Велес

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.487
Поени од реакции
28.838
на базенот освен турбо фолк ѕвезди и некои ефтини пејачи ништо друго незнаат да напраат. само дење е интересно да се пошлапкаш малце.:kesa:
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Razorblade Kiss Нема да вратам оти има тема слаткаристика не е убаво овде да се ошкаме :)

на базенот освен турбо фолк ѕвезди и некои ефтини пејачи ништо друго незнаат да напраат. само дење е интересно да се пошлапкаш малце.:kesa:
Абе дуле и коки може да дојдат по незнам кој паат, по 100ти пат може, а може и врчак по 200ти пат. :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
минатата година освен дуле и коки друг не дојде хахах идеа и други од вие тамара,врчак од таа компанија загреови :)
 
C

cige

Гостин
Но е. :) Досега не издал цд за некоја продуцентска куќа,се прославил низ клановите со демо снимките,автоматски, сите оние кои ќе напраат спот/песна која би се вртела по радио и тв каналите/издадат албум првенец,се сметаат како дебитанти.
http://www.krigla.net/index.php/statii/novosti/832-slatkaristika-budalo
http://backstage.com.mk/daily/slatkar-ke-promovira-album
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Оти бе со па вие одма не ви чини....тој базен е направен за да им се ќарат парите на дечињата....како преку ден така и навечер....така да не очекувајте на базенов да ви ги донесат Riblja Corba или слични...:smir:
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
тоа да видиш
абе у велес можеш да приметиш многу деца шо влегуваат у раперски филм или некој техно филм или слично
секој од различна причина
ама сите се опиваат на турбофолк
најновата песна шо е хит во велес е Шемса Сујакович - Узми га уснама
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
тоа да видиш
абе у велес можеш да приметиш многу деца шо влегуваат у раперски филм или некој техно филм или слично
секој од различна причина
ама сите се опиваат на турбофолк
најновата песна шо е хит во велес е Шемса Сујакович - Узми га уснама
Тоа е тоа брат треба ама коа ке се опиеш на турбо најубаво си поминуваш, затоа на турбо се опиваат, инаку никој во велес не слуша турбофолк хехе.
А инаку за песнава и пејачката првпат слушам!
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
тоа да видиш
абе у велес можеш да приметиш многу деца шо влегуваат у раперски филм или некој техно филм или слично
секој од различна причина
ама сите се опиваат на турбофолк
најновата песна шо е хит во велес е Шемса Сујакович - Узми га уснама
и ЕМО стил баце...коа ќе видам осмооделенци,па и средношколци со шишки пуштени,ушите клемпави,и жалат што живеат,ми се повраќа...
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.487
Поени од реакции
28.838
оти ние не се занесувавме по емо стил кога ние бевме осмо?
добро неможам да речам дека немало лоши клонови на еминем...:kesa:
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
и ЕМО стил баце...коа ќе видам осмооделенци,па и средношколци со шишки пуштени,ушите клемпави,и жалат што живеат,ми се повраќа...
е е е , да си ми жив, емовци многу се накотија по градов бе многу нервоза ме фаќа, уплаф ме фаќа :smir:
јас знам коа бевме ние осмо имаше на шо да се ложиме ама никој или ретко кој претеруваше, се знае кој стилк до каде оди, а сеа маливе се натпреваруваат кој повише да забега за да го гледаат повише, центар пажња да биде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom