Помош, софтверски проблеми и совети

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.669
Со кој player можам да отворам BluRay филм како диск, и како?
Имам Total Media Theatre 3, KM Player, VLC и слични програми.

Сакам да го отворам цел фолдер да ми го пушти, како што ми дава кога ќе ставам да речеме DVD CD у DVD player.
Со мени и слични остали глупости.
баш пред некој ден ччкав ова... па симнав total media theatre 5 и си го пушти blu ray филмот супер, со се мени и се остало.
имаш горе лево open, open disc folder го наоѓаш фолдерот и тоа е тоа.
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Момци симнав DVDR филм, го отворив преку PowerIso, Најдов МК превод за филмот и сакам да му го убацам ама незнам како. Пости ли некоја програма? Или само да го ставам во еден од фолдерите.

 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Момци симнав DVDR филм, го отворив преку PowerIso, Најдов МК превод за филмот и сакам да му го убацам ама незнам како. Пости ли некоја програма? Или само да го ставам во еден од фолдерите.
Ако мислеше да преводот го залепиш на сликата
Пробај со следната програма за лепење на превод во слика...
Ultra Video Joiner

а ако мислеше само да ти го вчита преводот... разгледај го менито што обично се јавува како прва слика од филмот, обавезно има опција за бирање на превод.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Знае некој дали можам да си ја вклучам УСБ камерата на 64 битна седумка, пошто се убив од барање на драјвер за 7 али никако неможам да најдам.

Инаку станува збор за hantol hw 988... обична камерка од 500-600 денари.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Знае некој дали можам да си ја вклучам УСБ камерата на 64 битна седумка, пошто се убив од барање на драјвер за 7 али никако неможам да најдам.

Инаку станува збор за hantol hw 988... обична камерка од 500-600 денари.
Не ти треба x64 драјвери за тоа. Ќе работат и x32.
 
A

Auditore

Гостин
Ми треба помош околу инсталација на Windows Live Messenger 2009.
При стартување на инсталацијата, чекам 1 минута и ми излегува ова:
Клик!!!
А конектиран сум на интернет.
Знае ли некој што е проблемот?
 
A

Auditore

Гостин
Тоа погоре го средив благодарение на Steam, сега ме интересира како можам да пуштам да ги инсталирам апдејтите за ОС кои се симнале автоматски, затоа што при гасење на пц-то се покажува тоа знакче и пишува дека треба да се инсталираат апдејти, но проблемот е во тоа што веќе 2 апдејта пројдоа и страв ми е сега да не го закачам она Windows Genuine Advantage Tool, тазе форматирано ми е пц-то, затоа.
Користам ХП.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Вака, јас имав две различни програми за спуштање на видеата од youtube ама по некое време и двете ми се заебаа и сеа ниедна не работи. Па ај некој нека каже некоја која сигурно ке работи. Спуштив уште 2-3 ама нешто проблеми излгегуваат.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Тоа погоре го средив благодарение на Steam, сега ме интересира како можам да пуштам да ги инсталирам апдејтите за ОС кои се симнале автоматски, затоа што при гасење на пц-то се покажува тоа знакче и пишува дека треба да се инсталираат апдејти, но проблемот е во тоа што веќе 2 апдејта пројдоа и страв ми е сега да не го закачам она Windows Genuine Advantage Tool, тазе форматирано ми е пц-то, затоа.
Користам ХП.
Деактивирај ги апдејтите..
--- надополнето: Jun 19, 2011 12:01 AM ---
Moze nekoj da mi kaze koja cena se dvizat USB - WiFi stikovite so internet i kade mozam da najdam.
Ги има во One i T-mobile, порано се движеа од 3000- 5500. Сега може цената е променетна.
 
A

Auditore

Гостин
Деактивирај ги апдејтите..
--- надополнето: Jun 19, 2011 12:01 AM ---

Ги има во One i T-mobile, порано се движеа од 3000- 5500. Сега може цената е променетна.
Добро ќе ги деактивирам, но како би ги инсталирај тие, она кастом инстал, да бирам кој апдејт да го снимам.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Добро ќе ги деактивирам, но како би ги инсталирај тие, она кастом инстал, да бирам кој апдејт да го снимам.
Десен клик на My Computer>Properties> Automatic updates>Notify me but don't bla bla bla
Или од Control Panel > Automatic Updates и пак итото.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Добро ќе ги деактивирам, но како би ги инсталирај тие, она кастом инстал, да бирам кој апдејт да го снимам.
Мислам дека кога ќе ги деактивираш тие ќе се изгубат. Но, во спротивен случај иди во Control Panel- Windows update барај таму мора да има нешто. Ќе ти пратев слики, ама користам 7-ца. Позз
 
A

Auditore

Гостин
Дечки, изгледа не се разбравме, мене апдејтите ми се симнати, треба да се инсталираат сега, ама несакам автоматски да се снимаат, туку сакам мануелно.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Дечки, изгледа не се разбравме, мене апдејтите ми се симнати, треба да се инсталираат сега, ама несакам автоматски да се снимаат, туку сакам мануелно.
Aj иди таму каде што ти реков и прочитај. Пишува Notify me but don't AUTOMATICALLY DOWNLOAD OR INSTALl them. Што значи сам ќе одбереш кои да ги симне и кои да ги иснталира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom