Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
отекување на стомакот...:)
ајде бе? сериозен си за ова или ме заебаваш?
значи прашувам сериозно зашо си иам мука. :) ако ти е до заебанција имаш ЧДА таму дупи ги лченовиве немој овде :)
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
ајде бе? сериозен си за ова или ме заебаваш?
значи прашувам сериозно зашо си иам мука. :) ако ти е до заебанција имаш ЧДА таму дупи ги лченовиве немој овде :)
:) хехе...ок де се зезав малце ништо лошо....па знаеш како кажуваат за симптомите...повраќање, губење свест по малце, нормално не и доаѓа периодот :)....најдобро некое девојче нека се истакне како по упатено во оваа тема...(y)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
СЕА озбилно претходниот пост занемарете го нема врска нешо ко у криза бев и се попалив само, за 2 дена више нема ништо.Сеа озбилно.има едно девојче помало од мене 1 година и сеа со исти афтобус идеме ама ретко се глеаме зш различна смена сме ,ама битно е шо мислам дека ми се свиѓа (сигурен сум).У афтобус коа ќе ја ѕирнам и она ќе ме види и ќе свртиме поглед , исто ми го има кажано и другар. И немам кажано ни еден збор до сеа , зс мислам се дека ќе испаднам лош ,значи вака сум немал проблем не сум се срамел а сеа мислам дека че заебам нешо . Ја аднав на фб ама најглупо нешто ми е тоа фб курчење и лажно претсттавување и глумиш дека имаш муда.
NEED HELP :unsure:
Направи најнормален муабет,поздрави се добиј ја нејзината доверба.Секогаш со насмевка во лицето и гледај и ги очите.Биди искрен со нејзе не ја форсирај од почеток.Секоја девојка сака искреност и отвореност.Праќај и погледи со очите види што има во нејзините очи.Таа е заинтересирана но ти биди тоj што се прави незаинтересиран и прави нормален муабет и малку комплименти и ако биде биде ако не иди на друга.
 
Член од
25 октомври 2009
Мислења
28
Поени од реакции
1
Направи најнормален муабет,поздрави се добиј ја нејзината доверба.Секогаш со насмевка во лицето и гледај и ги очите.Биди искрен со нејзе не ја форсирај од почеток.Секоја девојка сака искреност и отвореност.Праќај и погледи со очите види што има во нејзините очи.Таа е заинтересирана но ти биди тоj што се прави незаинтересиран и прави нормален муабет и малку комплименти и ако биде биде ако не иди на друга.
абе брат не сум ја запустен сељак ти кажувам дека незнам како да и почнам моабет она увек е со сестра и и другарките а преку фб постирав горе зашто несакам , дајте некоја финта нешто ај помогнете tnx фала како и да е :D:ROFLMAO:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Собери храброст и почни најнормален муабет.Микс на малку комплименти и погледи и твоја е.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Како да не....ако има правило тогаш секој ќе ја легне секоја женска....едноставно ке си правиш нормален муабет со неа и ќе осетиш дали има позитивни сигнали или не...и тоа е...ако бива арно, ако не пак арно...
 
Член од
17 јуни 2011
Мислења
10
Поени од реакции
3
Здраво до сите Членови.Како некои луѓе и јас си имам еден голем љубовен проблем.Затрескан сум по една девојка ама многу сум срамежлив.Незнам како да ја придобијам.Ве молам за помош оти ако вака продолжам незнам што ке стане со мене :)
 
G

GucciMane

Гостин
Здраво до сите Членови.Како некои луѓе и јас си имам еден голем љубовен проблем.Затрескан сум по една девојка ама многу сум срамежлив.Незнам како да ја придобијам.Ве молам за помош оти ако вака продолжам незнам што ке стане со мене :)
Кажи и дека имаш трактор, 100% ке те засака.
 
S

StormRage

Гостин
Здраво до сите Членови.Како некои луѓе и јас си имам еден голем љубовен проблем.Затрескан сум по една девојка ама многу сум срамежлив.Незнам како да ја придобијам.Ве молам за помош оти ако вака продолжам незнам што ке стане со мене :)
епа друже balls of steel... најди начин да го скиниш срамот иначе тешко...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Кажи и дека имаш трактор, 100% ке те засака.
За сеирџиски коментари во сериозни теми се добива бан. Размисли во иднина, пред да треснеш нешто како „кажи и дека имаш трактор“.
Одмори сега некој ден, ќе имаш доволно време да размислиш за постапките.

Останатите, продолжете со дискусијата, но внимавајте да дофрлањето „досетки“. Има цел подфорум наменет за тоа, се вика „Чек дис аут“.
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
Здраво до сите Членови.Како некои луѓе и јас си имам еден голем љубовен проблем.Затрескан сум по една девојка ама многу сум срамежлив.Незнам како да ја придобијам.Ве молам за помош оти ако вака продолжам незнам што ке стане со мене :)
Види друже, срамежливоста е недостаток на храброст. Биди храбар, пријди и на девојката и заборави на срамот. Прво, се познавате лично? (ако не се познавате, мора да се запознаеш со неа и да и дадеш до знаење дека ти се допаѓа)
Второ и многу важно! Како разговараш со твоите пријатели? Девојката не е ништо посебно и таа е човек. Не се очекува од тебе да направиш којзае какви нешта за да влезеш во муабет со неа. Разговарај со неа како со другар што би разговарал. За секојдневни теми. пр. можеш да ја прашаш како и поминал денот? (обично девојките така се разборуваат и почнуваат да раскажуваат за тоа како се разбудиле, кај биле на шопинг и т.н. Тука ти е шансата, од сите нешта што ќе ти ги каже почнуваш да го развиваш разговорот) Најважен е разговор да си направите, нормален. Само без шмекерски финти, со кимнувања, праќање на бакнежи без врска и немој да ја зјапаш. Нападно е, а и не е културно. Немој многу да ја прашуваш за другарки зошто може да помисли дека се интересираш од некоја нејзина другарка а не од неа. Немој да развиваш муабет за училиште или за факултет, тоа во многу случаеви е лошо зошто кој сака да збори за оценки и професори кога излегол да се забавува. Со тие муабети влегуваш во групата на здодевни и обични машки.
Има една поговорка: Кој прв до девојката нему женска! Затоа не чекај многу, да не ти ја фати некој друг. Не се плаши и пријди.
За на крај да ти кажам, и да те корпира (што не ти го посакувам) подобро да речеш: пробав, отколку требаше да пробам!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Кажи и дека имаш трактор, 100% ке те засака.
Всушност, ова и тоа како може да биде сериозен совет. Зошто?

Секоја девојка, сака оригинален пристап кон неа. Сигурно дека ако пријдеш со зборовите, „маче шо ќе се напиеш од мене“ нема да постигнеш спектакл бидејќи ќе бидеш ист како и сите други. Ама муабетот „Имам трактор, сакаш да се запознаеш со мене?“ е муабет којшто ќе ја насмее.

Така што, токму тоа и употреби го, „Маче имам трактор, орам нива за саат ипол после тоа сум ladies man“. :) Дополни со „лажам, немам трактор, ама неам ни нива, работам у рудник“ и завршена работа.

Поентата е да не биде секојдневно и досадно. Е сеа ако е некоја дебил девојка, не ти палат реченици, само кеш. У тој случај и не мораш да збориш ништо.
 
Член од
17 јуни 2011
Мислења
10
Поени од реакции
3
Фала за советите.Ке се обидам да го направам ова што ми кажавте.ТNX Уште еднаШ!!! :D
 
T

Torchyrus

Гостин
Всушност, ова и тоа како може да биде сериозен совет. Зошто?

Секоја девојка, сака оригинален пристап кон неа. Сигурно дека ако пријдеш со зборовите, „маче шо ќе се напиеш од мене“ нема да постигнеш спектакл бидејќи ќе бидеш ист како и сите други. Ама муабетот „Имам трактор, сакаш да се запознаеш со мене?“ е муабет којшто ќе ја насмее.

Така што, токму тоа и употреби го, „Маче имам трактор, орам нива за саат ипол после тоа сум ladies man“. :) Дополни со „лажам, немам трактор, ама неам ни нива, работам у рудник“ и завршена работа.

Поентата е да не биде секојдневно и досадно. Е сеа ако е некоја дебил девојка, не ти палат реченици, само кеш. У тој случај и не мораш да збориш ништо.
У тој случај уместо фергосонче за орање мала нива за пола саат , и кажеш дека имаш џондер и дека ораш цела ден ко ненормален , ама ќе и кажиш дека утре дента праиш пауза и дека си слободен цела ден да и го посветиш нејзе , па дури и ако сака да се возите со џондерот низ градот :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom