Вардар останува во првата лига!

Дали го оправдувате овој потег?


  • Вкупно гласачи
    124

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Потегот како таков, лично не го оправрувам, меѓутоа мило ми е што ќе можам да го гледам Вардар повторно во Прва Лига.
Ова со менувањето на имињата и честа што многумина го потенцирате, ќе биде бргу заборавено.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
А, Пелистер нема да се фузира? Нели и Пелистер е име во македонски рамки :P Или нема титули како вас, затоа :D
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.732
Поени од реакции
6.381
Абе ако сакате идете и протестирајте пред влада џабе ви е,остануваме прва лига ни се може! Толку душмани на Вардар немам видено,тоа ти е Македонче да јаде гомна на својота гордост која била позната ширум Југославија!
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
А да се фузираме,или како и да се вика со Шкендија, може и лига на шампиони ке играме. :)
Како и да е јас си стојам на моето, и сум против ова.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.933
Јас сум за останување на Вардар во првата лига. И давање лиценца на Ираклис да настапува во нашата лига за да имаат за кој да навиваат душманите на Вардар.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Вардар за време на Југославија бил тим средно добар(од Македонија најдобар) испаѓал и се враќал во прва лига.Најдобрите од Македонија играрале во Вардар најдобрите од Вардар во големата четворка.

А еве кој жарел и палел во Југославија.

Првенство на Југославија.

Вардар не го гледам.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.859
Поени од реакции
72.595
Вардар за време на Југославија бил тим средно добар(од Македонија најдобар) испаѓал и се враќал во прва лига.Најдобрите од Македонија играрале во Вардар најдобрите од Вардар во големата четворка.

А еве кој жарел и палел во Југославија.

Првенство на Југославија.

Вардар не го гледам.
Види поубаво во сезоната 1987 (макар што титулата е добиена по службен пат) ;)
Вардар е единствениот Македонски клуб кој достојно ја претставувал Македонија;)
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Види поубаво во сезоната 1987 (макар што титулата е добиена по службен пат) ;)
Вардар е единствениот Македонски клуб кој достојно ја претставувал Македонија;)
Не се секирај не пратам фудбал од вчера знам за 87 за Панчев и Рингов.
Во рамки на Југославија бил среден клуб.
Тој Вардар со денешниот немат многу заедничко тогаш Вардар бил како репрезентација на Македонија најдобрите играле таму Вардар имал навивачи и од Битола и од Струмица,Штип,Велес.
Денешен Вардар тешко да го врати тоа со вакви потези.
Види и за Победа Прилеп каков клуб бил тогаш и по колку навивачи имал на стадионот.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.889
Поени од реакции
16.129
Вардар за време на Југославија бил тим средно добар(од Македонија најдобар) испаѓал и се враќал во прва лига.Најдобрите од Македонија играрале во Вардар најдобрите од Вардар во големата четворка.

А еве кој жарел и палел во Југославија.

Првенство на Југославија.

Вардар не го гледам.
Aбе и да го гледаш ете.
Таа држава и лига веќе не постои.
А и Вардар си е*а мајката т.е Миравци.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.859
Поени од реакции
72.595
Не се секирај не пратам фудбал од вчера знам за 87 за Панчев и Рингов.
Во рамки на Југославија бил среден клуб.
Тој Вардар со денешниот немат многу заедничко тогаш Вардар бил како репрезентација на Македонија најдобрите играле таму Вардар имал навивачи и од Битола и од Струмица,Штип,Велес.
Денешен Вардар тешко да го врати тоа со вакви потези.
Види и за Победа Прилеп каков клуб бил тогаш и по колку навивачи имал на стадионот.
Имаше доста заедничко, иста беше ситуацијата тука и по осамостојувањето. Дојде Ѕинго на власт и си го намести Силекс да зима титули, а со тоа го упропасти Вардар. Потоа се појави силна Слога, па одново Вардар царуваше се дури не дојде до блокада на сметките.
На крај краева, Вардар е сеуште најтрофеен македонски клуб ;)
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
Имаше доста заедничко, иста беше ситуацијата тука и по осамостојувањето. Дојде Ѕинго на власт и си го намести Силекс да зима титули, а со тоа го упропасти Вардар. Потоа се појави силна Слога, па одново Вардар царуваше се дури не дојде до блокада на сметките.
На крај краева, Вардар е сеуште најтрофеен македонски клуб ;)
Ама Фк.Вардар Скопје, а не овој новиов кој ни го спремат...
 
P

PewDiePie

Гостин
Вардар си остана во прва лига,помирете се. :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.859
Поени од реакции
72.595
Ама Фк.Вардар Скопје, а не овој новиов кој ни го спремат...
Ја наследуваме историјата, незнам што е несфатливо тука?
Треба да се направи мал компромис за да се успее. Едноставно голем број на добивки има за да не се проголта тоа што една година ќе играме под друго име. Кажав за 5 години никој и нема да се сеќава што една година сме се натпреварувале под ова име.
Сите викаат, епа нека си играат една година во втора лига и нека се вратат.
И ги сваќам пошто не се разбираат, ама ти барем како фан на Вардар треба да знаеш дека за една година не само што нема да се вратиме туку и ќе испаднеме од лигата. Целата работа е во губењето на долгот, т.е. со промена во АД...
Мислиш ќе најдевме спонзори ако останевме во втора лига? Седи да не најдеш некој кој ќе плати десетици милиони од чиста љубов...
и мене не ми е сеедно што ова ќе остане како црна дамка во нашата историја, ама искрено ако не го направиме ова Вардар ќе се распадне. Да бирам меѓу успешен Вардар и нешто што за брзо време ќе се распадне, мислам дека изборот е очигледен;)
Требало уште многу години претходно да се реагира во Вардар, а не сега. Штетата е направена, останува да се поправа на овој или оној начин.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
Ја наследуваме историјата, незнам што е несфатливо тука?
Треба да се направи мал компромис за да се успее. Едноставно голем број на добивки има за да не се проголта тоа што една година ќе играме под друго име. Кажав за 5 години никој и нема да се сеќава што една година сме се натпреварувале под ова име.
Сите викаат, епа нека си играат една година во втора лига и нека се вратат.
И ги сваќам пошто не се разбираат, ама ти барем како фан на Вардар треба да знаеш дека за една година не само што нема да се вратиме туку и ќе испаднеме од лигата. Целата работа е во губењето на долгот, т.е. со промена во АД...
Мислиш ќе најдевме спонзори ако останевме во втора лига? Седи да не најдеш некој кој ќе плати десетици милиони од чиста љубов...
и мене не ми е сеедно што ова ќе остане како црна дамка во нашата историја, ама искрено ако не го направиме ова Вардар ќе се распадне. Да бирам меѓу успешен Вардар и нешто што за брзо време ќе се распадне, мислам дека изборот е очигледен;)
Требало уште многу години претходно да се реагира во Вардар, а не сега. Штетата е направена, останува да се поправа на овој или оној начин.
Брат се убаво што збориш ова, ама ако градот толку сака да му помогне на Вардар зашто не го зема претходно,или зашто не финансира во втора лига.Друго што ако и оваа сезона отид како и претходната.Кој гарантира дека ке се врати старото име за 1 година,или долгот ке се расчисти,избрише.Како и да е свесен си и ти и јас дека со ова настана повторно поделба во групата,а тоа не е на добро зашто за последниве години многу напредувавме.Без лутење сепак јас си стојам на своето.А доколку дојде официјално до ова клубот кој го пратам редовно повеќе од 10години,за жал ке отиде во историјата.
поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom