Помош, софтверски проблеми и совети

M

Mr.InF3ction

Гостин
Направив така и еве слика.
Значи тоа не му е лекот.
Па веќе си ги симнал ти. Пробај прво да ги исклучиш целосно. рестартирај но кликни turn off without installing .,,, и после направи како што реков..па види дали ќе се среди.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Пак иста песна.
Пробај вака. Исклучи ги целосно апдејтите. Во Run (Start +R) напиши %windir%\SoftwareDistribution и притисни ок. Избриши се во фолдерот Download и PosRebootEventCashe. Рестартијај. Уклучи апдејт и види дали ќе се среди.
 
A

Auditore

Гостин
Пробај вака. Исклучи ги целосно апдејтите. Во Run (Start +R) напиши %windir%\SoftwareDistribution и притисни ок. Избриши се во фолдерот Download и PosRebootEventCashe. Рестартијај. Уклучи апдејт и види дали ќе се среди.
Во фолдерот Download избришав се, а вториот фолдер го немаше.
--- надополнето: Jun 19, 2011 12:58 PM ---
Долу десно во ќошот побарај иконче со жолто штитче. И отвори го.
Го нема тоа, во тоа е проблемот.
 
Член од
17 февруари 2011
Мислења
775
Поени од реакции
33
Дали е можно да се инсталира дуал OS: на С Windows XP, а на D: Macintosh, и како.
p.s. Win32
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
Програми за враќање на изгубени фајлови?Имаше некои на форумов ама ако имав време да ги барам немаше да прашам :) Поточно ми треба да вратам (ако може) слики од (микро)СД Картичка
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Програми за враќање на изгубени фајлови?Имаше некои на форумов ама ако имав време да ги барам немаше да прашам :) Поточно ми треба да вратам (ако може) слики од (микро)СД Картичка
PowerData Recovery или EASEUS Data Recovery Wizard.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Вака, јас имав две различни програми за спуштање на видеата од youtube ама по некое време и двете ми се заебаа и сеа ниедна не работи. Па ај некој нека каже некоја која сигурно ке работи. Спуштив уште 2-3 ама нешто проблеми излгегуваат.
 
G

GucciMane

Гостин
Вака, јас имав две различни програми за спуштање на видеата од youtube ама по некое време и двете ми се заебаа и сеа ниедна не работи. Па ај некој нека каже некоја која сигурно ке работи. Спуштив уште 2-3 ама нешто проблеми излгегуваат.
Порано кога симињав клипови користев Real Player..откако ке го инсталираш над секое клипче било на јутуб или на друг сајт се појавува ко прозорче и на тоа има download.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Вака, јас имав две различни програми за спуштање на видеата од youtube ама по некое време и двете ми се заебаа и сеа ниедна не работи. Па ај некој нека каже некоја која сигурно ке работи. Спуштив уште 2-3 ама нешто проблеми излгегуваат.
http://www.video2mp3.net/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom