Автомобили во размер

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
ми се свиѓа мекларенов , ја имаш видено Зондата R од AutoArt , преубави се .... :)
Да, да, како не сум ја видел, ама тоа за мене ке остане само сон, не знам дали си ја заприметил цената од 287$ :nesvest:
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Знаеш што? Оваа твојата кола е во размер 1/24 а јас работам со 1/18 и држачите се различни (немам за да видам како се), најубаво е ти да сликнеш неколку добри слики па да видиме што може да се направи. Инаку тие помалите коли (1/24) се ептен лесни за средување него ли овие поголемите.
Во моментов не е при мене колата да ја сликам, а треба да ставам некои сликчиња од колекцијата. Викендов ако стасам ќе прикачам.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Ok си е цената на ферарито, види му размер 1/8:vozbud:

--- надополнето ---

Во моментов не е при мене колата да ја сликам, а треба да ставам некои сликчиња од колекцијата. Викендов ако стасам ќе прикачам.
Е па ај кога ке можеш прати па ке видиме што може да се направи.

--- надополнето ---

ML 55 AMG 1/18 Maisto, сменети бандажи од Range Rover Sport, издуви со по две цевки.





 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Хех, го имам истиот ML.
Каде ги чуваш моделите? Мора да ги заштитиш оти правта ги убива. Ако немаш витрина за нив, чувај ги во кутија за да не се полнат прав.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Убаво што ја најдов темава. дали од овие маливе колички во размер можам низ скопјево да најдам рено твинго? другарче е изгорен за вакво нешто па ако најдам некаде би му зел едно..
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Хех, го имам истиот ML.
Каде ги чуваш моделите? Мора да ги заштитиш оти правта ги убива. Ако немаш витрина за нив, чувај ги во кутија за да не се полнат прав.
Искрено порано имав полици каде ги чував и гланцав секоја недела но откако се преселив ги чувам ваму таму и затоа се лом, некои од колите сеуште не сум ги донесол од ''старата дома'' зошто немам кај да ги чувам, нели, е таму има Autoart, Kyosho, Ertl. Ке ги сликнам и нив па ке ги видите.

--- надополнето ---

Убаво што ја најдов темава. дали од овие маливе колички во размер можам низ скопјево да најдам рено твинго? другарче е изгорен за вакво нешто па ако најдам некаде би му зел едно..
Renault Twingo RS прави Bburago во 1/24 размер, побарај во КРШ во ГТЦ или Рамстор.

 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Во моментов во тек ми е средување на собата, па сакам да правам и полици па да ги извадам од кутиите моделиве и да стојат како украс на полиците.
Слаб сум со идеи за како да изгледаат полиците, ако е некој расположен, слободно нека даде предлог какви да бидат... од што материјал да ги правам, како да изгледаат, слика некоја како пример, што и да е...
Малце ми е страв за од прашина што ќе збираат, а и да не се случи да падне некое па лом да се стори.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Во моментов во тек ми е средување на собата, па сакам да правам и полици па да ги извадам од кутиите моделиве и да стојат како украс на полиците.
Слаб сум со идеи за како да изгледаат полиците, ако е некој расположен, слободно нека даде предлог какви да бидат... од што материјал да ги правам, како да изгледаат, слика некоја како пример, што и да е...
Малце ми е страв за од прашина што ќе збираат, а и да не се случи да падне некое па лом да се стори.
Јас на пример имав оние обични полици од иверица а колите стоева така наредени една до друга, пред задните тркала им ставав тенок дуплофан (двострана самолеплива лента) и не мрдаа. Ги гланцав секоја недела а прашината ја чистев со една голема мека четка за шминка која ми ја предложи сестра ми :D и вистина вршеше работа.
Сега ми се ваму таму по соба ставени и полни прашина што се гледа од приложените слики :rolleyes:.

Мое мислење најдобро е некој голем плакар со полици и стаклени врати, барем така гледам по странскиве форуми, малку поскапо ама ке си ги заштитиш колите и ке траат долго. Поздрав.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Еве 1/18 Peugeot 307 WRC од Mondo Motors, мислам, беше WRC додека не и ги извадив спонзорите со ацетон. Сакам ''street'' верзија. Колава е исто така во процес на доработка, следи турбо, интеркулер, многу детали под хаубата, планирам и нов издув. Ке видиме што ке испадне :D













 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
55
Поени од реакции
9
daj kazete kaj mozam da najdam burago koli od tie sto se okolu 600 denari neznam koj razmer se sakam da si napravam kolekcija kako mal imav edno bmw 3 metalik plavo mnogu bese ubavo ama mu ebav majkata:(
--- надополнето: May 31, 2011 12:54 PM ---
fala od napred a moze i od pozadi hh:D
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
daj kazete kaj mozam da najdam burago koli od tie sto se okolu 600 denari neznam koj razmer se sakam da si napravam kolekcija kako mal imav edno bmw 3 metalik plavo mnogu bese ubavo ama mu ebav majkata:(
--- надополнето: May 31, 2011 12:54 PM ---
fala od napred a moze i od pozadi hh:D
Во КРШ во Рамстор или ГТЦ, а имаш и по Веро и Тинекс маркетите. Инаку размерот ти е или 1/24 или 1/32.
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
55
Поени од реакции
9
Во КРШ во Рамстор или ГТЦ, а имаш и по Веро и Тинекс маркетите. Инаку размерот ти е или 1/24 или 1/32.
fala bev vo ramstor ama ne najdov burago imase nekoi drugi i od pomalite bea
--- надополнето: May 31, 2011 1:37 PM ---
toa sto go imav bese m3 mi tekna sega so spojler bese :)
 
С

Спенсер

Гостин
daj kazete kaj mozam da najdam burago koli od tie sto se okolu 600 denari neznam koj razmer se sakam da si napravam kolekcija kako mal imav edno bmw 3 metalik plavo mnogu bese ubavo ama mu ebav majkata:(
--- надополнето: May 31, 2011 12:54 PM ---
fala od napred a moze i od pozadi hh:D
И по бензискиве провери :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom