за сеа е на база на шпекулација :D
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
За жал нема да ти се исполни желбата :( Пашето за везден си замина од Пелистер и слушав муабети дека можно било да го земат за економ во младински категории во Металург(сепак се работи за стручњак во својата работа па е прилично баран) :D ова второто сеа за сеа е на база на шпекулација :D
Џате го прашал од кога почнува преоднио рок за економи, и му рекол, ко ќе потпишиш за Металург, ќе пуштиме понуда да позајмица сместа :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Штом Пашето си замина од Пелистер-ТУРИ МУ ТАКВОТО на враќање во прва лига....:D
Ќе си останиме во Втора Лига бааги време,треба да се задомаќиниме...
Со ваква поставеност на клубот и Втора Лига е преголем залак...:tapp:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.156
Поени од реакции
7.854
Недела, 17.07.2011
17:30 h Напредок - Пелистер


Некни наместо со тие руфеја или као беа одиграа утакмица меѓу себе прв со втор тим :D


 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
На пријателските зедовме појќе "бодој" отколку цела ланска сезона...:D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не ми се верува на какво ниво стигнавме..дури и Пашето си замина од Пелистер..со ваква (не)политика на клубот како што вели Томас и втора лига е голем залак па ништо чудно за некоја година и против Велешта во регионот да играме..веќе го допревме дното..како и Пелистер така и Македонскиот фудбал!
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Најлошо е шо НИКОЈ ОД МОЌНИЦИТЕ(било директори,политичари,новопечени богаташи,стари лопужи и остала багра полна се кеш):D во градот не покажува ни НАЈМАЛ интерес за фудбалот....
Тука ќе биди пропаста на фудбалот во Битола....
Ете и Македонија ЃП испадна во 4та лига,ама си се вратија брзо...па ете ги догодина во прва лига...
А ние неаме мрднато ни 1милиметар напред последните 3 сезони....
Од прославата за пласманот во куп на уефа,и парадирањетто на Двојче,Милошски низ Широк Сокак...јадењето ражничи и локањето на пиво....:D
Оттогаш поминаа цели 3 години,клубот дојде на ова дереџе....и полошо е шо нема никаква најава за подобрување....:tapp:
Останва да се надеваме дека ќе имаме каква таква шанса во втора лига,барем да не се секираме за опстанок...
Се останото со ваква поставеност на работите е чист бонус....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom