Велес

M

**MEMORY**

Гостин
Темава е за Велес ама вие ја свртевте кај младинскиов па ај и ја да чкртнам некој збор. Јас сум само 19 години во градов, 10 години немав отидено надвор од мое маало, после шеткав до ваму-наму, шо значи дека градов целосно го запознав во изминативе 4-5 години.
Младински не е тоа што беше поради тоа што луѓето, како насекаде, па така и во Велес се сменија за 360. Сега цела шема ја гледаат по кафичи-мафичи, па за некој е дури и брука да се симне во младинскиот парк...... а оние што си го посетуваат паркот, во очите на другите се само луѓе што немаат 2 чисти од животот..... Баш пред некој ден минев таму и гледам една екипа си седнале на земја, гитарче, музиче, до нив некое пивце и уште нешто што нема потреба да го спомнам... Колку се восхитив на таа глетка, уживав само што ги гледав... и тука настапија моите искомплексирани другарки со коментар од типот "Диќ, мршиве гледај ги шо праат"... ми го скршија филмот на 100 делови ама таква е младинава - покварена до коска.
Дека нема работа - нема, се` испозатворија и сега голем % од луѓето се невработени, ама се излегува на крај некако.
Сега имаме и факултет, за жал тој факултет многумина од родителите го гледаат како шанса да го запишат своето дете на факултет во родниот град со цел да не се трошат финансии. И јас студирам тука, затоа што јас сакам, а многу е бедно тоа што многу од моите колеги признаваат дека не го учат тоа што го сакаат само поради таа причина.
За ноќен живот - велешаните си знаеме како е, а за останатите - повелете, проверете.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
...а оние што си го посетуваат паркот, во очите на другите се само луѓе што немаат 2 чисти од животот...
Обратно е.
Тие кои одат во парк мислат така за тие кои шетаат по чаршијата и се конзервираат у кафичите.
Седете си дома.И едните и другите се кој од кој:)
 
С

Сатори

Гостин
*

Обратно е.
Тие кои одат во парк мислат така за тие кои шетаат по чаршијата и се конзервираат у кафичите.
Седете си дома.И едните и другите се кој од кој:)
Им ги објаснуваш на децата деградирањето и диференцијата во нашиот мил и убав роден град, немој!
Незнаењето и заслепеноста се благослов.:toe:
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
abe alo velesani so ste se zakutele
so e voa ic ne mi e razdvizen gradov
sramota :D
aj pofalete se nesto kako e i so e
znaete deka jas odamna go nemam videno veles pa sakam da znam so i kako se slucuva.
znam deka ke kazete i po nekoj trac no nema vrska :P
mn ve sakam velesani i mn si go sakam veles i kaj i da odam doma pa ke se vrakam
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
утре доаѓам у Велес имам утакмица
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Утре доаѓам и јас во Велес во затв.. овај де во касарната поминаа 71 ден откако сум во Велес ете ќе останам уште 19 денови а ништо не видов од градот:( пуста војска:):):)
 

Ivajlo

Sexual Harassment Panda
Член од
21 септември 2007
Мислења
127
Поени од реакции
18
Велесов наш за Македонија е истото што е и Филаделфија за Америка- -како беше тоа... прва библиотека, прва железничка станица, прва гимназија, прв музеј, социјалисти, а богами и педерчиња си имаме.
 

**Buli**

засекогаш дете!!!
Член од
3 декември 2007
Мислења
125
Поени од реакции
2
леле стварно еееј...абе доаѓам еднаш на 3 месеци и секое доаѓање-све нешто ново за педериве...АЛАЛ ДА ВИ Е:)
А не сум била одамна...шо се дешава, вреди да се доаѓа или слабо..???
 

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
Во Велес-ништо не вреди :nesum:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Не би било лошо да си го поткрепиш своето мислење со некои факти Сашенце.
 

**Buli**

засекогаш дете!!!
Член од
3 декември 2007
Мислења
125
Поени од реакции
2
Не бе, не ми се верува дека ништо не вреди, не збори така....ја супер си поминувам секое излегување...бидете среќни што ви е така ефтино, у Скопјево без 500 денари не се излегува у викенд:zid:
Кажете кај се излегува сега, да знам кај да идам коа ке дојдам:)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас па,го обожавам Велес.Кога и да дојдам се осеќам топло,опуштено и пријатно.
И плус стварно убаво си поминувам,се смеам,стомачни мислам направив минатиот пат кога отидов.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom