Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

Статус
Затворена за нови мислења.
М

Мартин`

Гостин
1. Зошто новинарката не го пријавила ова во полициска станица ?
2. Се наведува само новинарка од некоја телевизија која е таа телевизија поточно и новинарка ?

Искрено се надевам дека ова е дел само од вчерашната прљава кампања и дел од она против Влада, ако е вистина тогаш страшно.. треба оној што го претепал да скапе во затвор, зошто во нормална држава ова не треба да се случува!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Име: Даниел (неофицијално)
Океј прочитав дека се вика Даниел и дека имал 23 години,да не дознал Дарк од каде е поточно од Ѓорче дечкото,да не го знам затоа :)

Ова Алфиве проклети треба да се укинат,и јас како дечково ќе го јадев за малце лани,ама среќа беше разбран малку тој кретенот од Алфа.
Сеа на чоек да му излезе асално да излезе во град ццц..
 
Г

Грејвдигер

Гостин
1. Зошто новинарката не го пријавила ова во полициска станица ?
2. Се наведува само новинарка од некоја телевизија која е таа телевизија поточно и новинарка ?

Искрено се надевам дека ова е дел само од вчерашната прљава кампања и дел од она против Влада, ако е вистина тогаш страшно.. треба оној што го претепал да скапе во затвор, зошто во нормална држава ова не треба да се случува!
Дали стварно мислиш дека некој би си играл и би пуштал ваква новост за да ја оцрнува власта?
Знаеме дека не е прв пат алфите да тепаат кој најдат, што има тука сега да мешаме Влада и политика...

Пријавено е во полиција и на НетПрес има изјава.
 

bootboy

Skopje Bootboys!!!
Член од
29 декември 2008
Мислења
624
Поени од реакции
346
Добро, дали момчево било со некој таму? Сигурно има сведоци кои го познаваат, да кажат што точно се случило...
Ако некој близок потврди дека навистина бил претепан од Алфи, а овие се обидуваат да замачкаат - тогаш ќе има сериозни проблеми.
Има сведоци, мој пријател бил на лице место и видел се што се случило. Пријавено е од негова страна во полиција и К.Т., дадено е изјава за се точно како било. Другите што исто така биле сведоци не сакале да дадат изјава од страв, алфашот почнал да им се заканува на тие што биле на лице место и точно пред да дојде К.Т. типот си отишол. Не ми е јасно само зашто ниеден медиум не го изјави ова!?
 
М

Мартин`

Гостин

Дали стварно мислиш дека некој би си играл и би пуштал ваква новост за да ја оцрнува власта?
Знаеме дека не е прв пат алфите да тепаат кој најдат, што има тука сега да мешаме Влада и политика...

Пријавено е во полиција и на НетПрес има изјава.

Искрено се е можно од нашите 'новинари' а на некој медиум пишуваше дека не е пријавено затоа.

Има сведоци, мој пријател бил на лице место и видел се што се случило. Пријавено е од негова страна во полиција и К.Т., дадено е изјава за се точно како било. Другите што исто така биле сведоци не сакале да дадат изјава од страв, алфашот почнал да им се заканува на тие што биле на лице место и точно пред да дојде К.Т. типот си отишол. Не ми е јасно само зашто ниеден медиум не го изјави ова!?
Е чим е пријавено веќе е друго, се надевам ќе го казнат на максимална казна припадников на Алфи-те!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Има сведоци, мој пријател бил на лице место и видел се што се случило. Пријавено е од негова страна во полиција и К.Т., дадено е изјава за се точно како било. Другите што исто така биле сведоци не сакале да дадат изјава од страв, алфашот почнал да им се заканува на тие што биле на лице место и точно пред да дојде К.Т. типот си отишол. Не ми е јасно само зашто ниеден медиум не го изјави ова!?
Зошто уште се зафатени со броење гласови. Срамота, од алфиве покретенски народ нема, ќе ти се сипат за некоја глупост а кај што треба - ги нема.
И се надевам дека ако го казнат нема да е само 15 % од плата.
 

Cannabinoid

Cannabinologist, MMD
Член од
18 јануари 2008
Мислења
597
Поени од реакции
466
Страшна работа. Лесна му земја. :(
Сега можеби е момент да ги емулираме Грците во нивните масовни протести по убиството на малолетникот пред година-две...

Ова не смее да се заташка ниту пак алфистата да помине неказнето!
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Абе овој данчо наркоманот комшија ми да не е? презиме нешто ако добиете пратете ми пп
 

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
Страшна работа. Лесна му земја. :(
Сега можеби е момент да ги емулираме Грците во нивните масовни протести по убиството на малолетникот пред година-две...

Ова не смее да се заташка ниту пак алфистата да помине неказнето!
овца народ е овца народ :)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Треба кратење на крилата на тоа алфите.
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
сега тргам накај фонтана мора да се крене барем 1/4 од грците што направија.
ACAB
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.348
Нека постира некој слика ако иде таму, да видиме што се случува...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Пишав на другана тема за ова, голем дел од Алфиве се од претходните „лавови“, поранешни багабонти и фраери у маало со грамажа на мозок колку половина лажица шеќер, усовремена верзија на „аскерите“, служат само за тепање. Може да те утепа и око да не му трепне (а ете тоа и буквално се случило, за жал).

Колку што сум запознаен, дури и при ваков случај, при смрт, овие одговараат со одредено ниво на „привилегии“ пред суд.

Но, искрено, не би бил изненаден и доколку ова е малку преисценирано за политички цели.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Сеа на чоек да му излезе асално да излезе во град ццц..
го утна малце али ваљда сакаше да кажеш нешто као "страв да ти е во град да излезеш"

се додека не си познат бељаџија, немаш гајле.не се до толку алфите да бркаат/тепаат мирни луѓе.
а сомнителни, само претресуваат и замараат со саати :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom